Cukr, fruktóza - alergie?

Anonymní
12.2.20 11:07

Cukr, fruktóza - alergie?

Ahoj všem :kytka: vím že se tu řeší hodně problémů i zdravotních a tak mě napadlo se zkusit zeptat zde, jestli má někdo podobnou zkušenost jako já.
Je mi 30 let a od 15 let mám ABKM (alergii na bílkovinu kravského mléka) což jsem zjistila až po dlouholetém trápení, kdy jsem se odhodlala jít na test k doktorce. Jinak jsem tušení už měla. Vysadila jsem absolutně mléčné výrobky a mé problémy se zlepšily o více jak 60%. Po nějaké době jsem zjistila, že i zvýšený příjem sacharidů nebo přímá konzumace cukru, fruktózy mi dělá jstejné příznaky jako při ABKM tedy po konzumaci náhlou obrovskou slabost, zimu, třes, pocení kdy ze mě kape ve vteřině studený pot a vlasy mám úplně mokré, zažívací potíže, mdloby a tím následnou dezorientaci, úzkost, strach, vnitřní napětí. Musela jsem přestat jíst cukr, fruktózu, ale i ovoce nebo rýži a je mi mnohem lépe. Občas mě napadá jestli mě příznaky nejsou podobné anafylaktickému šoku při alergii :nevim: Mám ještě podezření na onemocnění štítné žlázy či nadledvinek, protože s tím mají problémy rodiče. Proto půjdu na vyšetření. Cukr mi jednou měřila dr. z krve po ránu a řekla že to je v pořádku, tak asi cukrovku nemam. Jen chci říct, že psychikou to není to mám potvrzené. Nemáte prosím někdo stejné příznaky nebo onemocnění s podobným průběhem, které já zatím neumím pojmenovat a lékaři přiřadit? Prosím o pochopení za anonym. Je to dost citlivé. Děkuji! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
13061
12.2.20 11:16

To co popisuješ nejsou příznaky anafylaktického šoku, ale zní to jako velká dávka stresových hormonů, včetně třeba těch co produkujou nadledvinky.

Alergie na sacharidy z principu toho, jak funguje imunitní systém není možná, alergickou reakci vyvolávají bílkoviny.

A teda poznámka, že to určitě není od psychiky je taková nešťastná.

To že na něčem má podíl psychika neznamená, že si to vymýšlíš, simuluješ a nebo že stačí chtít a ono to přestane.

Vzhledem k tomu, že to co sníš v tobě vyvolává prudkou psychickou reakci, tak by bylo dost divné, kdyby tvoje psychické rozpoložené zpětně nevyvolávalo reacke v trávicím systému. Ostatně všichni ostatní lidé mají psychiku a trávení úzce propojenou mnoha mechanismy - proč ty by si měla být výjimka.

Projdi si ještě ta vyšetření - štítnou žlázu určitě, pokud nemáš vyloučenou citlivost na lepek, tak ještě tohle, stejně tak chceš vyloučit další autoimunitní onemocnění trávicího traktu, ale pokud se všechno vyloučí a tudíž ti zbude dráždivý tračník, tak buď ráda a skutečně ho řeš tak jak se má - dietou lowfoodmap A psychoterapií zároveň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.20 12:22

Děkuji za reakci!!!
Chápu jak to myslíš. Ono u mě je to totiž tak že já nevěděla že jsem snědla něco s cukrem nebo něco s mlékem a tak do pěti až deseti minut jsem měla fyzickou reakci. A až následně po jejím prodělávání po několika hodinách kdy se člověk bál i napít se dostavily řekla bych následky na psychiku s dehydratací z akutních zažívacích potíží. Pak až zpětně jsem dohledávala kde je problém, co že jsem teda snědla. A protože vím že po vysazení zmíněných potravin jsem psychicky úplně v pohodě nevím co bych psychoterapií vyřešila. Mě jde vlastně o to, abych zjistila proč to nesmím jíst. Kam jsem kdekoli přišla k lékaři, tam hned než by si mě poslechl začal o psychice, nejlehčí pro ně řešení, udělat z člověka blázna. Místo aby třeba mě poslali na vyšetření se štítnou žlázou co máme v rodině a oni napsané v mé kartě o rodičích a jejich nemocech. Vše jsem si musela vysledovat sama a doktorům říkat co by asi měli vyšetřit, a to bez nadsázky a zaujatosti. To samé bylo i s ABKM. Lékaři že je to psychika a žádný test, vyšetření mi nikdo neudělal. Hned by mi psali prášky na hlavu. Takhle jsem trpěla několik let až skoro uvěřila že jsem blázen. Než jsem si uvědomila, že to pouze oni tak řekli aniž by mě vyšetřili. Neudělali nic, jen to chtěli mít rychle vyřízené. A já věděla že blázen nejsem. Prosadila jsem si test na celiakii a ABKM a ono ejhle, celiakie v pořádku a silná ABKM!!! Vysadila jsem ten jed a změna neuvěřitelná! Od té doby už na doktory nedávám pouze na sebe, pro ně jsem jedna z mnoha, ale pro mě je mé zdraví celý můj život. Děkuji ti za názor a návrh co s tím, myslím že určitě to má spojitost s těmi hormony. Určitě si nechám vyšetřit štítnou žlazu. Ne že bych to někomu přála, ale snad se tu najde někdo s podobnými příznaky co bude na té cestě zkušenější než já. #Autorka dotazu

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.2.20 12:35

Rozhodně jsem ti ale chtěla ještě jednou „Ou“ poděkovat za to osvětlení možností a tvou reakci!!! Popřemýšlím o tom. Je fajn když někdo naslouchá a dokáže poradit, protože to zdraví prostě máme jen jediné a bez něj to njede :kytka: #Autorka dotazu

• Nahlásit
  • Citovat
14181
12.2.20 12:59
@Ou píše:

Alergie na sacharidy z principu toho, jak funguje imunitní systém není možná, alergickou reakci vyvolávají bílkoviny.

Jen poznamka, alergie muze byt na jakoukoliv KOMPLEXNI molekulu, tedy i sacharid.

Jinak mne ty priznaky pripominaji hypoglykemii. Moc do pricin nevidim, reaktivni hypoglykemie snad. Tam by to nejezeni sacharidu bylo idealnim resenim. Nejaky chybejici enzym?? Zkusila bych si ten cukr zmerit, ve chvili, kdy se tak citis. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.20 15:24

@Lenka_Hal
Děkuji za příspěvek :palec:
Zkusím to měření. Zatím sladím erytritolem a ten jediný mi v menších dávkách nic nedělá, pokud ho teda přimíchám do něčeho. Ale zase je poznat třeba když je od jiného nevyzkoušeného výrobce, to mi některé taky třeba nesedí. Kdyby to byla třeba ta reaktivní hypoglykemie tak to je asi neléčitelné že? Já mám někdy takovou chuť na něco normálně sladkého a furt si říkám že třeba jednou si to budu moci dát a nepřiotrávim se :zed: :pankac: #Autorka dotazu

• Nahlásit
  • Citovat
14181
12.2.20 22:27
@Anonymní píše:
@Lenka_Hal
Děkuji za příspěvek :palec:
Zkusím to měření. Zatím sladím erytritolem a ten jediný mi v menších dávkách nic nedělá, pokud ho teda přimíchám do něčeho. Ale zase je poznat třeba když je od jiného nevyzkoušeného výrobce, to mi některé taky třeba nesedí. Kdyby to byla třeba ta reaktivní hypoglykemie tak to je asi neléčitelné že? Já mám někdy takovou chuť na něco normálně sladkého a furt si říkám že třeba jednou si to budu moci dát a nepřiotrávim se :zed: :pankac: #Autorka dotazu

Ja tedy nechci tvrdit, ze to tak urcite je. Ja jen ze mi to pripomina hypoglykemii, ale treba tu psychiku bych uplne nevyloucila. Jen se mi zda fakt divne, ze by se psychika selektivne zamerila jen na sacharidy, takova biochemicky zdatna neuroza :think: :D Navic, kdyz je vysadis, citis se dobre, to se mi fakt nezda. Proste bych vlozila tu energii na vylouceni nejakeho fyzickeho problemu. A tohle je jedno, co me napadlo. A je to jednoduche vyloucit :nevim: Jsem zvedava, dej vedet jak to dopadlo :D Tohle mi zni opravdu zvlastne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.2.20 10:09

@Lenka_Hal
Abych to lépe vysvětlila, já to mám za dobu nějakých 15ti let vysledované, že když sním omylem něco s mléčnou složkou nebo bych snědla hodně sacharidů bez nějaké bílkoviny nebo tuků tak mám ty příznaky, které opravdu nejdou přes psychiku. Nezačalo to tím že bych si vymyslela že tohle a tohle mi bude dělat blbě, ale prostě o tom člověk nepřemýšlel co jí a bylo mu blbě, až po dlouhém sledování jsem schopná určit přesně co nesmím jíst a je to naprosto v cajku. Jinak ty stavy po fyzických příznacích jsou dle mého z absolutní dehydratace a demineralizace, protože když máš zažívací problémy tak že omdléváš tak to prostě je nějaký alergický stav podle mě. Já jsem celkově huběňounká, drobounká a bledá s velmi nízkým tlakem, takže když pak dostanu takovou čočku tak si myslím že třeba mi chybí hořčík nebo nějaké minerály. Krom toho jsem četla na nějakých lékařských stránkách, že porucha štítné žlázy, může jít ruku v ruce s glukózovou intolerancí. Když jsem byla na krvi tak mi vyloučili celiakii a potvrdili ABKM, jelikož tam byl zástup za mou Dr a já volala o výsledky, sdělil mi je a k tomu něco zamumlal ohledně snížené funkce štítné žlázy. Volala jsem pak mé Dr. když už ordinovala zda tam mám opravdu problém se SZ a ona našla výsledky a řekla že ano, ale že musím znovu na krev aby to ověřili. Na netu jsem našla jeden příspěvek ****je to od uživatelky „Armi“ z 10.9.2013, který mi připomíná velmi mé stavy. Píše: Ja som zažívala podobné problémy po sladkých jedlách alebo pri športe - z minúty na minútu veľká slabosť, trasenie rúk, skoro až na odpadnutie. Pomohlo mi vyhýbať sa jedlám s vysokým GI, prípadne tento GI znížiť konzumáciou bielkovín a zdravých tukov.
Určitě dám vědět. Na ten odběr mám podle Dr přijít až v březnu. Asi má dovču :nevim:
Edit adminem: smazán odkaz

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama