Cukr v krvi na lačno 5,9, co mě čeká?

8
4.2.21 13:30

Cukr v krvi na lačno 5,9, co mě čeká?

Ahoj holky, jsem v 25tt a cukr v krvi na lačno jsem měla poprvé 6,1 a druhý den 5,9. Glukózu už mi ani pít nedávali. Co mě teď čeká? Máte s tím někdo zkušenost? Vím, že ohledně těhotenské cukrovky, je tu už plno diskuzí, ale určitě je tu plno nových maminek, co mohou mít podobný problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
126
4.2.21 13:32

Návštěva diabetelogie, nafasováni glukometru, a dieta 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.2.21 13:32

Půjdeš na diabetologii a tam ti vše vysvětlí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
4.2.21 13:38

Docela mě to překvapilo, že mi to tak vylítlo, na začátku těhotenství jsem měla 4,6. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1058
4.2.21 13:39

@kocakoca7
Já to měla podobné. Na začátku 4,8 a pak 6,1 a 5,6 :? Nakonec jsem, kvůli lacne musela brát léky. Dělají to hormony v placentě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4295
4.2.21 13:45

@kocakoca7 já měla v těhotenství také problém nejvíce s lacnou glykemii, takže jsem vyfasovala inzulin a každý večer si píchala, abych ranní hodnoty měla OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
4.2.21 13:52

@Mochomurka83
No já doufám, že zabere dieta, píchat si inzulín mě děsí, sem asi moc velká cíťa 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16553
4.2.21 14:01

Dieta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
565
4.2.21 14:15

tehotenskacukrovka.cz …tam se dozvíš vše, co potřebuješ. Ty hodnoty máš pořádně vysoký, začni držet dietu. U většiny žen stačí opravdu přejít na dietní jídelníček a vychytat ty hodnoty. Pozor na dobrou diabetologii, někteří doktoři těhotný berou jako normální diabetiky a radí umělý sladidla apod. Drž se spíš těch stránek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4295
4.2.21 14:19

@kocakoca7 prave ze dieta mi udržovala cukr v normě přes den, ale jakmile jsem přes noc nejedla, tak ráno na lacno byl paradoxně vyšší, než po jídle. Jinak, páchání inzulinu byla hračka. V dnešní době ty pera jsou luxus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
4.2.21 14:22

@Dinomama

děkuju :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5380
4.2.21 14:53

Já před třemi týdny řešila obdobné. Jen jsem měla zvýšenou tu druhou hodnotu. Byla jsem na diabetologie, vyfasovala jsem glukometr a jídelníček. A obden si měřím nalačno, hodinu po snídani, obědě a večeři. Zatím ok, úpravou jídelníčku se to srovnalo a hodnoty mám daleko od těhotenského limitu. Mě v poradně říkali, že kdyby ráno nalačno byly hodnoty vyšší, mám si dát sytější druhou večeři…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
11.2.21 09:22

@Salorka

Tak mám to samé jak ty. Vyfásla jsem glukoměr a dieta. Vyloženě velká není. Omezila jsem hlavně sladká jídla a sladké pití. Hodnoty mám „za mě pěkné“ vždy se vejdu do rozmezí, které mi napsali. Jediné co, tak vždy tu hodnotu na lačno mam vyšší. Asi mě bude čekat to co tebe. Zatím zkouším sama, co by tomu pomohlo. Na kontrolu jdu až za 14 dní. Tak jsem zvědavá, co mi kdyžtak poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5380
11.2.21 11:26

@kocakoca7 Hele, tak já dnes ráno nalačno 4,5, takže dobrý…ani jsem nezkusila druhou večeři.

Pak dej vedět, jak jsi dopadla. Já to mám hlídat a kdyby to cca týden vycházelo výše než hodnoty, mám přijít, jinak kontrola až v březnu.
A včera jsem byla v těhotenské poradně a doktorka říkala, že ta ranní nalačno je v pohodě (byť mi teď pár dní po sobě vycházela 5,9, 5,6 a 5,7 - a hodnota na lačno je max 5,3) - šla jsem na diabetologii hlavně kvůli té prostřední hodnotě z OGGT, která byla o něco vyšší než byl limit. Ale hlídat to a nepodceňovat :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
23.2.21 09:04

@Salorka

Mě čeká kontrola tenhle týden, tak jsem zvědavá. Mám hodnoty lačné mezi 5,2 až 5,9. Jinak přes den po hodinu po jídle mám většinou kolem 5,4 až 5,8 a občas 6,2 ale víc mě to nevybehlo, tak si myslím, že je to dobrééé. Sem zvědavá co mi řekne na tu lačnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat