Cucání palce, 5 let, speciální rovnátka

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
majtan
Povídálka 11 příspěvků 11.05.19 14:44
Cucání palce, 5 let, speciální rovnátka

Ahoj všem,
dcera pět let si stále cucá palec. Vyzkoušeno všechno, a to doslova. Chodím s ní k zubaři a už bije na poplach, má otevřený skus. Navrhl nám speciální aparátek cca na 6 měsíců, je to taková mřížka za zuby aby ji tam palec nešel dát, nemáte někdo zkušenosti? Pátrala jsem po internetu, nikde nic. Nebo jsem ještě našla takové dlahy na ruce, že ji nejdou ohnou v lokti a tím pádem strčit palec do pusy, ale to se mi zdá víc nepraktické než toto. Jsem na vážkách, někdo zkušenosti prosím? :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Brouk č.1
Kecalka 300 příspěvků 11.05.19 14:53

Dcerka si též cucala palec ještě kolem 5. roku. Koupili jsme Dr. Thumb (nasadí se na paleček, při cucání se jí tam nevytvoří podtlak a nemůže si jej cucat) a je po problému. Dnes je jí 8,5 a palec si necucá. Opravdu nám to pomohlo. Mám ještě doma. Sice trošku natržený, ale kdybyste chtěli vyzkoušet. Mohu zaslat.

sagina
Echt Kelišová 7944 příspěvků 11.05.19 15:12

@majtan jo, tenhle aparátek měl můj kluk, i když mám pocit, že vypadal trochu jinak než na fotce, ale to buď bude úhlem pohledu nebo technický detail. kluk ho měl nejenom kvůli palci, ale i že měl už vycumlanou čelist do blbého tvaru, měl ho tuším rok. prsty si přestal cumlat po asi dvou dnech (on si je dával do pusy nevědomky ve spaní nebo při únavě). za ten rok jsme asi třikrát museli na ortodoncii, protože si je nějak poškodil, vždycky nám je tedy uhradili zadarmo (základní nasazení jsme platili tuším nějak do dvou tisíc, teď už si to moc nevybavuji, je to dávno). kdybych byla bývala věděla dřív, že něco takového existuje, tak jsem se tak netrápila s odnaučováním cucání palce a zamířila bych na ortodoncii rovnou :-) (obzvlášť přes zimu kluk míval palec od cucání celý zmacerovaný a popraskaný do krve)

majtan
Povídálka 11 příspěvků 11.05.19 15:33

@Brouk č.1 Díky za nápad, jak dlouho jste museli nosit, aby to bylo opravdu účinné?
@sagina v kolika letech ho měl, jak to zvládal, prosím? Zubař říkal, ať počítám s tím, že bude hodně šišlat, bojím se i nandávání.. :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 15:57

Dcera má 5let a palec si cucá o 4měs. taky nic nepomáhá, takže děkuji
Brouk č.1,vyzkoušíme to :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 15:58

A syn od miminka odmíta dudlík a cucá si 2prsty, ted bude mít 2 roky…hruza

sagina
Echt Kelišová 7944 příspěvků 11.05.19 16:46
@majtan píše:
@Brouk č.1 Díky za nápad, jak dlouho jste museli nosit, aby to bylo opravdu účinné?
@sagina v kolika letech ho měl, jak to zvládal, prosím? Zubař říkal, ať počítám s tím, že bude hodně šišlat, bojím se i nandávání.. :hug:

no, šel s tím do první třídy a šel s odkladem, takže jako čerstvě sedmiletý. šišlání si nějak nevybavuji, ale fakt je ten, že já na to „nemám sluch“, když jsem s klukem chodila na logopedii, tak jsem zpravidla jen mechanicky opakovala to, co po mně chtěla logopedka, aniž bych dokázala pořádně zhodnotit, jestli se to lepší nebo ne. a jako zvlášť ve věku, kdy děti tak nějak přirozeně mluví všelijak, protože se jim vyměňuje dentice, to je mimo moje sluchový vnímání.

jinak zvládal to dobře, prostě si zvyknul. jako asi ty dva tři dny byl mrzutější, jak mu to bránilo strčit palec do pusy, ale pak dobrý. co se nandavání týká, měli jsme fajn zubaře, který i klukovi všechno vysvětlil, ukázal mu jeho rentgen, klukovi se líbilo, jak na něm byly vidět i nevylezlé zuby, takže i když je divočejší, spolupracoval dobře a nandání bylo okamžikem chvilky. že by měl ve škole třeba problém s dětmi, že by se mu třeba smály nebo tak něco, tak to taky bylo v pohodě.

majtan
Povídálka 11 příspěvků 11.05.19 18:51

@sagina děkuju, tak do toho nejspíš půjdeme, zrovna jí chtěj Hyraxem roztáhnout čelist tak asi sfoukneme dvě mouchy jednou ranou :jazyk:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19946 příspěvků 11.05.19 18:54
@majtan píše:
Ahoj všem,
dcera pět let si stále cucá palec. Vyzkoušeno všechno, a to doslova. Chodím s ní k zubaři a už bije na poplach, má otevřený skus. Navrhl nám speciální aparátek cca na 6 měsíců, je to taková mřížka za zuby aby ji tam palec nešel dát, nemáte někdo zkušenosti? Pátrala jsem po internetu, nikde nic. Nebo jsem ještě našla takové dlahy na ruce, že ji nejdou ohnou v lokti a tím pádem strčit palec do pusy, ale to se mi zdá víc nepraktické než toto. Jsem na vážkách, někdo zkušenosti prosím? :kytka:

No to je masakr, nechat to takhle daleko zajít. Na dlažky zapomeň, ty jsou pro miminka, pětileté dítě v nich neudržíš.

majtan
Povídálka 11 příspěvků 11.05.19 19:09

@hanka.br. neudržíš....., to je jen o přístupu matky. A ano, teď si vyslechnu, že je to to samý jako s palcem. Ale k tomu si stačí něco přečíst… ;) Spíš si myslím, že dlahy jsou větším zásahem a méně přirozeným navíc s nejistým výsledkem kvůli době použití ;)

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19946 příspěvků 11.05.19 19:31
@majtan píše:
@hanka.br. neudržíš....., to je jen o přístupu matky. A ano, teď si vyslechnu, že je to to samý jako s palcem. Ale k tomu si stačí něco přečíst… ;) Spíš si myslím, že dlahy jsou větším zásahem a méně přirozeným navíc s nejistým výsledkem kvůli době použití ;)

Prej přečíst, no ty jsi vtipná. A s tím přístupem matky ještě vtipnější.

majtan
Povídálka 11 příspěvků 11.05.19 19:34

@hanka.br. Díky za skvělý rady, koukám, že víš prd :zed: Užívej si krásný online život a pozor aby nebyla jedna diskuze bez tvých prospěšných rad :dance: Tvoje děti musí být šťastné, když se jim tolik věnuješ (19901 příspěvků = přes 330 hodin zde minimálně) :mavam:

jopo
Ukecaná baba ;) 1595 příspěvků 11.05.19 19:41

@sagina prosím a to se nasazuje jen na noc nebo je to v puse napevno?

majtan
Povídálka 11 příspěvků 11.05.19 19:43

@jopo my máme mít napevno :dance: ale prý dělají i vyndávací, což není pro nás tak efektivní v kombinaci s aparátkem Hyrax

sagina
Echt Kelišová 7944 příspěvků 11.05.19 19:59
@jopo píše:
@sagina prosím a to se nasazuje jen na noc nebo je to v puse napevno?

kluk to měl i kvůli úpravě čelisti, takže ten to měl napevno. po jiných typech jsem neměla potřebu se pídit.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama