Čtyřměsíční miminko nemůže spát/usnout

26.2.20 19:04

Čtyřměsíční miminko nemůže spát/usnout

Zdravím,

chtěla bych vás požádat o pomoct/radu/cokoli. Můj syn mi posledních pár dnů vůbec nemůže usnout/spát. Běžně mi spal 1-2 hodiny dopoledne a 2-3 hodiny odpoledne. Posledních pár dní bohužel nic nezabírá. Je vidět, že je unavený, brečí, mne si očička, jenže když už usne, tak je do půl hodiny vzhůru. Směje se, je aktivní, ale za deset minut zase mne očička a takto dokola. Částečně si odpočine jen u kojení, je v polospánku a jí. Takže takto jsem u něj třeba hodinu a pak jede ten kolotoč znovu. Šátek, který dříve miloval a spal v něm třeba 3 hodiny vkuse, odmítá. Poslední dobou také krásně spal v kočárku (na zahradě na čerstvém vzduchu i doma u otevřeného okna), teď už také ne. V noci spí standardně jako dřív. Je to nějaká fáze? Nebo jak uspáváte vy? Budu ráda za každý podnět. Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23
26.2.20 19:26

Ahoj, mam 4mesicniho syna a u nas je to naprosto do puntiku stejne. Spaval dopoledne 1,5 hod., odpoledne 2 hodinky a navecer jeste pul hodinky. Ze dne na den zmena a neni schopen zabrat, spi maximalne 30 minut, nejlepe u prsa, kocarek zacal bojkotovat. Chodime ven pouze po obede v Tule, te spi klidne i dve hodinky. Bavila jsem se o tom s doktorkou a rikala mi, ze s tim nic nenadelam, ze je to proste faze a muze se to brzy zase zmenit :nevim: Je to hodne narocny… Moc jsem ti nepomohla, ale nejsi v tom sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15050
26.2.20 19:33

Tak 30min interval spani u 4m je snad normalni, nebo ne? Mne dcera nikdy nespala dele, nez 25-30min v tomt veku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 19:35

@Nikca05

To jsem si bohužel myslela, že to tak bude :( je to fakt náročné. Já navíc k tomu musím pracovat (joo neměla jsem tu zakázku brát!), takže mi z toho trošku haraší už :D Jako minimálně jsem ráda, že v tom nejsem sama, přesně, jak říkáš :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 19:36

@warita No vycházím z toho, že běžně spal relativně dlouho, viz příspěvek. Změna byla ze den na den.

Plus on naspí za celý den třeba jen 1,5 hodiny celkově. Neřešila bych to jinak, ale je na něm vidět, že spát chce, ale nejde mu zabrat no…

Příspěvek upraven 26.02.20 v 19:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
26.2.20 19:41
@klara_pushin píše:
@Nikca05To jsem si bohužel myslela, že to tak bude :( je to fakt náročné. Já navíc k tomu musím pracovat (joo neměla jsem tu zakázku brát!), takže mi z toho trošku haraší už :D Jako minimálně jsem ráda, že v tom nejsem sama, přesně, jak říkáš :).

Casem se to zlepsi, ja v to verim :) Nejde ani tak o to, ze jsou spanky kratsi, ale spis, ze se miminko za tak kratkou dobu nevyspi a ocividne by jeste potrebovalo, ale jak bude rust, vydrzi vice a taky se vice unavi. Holt se musime nejak prizpusobit :) Zkousej treba to nositko, u nas zabira, ale taky si musel zvyknout, ted si v nem spinka, pak kouka ven, pak zase spinka a ja si aspon venku vycistim hlavu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1359
26.2.20 19:46

Nenech ho spát u prsa. Mluvím z vlastní zkušenosti, měla jsem dvě takový kozosavky. Chápu, že jsi ráda, že si trochu odpočineš u toho, ale fakt si tím v dlouhodobém horizontu nepomůžeš.
Jinak mě takhle blbě spala mladší v podstatě od narození, zlepšilo se to, když najela na dva denní spánky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 19:53
@7.straka píše:
Nenech ho spát u prsa. Mluvím z vlastní zkušenosti, měla jsem dvě takový kozosavky. Chápu, že jsi ráda, že si trochu odpočineš u toho, ale fakt si tím v dlouhodobém horizontu nepomůžeš.
Jinak mě takhle blbě spala mladší v podstatě od narození, zlepšilo se to, když najela na dva denní spánky.

Jo, to on u kojení normálně jen usíná (buď kočárek, nebo prso). Dnes a včera u něho vyloženě spal, protože jsem chtěla, aby si on odpočinul (a i já). Jindy se prostě po jídle pustí a spí dál. Nebudu ho na to zvykat radši, dám na tebe :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
@7.straka píše:

Ja ho cilene u prsa neuspavam, pokud zdrimne, nebudim ho. Kdyz se naji a je ospaly, necha se uspat docela dobre v postylce (na tu pul hodinku :D ),, ma ten rezim ted rozhazeny :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15050
@klara_pushin píše:
@warita No vycházím z toho, že běžně spal relativně dlouho, viz příspěvek. Změna byla ze den na den.

Plus on naspí za celý den třeba jen 1,5 hodiny celkově. Neřešila bych to jinak, ale je na něm vidět, že spát chce, ale nejde mu zabrat no…

Příspěvek upraven 26.02.20 v 19:43

tak to je za cely den zalostne malo.

U nas to bylo taky tak, ze na 4m mi skoro nespala a navic, kdyz jsem se ji snazila uspat, tak rvala jako pavian a aktivne se tomu branila. Usoudila jsem z toho, ze nepotrebuje spat a to byla chyba. Potrebovala.

Ja uspavala v naruci, nedbala jsem revu a houpala o 106 a zpivala. Po 20min revu e naraz dcera uklidnila a usnula. Spala mi vyborne v naruci, nedalo se ji vsak odlozit. Moje nervy!!! Ale prezili jsme to.

Co se tyka spani ditete, ted je to takto, za 2-3 tydny to bude zase jinak. Cili vydrzet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23717
26.2.20 20:44

Mám skoro 4 měsíční a spí už takhle asi měsíc, 30min až hodinu 3-4 denně max a to nejlip mu po ty půl hodině co se začne vrtět nacpat kozu znova aby usnul nebo spát s ním. Jinak dýl nespí už ani v kočárku, taky tu půl hodinu. Ale večer to zalomí klidně v 6 a spí s 1-3 pauzama do rána. Za celý den nic moc nestíhám a navíc mám pocit že pořád jen kojim a uspavam…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 20:47

@pikola No nepřeju to nikomu :(, jen jsem ráda, že v tom nejsem sama…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
26.2.20 20:55

@klara_pushin také jsme měli Růženku, a ze dne na den 30min a vic ani ťuk :D ze zacatku masakt, ted uz jsem si po trech mesicich zvykla.. a oslavuju, když je z 30 třeba hodinka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 20:58

@warita Děkuji za podporu. Snad ho to přejde brzo, je chudák akorát vyřízený z toho, jak nespí…

@pikola Jo tak to mám přesně ten stejný pocit. Jen uspávat a kojit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1924
26.2.20 21:05

@klara_pushin
Pamatuju si, ze první dítě si ze mě delalo srandu podobně. Sotva jsem se přizpůsobila jeho režimu, ze dne na den ho zmenil. Ted mám druhého, jsou mu tri měsíce a naprosto parádně prospi noc se zhruba 2 kojenimi. Ale čekám taky brzy změnu. U prvniho jsem furt dumala, nechapala, musela hledat nové metody uspavani… Tady to necham být, něco zkusim a nejak to klapne. Neboj, vydrž, nebude to takto dlouho, zanedlouho se to změní :mrgreen: Ale nikdo ti neřekne jak, pockej si ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama