Čtyřměsíční dítě na umělém mléce, příkrmy a dávky denně

1081
11.4.17 12:45

Čtyřmesicni dítě na um, příkrmy a dávky um denně

Zdravím, už 11 dní dávám první příkrmy. Různé druhy zeleniny. Malá mi sní půlku tě malé skleničky. Dnes jsem už ji nedala po zelenině mléko. Nevadí to? Nebo dávat mléko ať dokud nesni celou?
A kolik vám pijí mléka po celý den vaše miminka? U nás ráno v 9 dám 150 ml pak je oběd kdy už teď dávám zeleninu a zkusím beze mléka už. Pak ve tři 150 ml a v sedm na spaní dávám 180 a teď jsem dala i 210 a vypila. Pak se vzbudí ve tři to dám 120 a v šest ráno zase 120. Nevím zda to není málo, zda nemám dát víc i v noci. Prospívá dobře má už k sedmi kilum a je jí čtyři a půl měsíce. Děkuji za Vaše rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3761
11.4.17 13:34

Naše malá v tomto věku vyžahla klidně litr UM za den a zeleninový příkrm kolik chtěla, UM po zelenině jsem dávala vždy, přišlo mi to málo k obědu jen třeba půl skleničky :nevim: :nevim:

myslím, že dáváš docela dobře, já bych ještě trochu přidala, ale přes den a ubrala v noci, ať se naučí hezky v noci spinkat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
11.4.17 14:04

@Deneriss pokud mi náhodou něco z příkrmu snědly, um jsem dala až nejdřív po půl hodině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
11.4.17 14:05

@Deneriss jinak dceři bude zítra 5 měsíců, přes den pije um po 150ml každé cca 3 hodiny. V noci nepije. Příkrmy plive :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1081
11.4.17 15:26

@Berousik @Conulka holky mě už mala spala celou noc, ale od očkování se budí. Nevím zda to je očkováním nebo tím, že jsem ji přestala stahovat ručičky do zavinovačky, ale budi se a usne az po mléku.. Možná ji dam jen trochu třeba sedesatku, nebo nevím jak ji naučit zase spinkat. A to jsem zkusila i kaši na noc do um přidat a stejně se vzbudí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
11.4.17 18:26
@Deneriss píše:
@Berousik @Conulka holky mě už mala spala celou noc, ale od očkování se budí. Nevím zda to je očkováním nebo tím, že jsem ji přestala stahovat ručičky do zavinovačky, ale budi se a usne az po mléku.. Možná ji dam jen trochu třeba sedesatku, nebo nevím jak ji naučit zase spinkat. A to jsem zkusila i kaši na noc do um přidat a stejně se vzbudí.

To ji neuč takhle malinkou. Dej jí co potřebuje. Takhle malý mimino nemůžeš omezovat v jídle. Prostě budeš muset vstávat, tak to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2799
11.4.17 18:30

@Berousik já vstávala do 8m co tři hodky a i teď jak mají 20m tak ještě než jdu spát dostanou ve spánku mlíko. Připadají mi ještě malincí na to aby nejedli 10-12hod.Od té doby co chodí, spíše pořád běhají, tak zase hodně spálujou, takže souhlasím, že kvůli spánku není dobré omezovat jídlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
11.4.17 18:39
@axlpol píše:
@Berousik já vstávala do 8m co tři hodky a i teď jak mají 20m tak ještě než jdu spát dostanou ve spánku mlíko. Připadají mi ještě malincí na to aby nejedli 10-12hod.Od té doby co chodí, spíše pořád běhají, tak zase hodně spálujou, takže souhlasím, že kvůli spánku není dobré omezovat jídlo.

určitě ne. Starší dcera se budila na mlíko skoro do dvou let. Už jen jednou. Byl to asi zvyk, ale nic mi to neudělalo :nevim: A miminko bych vůbec neomezovala. To, že mi druhá dcera spí v tahu 12-13 hodin bez jídla je super, ale to ona sama. Prospívá dobře, tak ji nebudím. Ale běžné to není, běžné je noční jídlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14665
11.4.17 18:48

Hmmm, my jsme na HIPP combiotic a podle krabice by mela od 4 mesice pit 235ml pet krat denne. Davam ji 200ml, nekdy 5× nekdy 6× denne. Kdyz nakrmim pred pulnoci tak se zacne budit mezi 4-5 ranni, vrazim dudlik zpet do pusinky a obcas to pomuze a jeste pospi do 6. Zadne prikrmy jeste nedavam, mozna zacnu na 5 mesicich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
11.4.17 22:14
@Deneriss píše:

jojo u nás bylo to samé, a strašně dlouho se budila v noci na UM, postupně jsem přes den přidávala a přes noc ubírala až jsme to stáhli v noci z buzení po třech hodinách až na 1× za noc - ale byl to proces na dlouhý lokte, ale to teda trvá dodnes a jsou jí 2roky, kdy přestane úplně je ve hvězdách, ale už jsme v té fázi, že jí v noci dám třeba 150ml a jen 1odm. UM, takže je to spíš teplá voda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14665
11.4.17 22:27
@Conulka píše:
jojo u nás bylo to samé, a strašně dlouho se budila v noci na UM, postupně jsem přes den přidávala a přes noc ubírala až jsme to stáhli v noci z buzení po třech hodinách až na 1× za noc - ale byl to proces na dlouhý lokte, ale to teda trvá dodnes a jsou jí 2roky, kdy přestane úplně je ve hvězdách, ale už jsme v té fázi, že jí v noci dám třeba 150ml a jen 1odm. UM, takže je to spíš teplá voda

to je podivne. Nemelo by to byt naopak? Kdyz das vetsi davku mlika, tak by prece mela dele vydrzet, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
11.4.17 22:32
@warita píše:
to je podivne. Nemelo by to byt naopak? Kdyz das vetsi davku mlika, tak by prece mela dele vydrzet, ne?

pokud je to na mě, promiň, ale nějak nerozumím otázce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14665
12.4.17 07:10
@Conulka píše:
pokud je to na mě, promiň, ale nějak nerozumím otázce…
;)
Tak mozna jsem nepochopila ja neco…

rikali jste prece, ze budete snizovat davku mleka v noci, aby mimco lepe spalo. Jenze, to jaksi nedava smysl podle mne. Pokud se chce, aby miminko prospalo celou noc, tak je naupak treba na noc dat vice, aby vydrzelo delsi dobu bez probuzeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
12.4.17 08:26
@warita píše: ;)
Tak mozna jsem nepochopila ja neco…rikali jste prece, ze budete snizovat davku mleka v noci, aby mimco lepe spalo. Jenze, to jaksi nedava smysl podle mne. Pokud se chce, aby miminko prospalo celou noc, tak je naupak treba na noc dat vice, aby vydrzelo delsi dobu bez probuzeni.

Ale Conulka nemá miminko, ale dvouletý dítě. A to už v noci hlad nemá, je to s největší pravděpodobností zvyk. Nebo jen žízeň. A než to řešit pláčem, je lepší dát takto ošizené mléko. Ona to jednoho dne přestane chtít, dospěje si k tomu sama. Tak jsem to dělala i já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14665
12.4.17 08:40
@Berousik píše:
Ale Conulka nemá miminko, ale dvouletý dítě. A to už v noci hlad nemá, je to s největší pravděpodobností zvyk. Nebo jen žízeň. A než to řešit pláčem, je lepší dát takto ošizené mléko. Ona to jednoho dne přestane chtít, dospěje si k tomu sama. Tak jsem to dělala i já.

jo ahaaaa, tak potom se omlouvam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama