Čtyřsložková sváča, která se vejde do boxu

1085
8.9.19 22:31

Ctyřsložková sváča, která se vejde do boxu

Ahoj, myslím, že tuto diskusi uvítají všichni, jejichž prvňáčci nastoupili do školy a musí alespoň některé dny i do družiny, tudíž svačinka musí vyzbýt na dopoledne a odpoledne. A ideálně, aby se to všechno vešlo do boxíku. Pojďme si zde vyměnit tipy na to, co zasytí, nerozpatlá se a vejde se! Já dávám čtyři věci, aby si dvě snědla dopoledne a dvě odpoledne, a zatím jsem do boxíku nacpala takovéto kombinace:
Plněná houska ve folii/jablíčko na dílky v malinké krabičce, aby neoslizlo/ovocná kapsička/musli tyčinka
Plněná překrojená tortila ve folii/tvarohový šáteček/ pár kuliček hroznového vína v šáčku/mrkev ve folii
4 studené bramborové placky ve folii/krájená okurka v pidikrabičce/ balíček „musli srdíček“ z alberta/ovocná kapsička
Kaiserka plněná ve folii/ nejmenší banán jaký jde koupit/kostička čokolády/pár kuliček hr. vína,
Termix/mandarinka v piditaštičce/kus bábovky/ovocná kapsička.
Ale bojím se, že dál to bude hodně na jedno brdo.
Jaké kupujete zdravější mlsání, jako je musli tyčinka, aby to bylo skladné do boxíku? vejde se vám nějaký mléčný výrobek? Termix je spíš sladkost než jogurt, ale normální jogurt se mi nevejde (resp. ano, ale nic k němu) a kdyby to nosila mimo, přesně vím, co se s tím stane, jak s tou aktovkou už tyhle mrňata hází…S jakou zeleninou máte dobré zkušenosti po celém dnu a co do pečiva, nebojíte se šunky, že když si jí dítě náhodou na dopolední sváču nevybere a sní si jí až okolo čtvrté odpoledne, jestli bude ještě v pořádku? Já zatím dávám hlavně sýr, gervais nebo zeleninovou tvarohovou pomazánku, ale do šunky bych taky ráda šla, bojím se ale, že doporučení, ať si to hlavně sní už ráno, nedodrží…Díky za tipy!

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
 • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15726
8.9.19 22:36

Radu nemám, ale myslím, že ty varianty, co jsi uvedla jsou dost rozmanité - že se to holčičce neomrzí, když to budeš střídat
rohlík se šunkou nabalený do školy jsem jídávala na zš, když jsem přijela ve 3 domů, aby mamka nenadávala, že se s tím patlá a já to nejím, ve škole jsem neměla čas :mrgreen:

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
51780
8.9.19 22:44

@Rezii já dělám jen na dopoledne, šunku malá nejí ;). Zítra si nese štrůdl, měla i rohlík s lučinou a plátkový sýr. ze zeleniny myslím budu dávat jen okurku, nebo naopak nějaké ovoce ;). Klasický jogurt do boxu nedám, takže pokud bude chtít klasický kelímek budu muset dát do sáčku a do boxu jen lžičku a ovoce ;). zatím si vymyslí sama co by chtěla ;)

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
1085
8.9.19 22:45
@stinga píše:
Radu nemám, ale myslím, že ty varianty, co jsi uvedla jsou dost rozmanité - že se to holčičce neomrzí, když to budeš střídat
rohlík se šunkou nabalený do školy jsem jídávala na zš, když jsem přijela ve 3 domů, aby mamka nenadávala, že se s tím patlá a já to nejím, ve škole jsem neměla čas :mrgreen:

Jako jasný že je, fagany, rozmazlujem:D Náš salámový rohlík s kusama ubrousku na ně:D Já právě chci aby jí sváča chutnala a zvykla si svačit i později, až je nebude kontrolovat paní učitelka. Protože ruku na srdce, ty návyky, které vdou k tlousnutí, celý den nemám čas a najím se až večer…nevzniklo to náhodou už tím hltáním toho rohlíku před vchodem? :D Trochu nadsázka:D spíš jsem tu chtěla sesbírat prostě víc tipů na to, co je malé a dobré, protože my třeba máme boxík doslova povinný a zdá se mi prostě na dvě svačiny celkem malý, tak se musí i věci podle toho dělat a kupovat:D

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
1085
8.9.19 22:46
@Markéta80 píše:
@Rezii já dělám jen na dopoledne, šunku malá nejí ;). Zítra si nese štrůdl, měla i rohlík s lučinou a plátkový sýr. ze zeleniny myslím budu dávat jen okurku, nebo naopak nějaké ovoce ;). Klasický jogurt do boxu nedám, takže pokud bude chtít klasický kelímek budu muset dát do sáčku a do boxu jen lžičku a ovoce ;). zatím si vymyslí sama co by chtěla ;)

se máš že si řekne:D já z ní dostanu jen já nevím, udělej mi překvapení:D

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
50833
8.9.19 22:49

Už mám dítko ve druhé třídě, takže když vzpomenu na ten první rok… veškeré plány zbořila totální nedisciplinovanost dítěte :mrgreen:
Takže - byly dny, kdy veškerou svačinu sluplo o první přestávce (nikoliv o velké, prostě po první hodině), tudíž na oběd bylo totál hladové a odpoledne pak nic.
byly dny, kdy na svačinu prostě nebyl čas (tolik zajímavého de dělo o všech přestávkách), že byla domů donešena téměř nedotčená.
Střídavě mi bylo vyčítáno, že dělám svačinu moc malou/velkou.
Pak se taky se svačinama kšeftovalo - čoko tyčinka je vždycky atraktivnější, než ta ze zdravé výživy, že?
Popř. spolužák si svačinu zaponěl, ta mu ji mé dítko věnovalo, nebo naopak, spolužák měl lepší, tak věnoval jemu a ta naše se vrátila v polorozloženém stavu domů.
Co chutnalo jeden den, už druhý dítko nemělo rádo.
A tak nějak vůbec :mrgreen:

Ale k tipům, co dávám/nedávám.
Nebalím teda do fólie, ale do látkového ubrousku.
Někdy vyžaduje obyč krajíc chleba, někdy tousťák (ve formě sendviče nezapečeného/zaečeného).
Někdy půlu/třetinu malé bagety - bílé/clozrnné.
Dovnitř sýr, plátek šunky, list ledového salátu…
Kus domácí buchty/muffin.
Z ovoce buď větší pokrájené (jabko, hruška…) nebo nepokrájené (je-li den - já chci to jabko celé!!!) nebo víc malých kousků (švestky, třešně, špendlíky, jahody, meruňky, rybíz, hroznové víno, mandarinka… dle sezóny).
Zeleninu asi nejradši cherry rajčata nebo vykrájenou papriku, okurku…
Jogurty/tvarohy apod. nedávám, to si koleduje o vytečení do tašky (při způsobu zacházení s ní i se svačinovou krabičkou nemám iluze), plus pak budu lovit špinavou lžičku mezi sešitama, to tak.
Občas musli tyčinku, výjimečně nějakou sušenku, občas něco ze zdravé výživy.
Snažím se konzultovat s dítětem, ale jak to dopadá, viz prvá půle příspěvku, takže až tak dramaticky to zas neřeším, prostě aby dítě nezhynulo hlady :-) Jo a důležité je důsledně ontrolovat, zda bylo vše snězeno a nic nezapadlo někam zcela mimo kapsu na svačinu. ty neodchycené věci pk pár dnech dopadají bídně velmi bídně.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
393
8.9.19 22:50

Tak já jsem vymýšlela různé svačinky, krájela ovoce, chystala jogurty, ráno kvůli tomu vstávala dřív a stejně jsem pak většinou celou svačinu odpoledne vyhodila. Prý ve škole nemá na jídlo čas. :nevim: Takže uvidíš, jak to bude u vás. Teď už to řeším větší snídaní, nějakou trvanlivou svačinkou - třeba müsli tyčinka apod., místo ovoce třeba nakrájím mrkev na hranolky. Někdy je svačina snězená a když ne, tak se aspoň nemusí vyhodit.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
51780
8.9.19 22:52

@Rezii :mrgreen: :mrgreen: Vali zatim řeší hlavně do školy svačinu :mrgreen: jdeme ze školy a už přemýšlí co bude chtít druhý den :mrgreen:. Zatím snědla vše, má ráda i přesnídávku v kapsičce tak asi i tu bude mít pravidelně :lol: Do rohlíku jí toho moc na výběr nedám- jedině různé lučiny a goudu a to by se jí rychle přejedlo :? Tak zítra má štrůdl a hlavně sem říkala at tam nenechá vidličku :mrgreen: Rajčata nejí takže to vidím ze zeleniny jen na tu salátovku :mrgreen:

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
50259
8.9.19 22:54

Vzdy se domlouvam s dcerami, jakou chteji svacinu, jake maji chute. Jedna chodila a bude dal chodit do druziny, cca do 15h. a starsi bude mit i 6h., takze svacina treba.
U nas ted frci nejvic hrozny (utzene ve vinohradu), velky strapec klidne denne, korbaciky, cherry rajcata maji rady. Mala chce obvykle pul rohliku, velka cely rohlik necim plneny.
Nekdy chteji tousty, tortilu, rizek a chleba, salat atd.
Kdyz chteji buchtu (dneska bylo prani, at upecu orechovy zavin), tak ho budou mit na svacinu, k tomu jogurt a nektarinky nebo ty hrozny zitra.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
1085
8.9.19 22:59
@bjitka123 píše:
Tak já jsem vymýšlela různé svačinky, krájela ovoce, chystala jogurty, ráno kvůli tomu vstávala dřív a stejně jsem pak většinou celou svačinu odpoledne vyhodila. Prý ve škole nemá na jídlo čas. :nevim: Takže uvidíš, jak to bude u vás. Teď už to řeším větší snídaní, nějakou trvanlivou svačinkou - třeba müsli tyčinka apod., místo ovoce třeba nakrájím mrkev na hranolky. Někdy je svačina snězená a když ne, tak se aspoň nemusí vyhodit.

Malá zatím svačiny jí; ráno totiž moc nesnida. Prostě to do ní nenacpu:(

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
25097
8.9.19 23:07

Urcite neobohatim. Mam malou konzervu, ktera bude klidne jist porad to samé, ale chci si diskuzi ulozit pro inspiraci.

Takze u nas stridam housku se sunkou a syr Baby bell(jediny, ktery sni :roll: )+cherry rajcata nebo merunku nebo matyldu, kus peciva a ovoce. Chery rajcata handluje. Pridavam jeste treba 1 tofiffee. Nic jineho jeste nikdy nesnedl (zkousela jsem treba ruzne druhy syra, vajicko apod). Ale zase u tatky mu davaj jejich svaci, takze uplny magor to neni :lol:

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
8684
9.9.19 00:02

Taky mame miniboxik, prvnak ma zatim jen 4h tak staci mala svaca a ani to nakrájený jablko kolikrat nesni cely. Krome jablka ji max banany a to by bylo vsude, blee. Takze spis ty ovocné kapsicky mu cpu, k tomu nejaky placaty jogurt nebo tvaroh, piskot, susenku, tycinku. Rohlik/ chleba namazanej mi poradne nejedl ani ve skolce. To jsme vždycky dojidali s muzem na stridacku, a ze jim tam delali ty pomazánky vyborny! Krome teda napr. nivove, drozdove apod. lahudek, ktery smrdely i mne, ty letely rovnou do nejblizsiho odpadkace po ceste :lol: :mrgreen: Takze rohlik spis k nejakemu tomu Tvarohacku, Matylde apod. Syr, sunku taky ne. Se segrou se doplnujou, te když dam pecivo s maslem/lucinou a sunkou, vytaha jen tu sunku a křičí ze chce ještě. Vopicaci, jojo, rohliky se salamem a ubrouskem na ne, taky jsem mela:) Nase treba milujou takove ty mlecne rezy od Monte, Kinder Pingui apod., kupuju v jednom kramku i jahodove nemecke Milchschnitte, ale jak to neni v lednici, je z toho blaticko akorát:(

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
31374
9.9.19 06:55

Na FB nedávno jedna maminka založila skupinu Svačiny do školy, kde aktivní členky fotí svačiny tak, jak jsou připravené dítku do aktovky. Obrázek řekne víc než tisíc slov, jdou tam vidět přesně i boxy. Jsou tam různé maminky, právě takové, jejichž děti nesnídají a chodí do družiny, potřebují větší svačinu, jsou tam i maminky autistů, jejichž děti máloco sní. Je možné se doptávat, kde třeba koupila onen box nebo výrobek, ale nesmí se nic kritizovat nebo v záporném komentovat. Je to inspirativní skupina.
Kdyby to někoho zajímalo a nemohl sám dohledat, zkusím sem dát odkaz nebo scan. Nové členy přijímají a naopak vítají ty aktivní :)

Dávám po domluvě s dětmi. U nás se většinou snídá, takže u těch dětí, co mají v půl dvanácté nebo v půl jedné oběd a potom domů, svačinu zase tak řešit nemusím. Nosí si drobnost, o kterou si řeknou(kousek ovoce, zeleniny, sušenku). Moje děti mají rády s sebou i malou plechovku kukuřice a pohankovou nebo kukuřičnou placku(pufovanou).
Nejstarší syn oběd má, ale často později, má delší vyučování, takže mu dávám vydatnější svačiny. Např. chleba s vaječnou omeletou, tousty, pizzu, plněnou bagetu, chleba s máslem a šunkou, tvrdým sýrem, zeleninu.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
3010
9.9.19 06:56

My nastesti nemusime davat svacinu do druziny, takze to mam snazsi. Nejsem zastancem „rychleho“ cukru ke svacine, protoze vim co to s nyma detma dela - jsou pak roztekane, naspeedovane a maji ataky vlciho hladu z rozkolisane hladiny cukru vkrvi. Takze si nosi zitny celozrny chleba s pomazankou/sunkou/syrem + zeleninu/ovoce a orechy.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
3010
9.9.19 06:57

A z mlecneho Actimel lahvicku - vejde se dobre do boxu a neztraci cas s jezenim jogurtu lzickou ( chodi za kazdeho pocasi o prestavce ven )

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama