Čtyřleté dítě si každý večer stěžuje na bolest bříška

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
735
3.1.22 13:33

Čtyřleté dítě si každý večer stěžuje na bolest bříška

Ahoj maminky,
můj syn (4,5 roku) si každý večer stěžuje na bolest břicha. Přes den mu nic není, vypadá v pořádku, večer sotva ulehne do postele, začne říkat, že ho bolí bříško. Nekroutí se, nemá průjem, nezvrací. Spí klidně.
Doktorka nám doporučuje ještě čekat, ale trvá to už nějaké 3-4 týdny s malými pauzami. Tím, že nemá žádné jiné příznaky, tak to zas tak nehrotíme, ale už začínám být lehce nervozní.
Měli jste někdo podobný problém? Co pomohlo? Nemyslím si, že si to malý vymýšlí, to by ho asi nebavilo takhle dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
495
3.1.22 13:35

A nebojí se třeba? Spí sám? Jestli nemá strach ze tmy, nebo z nočních můr..
Z nervozity nebo strachu ho může bolet bříško.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
735
3.1.22 13:37

@Darkandeep Děkuju za odpověď. To mě ani nenapadlo, protože spinká v pokojíčku s mladší sestřičkou a já nebo manžel přímo vedle něj na zemi na matraci (střídáme se u dětí). Takže to, že by se bál, mě nenapadlo. Ale možné to je no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15785
3.1.22 13:39

Neuroza? Roupy?

Oboji jsme doma meli, pri neuroze jsem davala dceri dietnejsi stravu a vynechavala sladkosti a veci, co prekyseluji zaludek. Dr. rikala, ze u deti to ani jinak neresi. Roupy - casto poznas, az kdyz jsou hodne rozjete, ale vecerni pobolivani bricha byt muze… My si vzdy dali dve a dve dohromady, az kdyz jsme je nalezli ve stolici…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
735
3.1.22 13:58

@Hobitka To mi peditrička taky psala, že roupy by to být mohly. Nemám s tím zkušenost, myslela jsem, že to by ho spíš svěděl zadek? Nebo to nemusí? Jaký jste vy měli průběh? A moc děkuju za radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1245
3.1.22 14:07

A chodí do školky? Že se mu tam třeba nechce a má ty bolesti ze stresu.
My s dcerou řešili bolesti břicha také, Dr. provedla všechny testy (krev, vyšetření moči a stolice), vše ok a nakonec to bylo psychického původu. U nás to byla reakce na velké změny v rodinné situaci, které se udály před rokem od začátku dceřiných problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
3.1.22 14:16

Jak už se píše výše, spíše bych to tipovala na nějaký stres, strach. U nás se nechce chodit do školky, proto každé ráno bolí bříško a trůní se na záchodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9821
3.1.22 14:16

Já bych řekla, že to budou roupy. Teda odčervením nic nezkazíš, zadek svědit nemusí, někdy to probíhá i bezpříznakově. Moje dcera to třeba měla, když byla mladší a u ní byl projev časté močení, prý ty roupi dráždí nějaký nerv, svědění neměla. Ono ani ve stolici nic objevit nemusíš, ale ten lék bych mu dala, není to žádný driák, jen to projde střevy a vyjde zase ven. To by mohlo odpovídat těm večerním problémům, to jsou červi aktivní. Dala bych mu to s tím, že pak ho přejde bolest břicha, ono někdy i ten placebo efekt není marnej, obzvlášť u dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3155
3.1.22 14:27

Mám podobnou zkušenost s tehdy šestiletym synem. Temer každý večer ho takto bolelo v krku. Vzdy jsem se mu tam podívala, řešili jsme, z čeho to může být a co se bude dít, když to nepřejde. Když to bolelo moc, dostal tabletu na cucani, aby mohl usnout bez bolesti… nakonec jsem přišla na to ue to dělá kvůli té pozornosti, co se mu věnuje, když to řekne. Sám to pak i přiznal, že to není pravda, že jen chtěl ten bonbonek a svítit do krku a tak. Takže jsme zavedli nějaké nové usinaci rituály, venuju se chvili večer extra jen jemu a je to už ok. Občas to zkusí, ale zvládneme si to vyjasnit, přijdu na příčinu (boji se odběru krve následující den, stalo se něco ve škole apod) a tu spolu vyřešíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1455
3.1.22 14:36
@ewanka píše:
@Darkandeep Děkuju za odpověď. To mě ani nenapadlo, protože spinká v pokojíčku s mladší sestřičkou a já nebo manžel přímo vedle něj na zemi na matraci (střídáme se u dětí). Takže to, že by se bál, mě nenapadlo. Ale možné to je no.

Také mě napadá, jestli nechodí do školky a nemá tam nějaký problém. Třeba se bojí rána, kdy půjde do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 14:36

Roupy, taky nás to ťuklo, až když měla zažívací potíže celá rodina. A zadek teda nikoho nesvědil, ani ve stolici vidět nebyly. Občas průjem, večer ve střevech takový nepříjemný pocit, spíš jsme byli pořád nějací unavení a přešlí. Odčervovací tabletka sice driák není, ale když je máš, tak ty střeva pak docela bolí i průjem byl, nic moc příjemného…

• Citovat
  • Nahlásit
27764
3.1.22 14:47

Roupy? Ty umí takhle potrapit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
735
3.1.22 15:08

Holky a jak se resi ty roupy? Nase doktorka neni moc sdilna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
735
3.1.22 15:16

A jak jste na to nakonec prisli, ze to byly ty roupy?

**@Anonymní píše:
Roupy, taky nás to ťuklo, až když měla zažívací potíže celá rodina. A zadek teda nikoho nesvědil, ani ve stolici vidět nebyly. Občas průjem, večer ve střevech takový nepříjemný pocit, spíš jsme byli pořád nějací unavení a přešlí. Odčervovací tabletka sice driák není, ale když je máš, tak ty střeva pak docela bolí i průjem byl, nic moc příjemného…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27764
3.1.22 15:32
@ewanka píše:
Holky a jak se resi ty roupy? Nase doktorka neni moc sdilna…

Koupíš vermox v lékárně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat