Cukání svalů na nohou

Anonymní
24.7.20 18:04

Cukání svalů na nohou

Ahoj maminky, chtěla jsem zeptat nebo poradit, jestli někdo nemá nebo nezná někoho s podobným zdravotním problémem, jako trápí mě už 8 měsíců.

Jsem neurologicky vyšetřena(rezonance, i EEG a EMG)ale závěr nemám a další kontrolu až za měsíc. Jsem účetní, takže sedava práce. Máma dvou malých deti(7 a 9 let)a trápím se a užírám po celou tu dobu…

Můj neurologicky stav byl proměnlivý ale cukání svalů zůstalo-cítím a vidím ho v nohou(lytkovy sval, kolem kosti a taky chodidla ve vnitřní strane-klenba, když zde silněji zatlacim, cukani dokážu vyvolat)občas mi v noze jakoby zabrní, také cítím jako bych měla na částech kůže husi kůži(zase lýtka a kotníky)pocit stáhnutí kolem lytkoveho svalu, bolestivé bodnutí a také občas cítím tepání v nohou(kolena, když je pokrcim)

Nehledám odborníka ani zástup za lékaře, jen třeba podobnou zkušenost nebo radu.

Moc dekuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19390
24.7.20 18:30

Tetanie?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.20 18:32

@ka2ka
Kačko, nevím jestli se takto tetanie projevuje…tohle slovo na neurologii nepadlo a asi by to na EMG poznali. Nevim, jestli se da poznat, když bylo na DK.

• Nahlásit
  • Citovat
19390
24.7.20 18:39
@Anonymní píše:
@ka2ka
Kačko, nevím jestli se takto tetanie projevuje…tohle slovo na neurologii nepadlo a asi by to na EMG poznali. Nevim, jestli se da poznat, když bylo na DK.

u mě se projevuje cukáním svalů, stahováním, ostrým píchním bodáním, slabostí ve svalech a to třeba takovou že nejsem schopná stoupnout na nohu nebo neudržím skleničku, stahováním hrdla
měla jsem emg a nepoznali to tam, až při vyšetření svalů když do nich píchali viděli jak se zatahují

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.20 18:48

@ka2ka
Kačko, teď jsi mě úplně šokovala! toto je tetanie? ja jsem měla za to, že je to jako ataka…dušnost, brneni..atd.Jak přijde, tak odejde.Ale toto… 8o 8o 8o
A cukaji ti svaly po celém tele? me hlavně ty nohy vzácně ruka a nebo zebra(jooo a tento tyden na dlani)
To stahování citis jak? ja mam prave pocit, jako husi kůže na malé části v lytkovem svalu-neni to křeč je to asi to stáhnutí. Ale zase jen nohy. Slabost nepocituji, jen mě občas svaly boli(picha v nich, nebo boda)a to EMG ti delali kde?(v jaké části těla)a jaké?

• Nahlásit
  • Citovat
19390
24.7.20 18:54

To je tetanie, dušnost je spíš u panického záchvatu
mě se stahují svaly, není to vidět ale bolí to hodně někdy mi zůstanou jakoby stažený takže bolí a bolí, skončila jsem i na kapačkách protože se mi prsty na nohou zakřečovali a boleli a boleli
někdy jsou křeče vidět někdy ne, cuká a škube mi po celém těle, stahuje se mi krk což je to nejhorší
husí kůži nemám je to jako kdyby jsi si natáhla svaly podobný pocit a bolest

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.20 18:58

@ka2ka
Včera mi krečovaly prsty u nohu, když jsem je ohla, tak mi je úplně kroutilo…
To je prave ono, ze u mě je to usazení v nohou od kolen dolu, včetně těch chodidel. Zridka to je teda k jinde, jak jsem psala. A toto zažívas, Kačko, cely den? nebo jak to probíhá? mas to dlouho? Mg v krvi mas nízké?

• Nahlásit
  • Citovat
19390
24.7.20 19:04
@Anonymní píše:
@ka2ka
Včera mi krečovaly prsty u nohu, když jsem je ohla, tak mi je úplně kroutilo…
To je prave ono, ze u mě je to usazení v nohou od kolen dolu, včetně těch chodidel. Zridka to je teda k jinde, jak jsem psala. A toto zažívas, Kačko, cely den? nebo jak to probíhá? mas to dlouho? Mg v krvi mas nízké?

já křečuju v podstatě pořád, prsty u nohou jsem protivný zrovna ted je mám v křeči, jinak škubu různě po celém těle, v podstatě nemám den kdy bych neměla křeč, nebo zaseknutý svaly jak tomu říkám největší problém je když mi při chůzi vysadí noha a jen tak mi plandá :roll: většinou je předtím taková divná slabost takže se stihnu chytnout a pak čekám. hořčík mám kupodivu v krvi v pořádku, ale stejně beru magnesovol a nepřechází to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.20 19:11

@ka2ka
Kači, a jak to zvladas psychicky? jak zvladas chod domácnosti? deti(jestli teda mas)?kdyby mi noha vysadila, jak píšeš, tak už jsem zavřena někde v blázinci! me tyhle stavy hrozne vyčerpávají, psychicky, fyzicky. A když jsem minule vygooglila cukani svalu, tak mi to dalo takové diagnózy, ze jsem par noci nespala…

• Nahlásit
  • Citovat
19390
24.7.20 19:20
@Anonymní píše:
@ka2ka
Kači, a jak to zvladas psychicky? jak zvladas chod domácnosti? deti(jestli teda mas)?kdyby mi noha vysadila, jak píšeš, tak už jsem zavřena někde v blázinci! me tyhle stavy hrozne vyčerpávají, psychicky, fyzicky. A když jsem minule vygooglila cukani svalu, tak mi to dalo takové diagnózy, ze jsem par noci nespala…

no já k tomu mám ještě jiný nemoce, který mě vyčerpávají mnohem víc, na to cukání si zvykneš jako ano je protivný když potřebuju někomu něco podat a třese se mi ruka lidi blbě koukají, no noha je protivná hodně, ale není to často. Jinak děti učím, že se to prostě děj a že když mi není dobře musí počkat až se mi uleví :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.20 20:00

Dobrý večer holky,
Jestli jste se s tímto setkaly můžete mi taky poradit?
Omlouvám se zakladatelce že jsem se zde takto vecpala.
Od minulého roku taky plíživě pořád nemocná unavená no klasický to zachránil ibalginy ale od nového roku pořád ležím bolí mě svaly, klouby, jsem unavená co chvíli mě něco brní a různé po těle mám takové svalové tiky na záda si sice nevidím ale na nohách většinou na lytkách to vidím.
Vyšetření bylo odebráno snad 50× krev, infekční tam se tedy zjistil autoimunitní zánět štítné žlázy ale jsem bez léčby, bronchoskopie, kolonoskopie, další a další a na neurologii čekám na výsledky MR
Už nemůžu jsem dost divoký člověk a teď jen ležím a kynu.
Myslela jsem právě na tetanie, fibromyalgie, neuropatie no prostě něco z toho, ale nevím jestli tyto potíže můžou trvat dá se říct v kuse?
Děkuji za názory
A zakladatelce přeji hodně sil snad bude v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.20 20:01
@Anonymní píše:
@ka2ka

Jestli myslíte to co měl ten premiér tak ba to se ani nedívejte já už nato myslím 14 dní v kuse :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19390
24.7.20 20:09

@janostyakovanikol nech si víc vyšetřit štítnou, dělali ti sono? únava, bolesti, tloustnutí, ztráta energie a chuti cokoliv to může dělat štítná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.20 20:10

@ka2ka
No sono dělali jeden uzel a ty hodnoty na ten zánět jinak na hypo nebo hyper hodnoty o. k.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.20 20:11
@janostyakovanikol píše:
@ka2ka
No sono dělali jeden uzel a ty hodnoty na ten zánět jinak na hypo nebo hyper hodnoty o. k.

Ale myslí si že tam bude něco propojené mezi šž a podvěskem mozkovém

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama