Čtyřleté dítě neumí na kole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sluníčkoi
Kecalka 198 příspěvků 1 inzerát 22.04.18 20:19
Čtyřleté dítě neumi na kole

Máme čtyř letého syna a snažíme se ho už jak dlouho naučit na kole ale bohužel ma pořad přídavná kolečka. Mohl by někdo říct kdy uměli na kole jeho dětí a jak na to? děkují

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Adrasteia
Závislačka 2761 příspěvků 2 inzeráty 22.04.18 20:22

Začněte tím, že mu odstraníte kolečka. Musí to zkoušet tak dlouho, až na to přijde sám. Jezdit nejdřív po rovném povrchu bez výmolů, můžete ho zezačátku lehce přidržovat za sedlo. Synovi jsme první kolo koupili v necelých pěti letech, naučil se zkoušením bez koleček jezdit do druhého dne. Ale byl už zvyklý držet rovnováhu z koloodrážedla

selia
Ukecaná baba ;) 2023 příspěvků 8 inzerátů 22.04.18 20:22

@sluníčkoi Náš má čtyři a půl a bude se teda učit až příští rok, ale z okolí můžu říct, že čtyřleté děti na koleček byly pouze ty, které byly spíš větší / silnější a hodně předtím jezdili na koloodrážedle, tj. uměly stabilitu. Ostatní až později.

ixule
Vesmírná mluvilka 34972 příspěvků 22.04.18 20:22

Ve čtyřech letech umí jen některé děti, obvyklejších je cca 5 let, některé děti i déle.

Uživatel je onlineEvulinkaB18
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 22.04.18 20:26

Mne se osvedcilo u obou deti kolo-odrážedlo. Naučili se oba rovnováhu na tom a pak plynule přešli na kolo a v podstatě jim to šlo hned…

Billi
Nadpozemská drbna 25881 příspěvků 22.04.18 20:26

@sluníčkoi moje dítě neumí ani šlapat s přídavnými kolečky. Kolo se mu nelíbí, nejde mu to a nemá trpělivost. Zatím drandí na koloodrážedle. Budeme to zkoušet, jednou to vyjde.
Starší se naučil ve 4,5 letech a přijde mi to v pohodě. V okolí to zvládají děti v podobném věku. Prostě jsem mu jednou řekla, že to stačilo, sundala kolečka a během 5 minut to šlo. Koloodrážedlo nikdy neměl, protože se na něm bál.

darkgreen
Kecalka 264 příspěvků 22.04.18 20:27

Náš bude mít příští měsíc 6 a taky jezdí s kolečkama. Bez koleček se zatím bál. Ale on je takovej strašpytel, že s kolečkama bude jezdit ještě v šestnácti. :dance:

Uživatel je onlineSaffiraa
Závislačka 3763 příspěvků 10 inzerátů 22.04.18 20:27

Ahoj, syn jezdil na „koloodrážedle“ od tří let a ve čtyřech letech dostal kolo. Pomocná kolečka jsme mu tam nedávali a za víkend se to naučil. V pěti letech už ujel i 20km. Takže pomocná kolečka pryč a trénujte. :mavam:

21.6.2014
Extra třída :D 10057 příspěvků 22.04.18 20:27

Naše skoro 4letačka už teda umí. Šlo to na fáze - manžel se dočetl, že když dítě používá koloodrážedlo, tak umí udržovat rovnováhu a pak se naučí rychlejí na kole. Nemáme koloodrážedlo, tak manžel odmontoval šlapátka a pustil malou z mírného kopce a to šlo!!! takhle z kopce jezdili 2 dny, pak namontoval šlapátka zpět a opět z kopečka, aby se naučila si přišlápnout… no a pak naučit ji rozjíždět se, aby se odrazila a rychle dala nohy na šlapátka. Nejdřív jsme jí pomáhali - drželi to kolo a trochu postrkovali, než se rozjela, ale pochopila princip a šlo to!
Samo, pokračujeme, učí se zatáčet, taky zhučela 2× z kola, má na puse silniční lišej, ale postupně je lepší a lepší.
Držím palce, at se to taky naučí, já osobně si říkám, že na to dítko musí být zralé fyzicky(naše je drobek, takže má lehounké pidikolo), ale také mentáně, aby dokázalo zkoordinovat pohyby.

3HE
Generální žvanilka 21897 příspěvků 22.04.18 20:28

Můj syn je méně motorick zdatný. Je mu čerstvě 5let. Umí jezdit bez koleček třetí den.

Je k tomu potřeba určitá motorická zručnost a také odvaha… třeba koncem března jsme zkoušeli jezdit bez koleček, tak to odmítal, utíkal, prostě nechtěl… a teď jezdí… naučil se to za tři dny… dnes je ten třetí den a ujel asi dva kilometry, ale docela často padal… ještě si musí zažít postřeh, řízení atd.

Naučil se to sám - a to tak, že jsme mu sundali sedátko až dolů, odrážel se chvíli nohama jako na odrážedle, pak jsem mu poradila dát si jednu nohu na spodní šlapátko a druhou se odrážel jako na koloběžce, ale seděl u toho… po chvíli sám dal druhou nohu na druhé šlapátko a už jel… ujel asi dva metry… pak to zase zkoušel… a už umí.

Běžet za dítětem a držet ho na kole je podle mne nesmysl. Celkově syn jezdil s přídavnými kolečky celý loňský rok a letos měsíc, ale bylo vidět, že ho už brzdí. Tak jsem mu to vysvětlila… a už je nepotřebuje. Vloni by to nepochopil vůbec.

Uživatel je onlineAspera
Generální žvanilka 20817 příspěvků 1 inzerát 22.04.18 20:29

@sluníčkoi dcera se naučila jezdit ve 3 letech. Nyní ve 4 se opět bojí a učíme se znova.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.18 20:30

Kamarádky dcera jezdí s přídavnými kolečky ještě v 7 letech. Ona na ní netlačí, aby neměla trauma z toho, že jí někdo něco nutí. Moje dcera se to naučila v čerstvých 5 letech. Do té doby jí kolo nebralo, nechtěla to moc ani zkoušet.

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 67900 příspěvků 22.04.18 20:31

Je na něj ještě brzy, taková byla má prvorozená, ve čtyřech letech ne, já ji tedy nedala kolečka, měla velké koloodrážedlo. Kolo jako nee, a v pěti ltech, že to zkusí a za půl hodiny jezdila. A malá, ta šlapala už ve třech letech na normálním kole. Každé dítě je jiné. Taky ještě záleží, co má za kolo, my jsme u druhorozené šly fakt od nejmenších, i když 14 třeba měla jen 4 měsíce, a kupovala jsem dle recenzí nejlehčí možná, jak dostanou větší kolo a ještě těžké, tak to prostě nezvládají.

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 22.04.18 20:31

Kolecka jsou nejvetsi nesmysl ;) respektive, maji vyznam jen dokud se dite nenauci system slapani, ale I tak se s nimi nauci spatny vzorec-nemusi slapat stale, muze se zastavit, casto se opira o jednu stranu, v zatackach se nemuze spravne naklonit.My ucili syna v necelych 4letech rovnou bez kolecek (umel na koloodrazedle) a behem deseti minut to zvladl. Samozrejme dele trvalo, nez se naucil primerene zatacet, rojizdeni sam zvladl az asi ve 4,5letech.Ted ucime cerstve triletou stejnym stylem. jdeme za ni, drzime za sedlo ci ramena a jede bez kolecek. Zatim neumi, ale je mala, takze na to nespechame 8) hodne stesti.

Uživatel je onlineAlušáček
Závislačka 3193 příspěvků 22.04.18 20:33

@sluníčkoi V mém okolí většina čtyřletých děti jezdí na koloodražedle.. Například já se naučila na kole až v 6letech, dřív to prostě nešlo :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >