Cucání palce a popraskaná kůže

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

DuhovaaViila
Povídálka 31 příspěvků 24.10.18 17:53
Cucání palce a popraskaná kůže

Dobrý den,
moje čtyřměsíční holčička si zhruba ve dvou měsících začala cucat paleček. Zkoušela jsem paleček nahrazovat dudlíkem, ale nepodařilo se, paleček byl evidentně pohodlnější a navíc stále „při ruce“. Po přečtení mnoha článků a diskuzí jsem se rozhodla nijak netlačit na pilu (u tak malého miminka to stejně ani nejde) a stále jen zkoušet nabízet dudlík. Jenže teď se jí objevily praskliny v meziprstí - viz foto. Zkusila jsem tedy nasadit rukavice, ale tím jsem si nijak nepomohla, protože žužlá rukavice a tím má ruce ve vlhku a navíc se začala v noci několikrát budit vzteky, že si nemůže vrazit paleček do pusy (do té doby spávala celou noc). Máte nějakou radu, co s tím? :kytka:

Reakce:

marka123
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 24.10.18 18:45

Zkusenost nemam, ale zkusila bych vsechny typy dudliku, maji ruzne tvary, velikosti,mate­rialy, da se koupit i takova ta komunisticka kyticka (v tete) mekka,kulata, nejpodobnejsi prstiku asi. Kamaradky mimco taky cucalo palecek a vzalo ji jen tento dudlik. Pak asi rukavicky a ty menit, at nema ty ruxicky ve vlhku

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 24.10.18 19:10

moje se dudlíkem nenechala ožulit, cucala až do popraskané kůže (vždycky se zahojila), a nedá si říct, ani když jsou jí dva roky pryč :zed: tři starší se od svých cucacích zvyků nechaly normálně odnaučit, takhle cucá a cucá, palec se vždycky zahojí, tam problém není, ale začínají se jí přední zuby vykřivovat dopředu.. takže držím palce (neocucané :D ), ať tvojí zachutná dudlík ;)

Heivka
Závislačka 3238 příspěvků 24.10.18 19:23

Opravdu zkuste všechny možné dudlíky, kamarádka si takhle dudlala palec, na zubech se jí to naštěstí nepodepsalo, ale má deformovaný poslední článek toho palce a nehet, vypadá to opravdu hrozně.

Uživatel je onlineSvistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 24.10.18 19:26

@DuhovaaViila Zkus jí to mazat bepanthenem. Holka si cucala palec od těch cca 4 měsíců do dvou let. V zimě to měla díky kombinaci s vnějšími vlivy vždycky horší. Jelikož odmítala dudlíky (asi 4 druhy, do víc jsme odmítla investovat), tak se to muselo přežit a jen minimalizovat ty škody - ve dne promazávat.

Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 24.10.18 19:29

@sinapis.alba Kolik jí je? Já ve dvou letech po pár měsících, kdy jsme ji na to duševně připravovali, jsme olepili palec takovou tou fest držící fixovací zdravotnickou náplastí. Nosila to skoro non-stop 14 dní a od té doby si palec necucá. :pankac:

DuhovaaViila
Povídálka 31 příspěvků 24.10.18 19:36

Zkoušela jsem už 5 druhů dudlíků, žáden se jí nezamlouvá. Zkusím tedy nakoupit další, snad si některý oblíbí..

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 24.10.18 20:45

@Svistice dva a čtvrt, už je na to velká, potvora :cert: náplast jsem zkoušela, promptně nasadila druhou ruku :mrgreen: a pokud byla hladká náplast, tak to cucala i s ní, prostě totální závislačka :D

Tamtama
Extra třída :D 11817 příspěvků 24.10.18 21:16

Tak to si počkám na rady, čtyřletého to taky nemůžu odnaučit. Palec má placatý, na zubech předkus (dobře, ten by možná měl i bez toho, měla jsem ho taky). Náplast nezabrala, dudlá klidně i s ní, hořký lak taky nevadí. :zed:

Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 25.10.18 06:39

@sinapis.alba Jeden vecer jsme ji tu naplast potreli octem, ale ona ji celkove moc nechutnala. Druhy palec teda nedudala, ale klidne bych ji olepila vsechny prsty, kdyb to bylo potreba.

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 25.10.18 09:40

@Svistice včera večer, jak kdyby to tu četla, nebo co, tak najednou začla bulet, že jí pálí prstíček :mrgreen: normálně si ho rozžmoulala až začal bolet, tak jsme namazali a dali náplast, odkejvala, že prstíček bolí, protože ho cucá… ale teď už ho zase cumlá :jazyk: asi olepím a do něčeho nedobrého namočím :cert:

Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 25.10.18 09:46

@sinapis.alba My na to sli „psychologicky“,asi 2 medice dopredu jsme ji zacali upozornovat a vyndavat, kdyz si ho tam rvala pres den, rikali jsme ji, ze uz je velka holka, dumlaj mimina, prst v puse je fuj, ma ho kvuli tomu olezlej atd. a pripravovali jsme ji na to, ze ji ho olepime. Takze nakonec to brala vcelku jako pomoc, i kdyz ten prvni den dva se branila.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Zvrat v případu Terezy: Vykonstruované důkazy, má slíbené Vánoce v Česku

V pondělí se v Pákistánu uskutečnil další soud s Češkou Terezou Hlůškovou... číst dále >

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >