Čtyřměsíční syn vyžaduje neustálou pozornost

Míša_8888
19.2.13 19:37

Čtyřměsíční syn vyžaduje NEUSTÁLOU pozornost

Náš čtyřměsíční chlapeček moc nespí a když je vzhůru vyžaduje aby u něj neustále někdo (já nebo přítel) seděl a hladil ho, mluvil na něj nebo chrastil hračkou - prostě nějak ho bavil. Když si chci jen dojít a záchod a nechám ho v místnosti samotného spustí hrozný řev… :,(

Je to jen rozmazlenost na kterou jsme ho navykli a on ji ted vyžaduje? Nebo se cítí sám a je potřeba s ním opravdu každou minutu být? Někdy si říkám že ho prostě musím nechat plakat a že si zvykne, ale nevím jestli to není chyba… Mám první dítě, tak všecko asi moc řeším, ale bojím se abych z neznalosti neudělala něco špatně… :|

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6479
19.2.13 19:40

:nevim: Honzík mně vydrží dlouho sám - hodinu nebo dvě si hraje na dece.

Jediné co mně napadá jestli pro něj máte deku a dostatek zavěšených hraček aby se měl čím zabavit. Pokud ano tak to asi bude děťátko které holt potřebuje společnost - jestli se nemůžeš ani na záchod tak bych ho vyřvat během toho co jdeš na WC, do sprchy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2659
19.2.13 19:41

Není prostě jen přetažený? Syn když je unavený, tak taky pláče, hned jak ho položím, když je v pohodě, tak se sám chvíli zabaví. Dáváš ho pravidelně přes den spát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2659
19.2.13 19:42

Jinak pokud je vážně takový tulil, tak doporučuju šátek nebo nosítko, mimčo bude spokojené a Ty můžeš dělat, co chceš :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Míša_8888
19.2.13 19:44
@aiko24 píše:
Jinak pokud je vážně takový tulil, tak doporučuju šátek nebo nosítko, mimčo bude spokojené a Ty můžeš dělat, co chceš :palec:

Nosítko i šátek mu vadí - ječí v tom :( Unavou to nebude, dělá to i po spánku :(

• Nahlásit
  • Citovat
11133
19.2.13 19:45

V souvislosti s tvym dalsim tematem o nespani odpoledne, je mi jasne, ze to mas doma narocne…
Ale u nas to bylo podobne, maly bud na nekom visel nebo ho nekdo bavil. Ja zastavam nazor, ze do 6 mesicu dite nerozmazlim, protoze on o tom, jeste neuvazuje a nedela to schvalne. Proste nechce byt sam, citi se bezpecneji s nekym znamym.
U nas to samo preslo, kdyz si byl schopny sam vic pohrat. Podat si sam hracky, prevalovat se na bok a na brisko atd. Najednou uz nas nepotrebuje tak uplne porad a sam si vyhraje i pulhodiny.
Kazde dite je jine, nektere je v pohode samo uz od narozeni, nektere je „zavislak“. A nekdy se to pozdeji uplne otoci a ze samostatneho miminka je urvane dite, co vam visi na noze :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Míša_8888
19.2.13 19:45
@Becky00 píše: :nevim: Honzík mně vydrží dlouho sám - hodinu nebo dvě si hraje na dece.Jediné co mně napadá jestli pro něj máte deku a dostatek zavěšených hraček aby se měl čím zabavit. Pokud ano tak to asi bude děťátko které holt potřebuje společnost - jestli se nemůžeš ani na záchod tak bych ho vyřvat během toho co jdeš na WC, do sprchy…

On si ještě s takovou tou hrazdičkou s hračkama nehraje, neumí to - jen na ní kouká :)

• Nahlásit
  • Citovat
168
19.2.13 19:47

@Míša_8888 mám úplne rovnaké moje dve baby. Brala som si ich aj na záchod :-( Každé dieťatko je iné. Pri tejto druhej som začala používať šatku - trochu pomohlo aby som sa trochu mohla pomotať po dome - samozrejme s malou na bruchu. Dnes som videla bábatenko ktoré vydržalo hodinu samé pozerať do plafonu som tomu nechcela veriť že je to možné :-) Ale zase zo stareš nám už vyrástla šikovná slečna takže večne to trvať nebude a na rande ma už snád neskôr brať nebudú. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Míša_8888
19.2.13 19:47
@Ali-Ali píše:
V souvislosti s tvym dalsim tematem o nespani odpoledne, je mi jasne, ze to mas doma narocne…
Ale u nas to bylo podobne, maly bud na nekom visel nebo ho nekdo bavil. Ja zastavam nazor, ze do 6 mesicu dite nerozmazlim, protoze on o tom, jeste neuvazuje a nedela to schvalne. Proste nechce byt sam, citi se bezpecneji s nekym znamym.
U nas to samo preslo, kdyz si byl schopny sam vic pohrat. Podat si sam hracky, prevalovat se na bok a na brisko atd. Najednou uz nas nepotrebuje tak uplne porad a sam si vyhraje i pulhodiny.
Kazde dite je jine, nektere je v pohode samo uz od narozeni, nektere je „zavislak“. A nekdy se to pozdeji uplne otoci a ze samostatneho miminka je urvane dite, co vam visi na noze :)

Máš asi pravdu, taky mě napadlo že to snad přejde až si bude umět sam víc hrat… Ale je to síla - nespí a pořád vyžaduje zábavu :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
465
19.2.13 19:48

Naše malá taky nikdy nevydržela sama a řvala :roll:, ted má rok a je to to samé, sama si nevyhraje, pořád musím být s ní :x

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
19.2.13 19:49
@Míša_8888 píše:
On si ještě s takovou tou hrazdičkou s hračkama nehraje, neumí to - jen na ní kouká :)

no prave :) a co si ma sam se sebou pocit :) zatim vydrz, az si na ty hracky sahne a zacna zkoumat svet, tak to bude jine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
19.2.13 19:52

@Míša_8888 avždy ma poteší ked čítam že ešte niekomu deti nespia :lol: :lol: :lol: Lebo ked som dens počula že 3 mesačné dieťa prespí celú noc a cez deň ho vždy po 3-4 hod. budia tak ma skoro vykotilo. Mala má 2 roky a celú noc ešte nikdy neprespala a pravdu povediať teším sa ked je hore len 3 krát. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
19.2.13 19:52

@Míša_8888 A zkusilas pustit polohlasem rádio? Žádný bigbít, jen klidnější muziku prokládanou mluveným slovem… Zkus to a uvidíš, dělá to divy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Míša_8888
19.2.13 19:55
@Jura007 píše:
@Míša_8888 A zkusilas pustit polohlasem rádio? Žádný bigbít, jen klidnější muziku prokládanou mluveným slovem… Zkus to a uvidíš, dělá to divy…

Zkoušela jsem, bezúspěšně, bílý šum - rádio ne, to zkusím, dík za tip :)

• Nahlásit
  • Citovat
653
19.2.13 19:57

@Míša_8888 Měla jsem to s Jeníkem stejně. On totiž nesnášel cokoliv statického. Vyžadoval neustálou akci. Nosila jsem ho po bytě a do zblbnutí ukazovala věci. Rady typu posadit do lehátka a nechat ho se dívat, jak něco dělám, mi byly k smíchu. Babyvak a šátek nenáviděl. Nejvíc zabírala hrazdička se zavěšenýma chrastítkama, se kterýma jsem ale musela pořád hýbat. Jinak byl cirkus maximus. :) Když jsem šla na toaletu nebo do sprchy, tak jsem ho dala do postýlky a pustila kolotoč na baterky, který se točí, svítí a hraje 10 minut. Většinou to aspoň na 5 minut zabralo. A pak řval, doku jsem zase nepřišla. Bylo to peklo. :zed:
Přešlo to, když se začal přetáčet na bříško. Bylo mu čtyři a půl měsíce. Jsem přesvědčená, že řval, protože se nudil. Čím víc se hýbe, tím míň řve. Je mu skoro osm měsíců a už si jen tak semtam pořvává, :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama