Reklama

Cukr v moči ke konci těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alliena
Povídálka 32 příspěvků 19.01.18 13:20
Cukr v moči ke konci tehotenstvi

Ahoj, neví někdo z čeho muže byt cukr v moči? Před týdnem mi byl zjištěn cukr v moči, do průkazky napsali + a po dnešní poradně už ++ :( zkoušela jsem jist jen dia sušenky s fruktozou a myslela jsem, ze to pomůže.. můžu jist vůbec sladké? Dr mi řekla, ze bílkovina by byla horší, ze cukr řešit nebude.. dnes jsem 38+1

Přečtěte si článek: Těhotenská cukrovka

Reklama

Reakce:

mámaNel
Kecalka 116 příspěvků 10 inzerátů 19.01.18 13:35

Já měla cukr v moči na začátku těhotenství. Měla jsem i těhotenskou cukrovku, takže jsem musela dodržovat sacharidovou dietu…občas jsem si něco sladkého dala jen sladké pití jsem nepila a cukr v moči už jsem až do konce těhotenství neměla. Dia výrobky by se v těhotenství vůbec neměly jsem se někde dočetla.

alliena
Povídálka 32 příspěvků 19.01.18 13:48

@mámaNel mě vyšel poslední odběr u tehotensky cukrovky na hraně, ale glykemicky profil byl v pořádku, tak jsem se nemusela ani měřit, ani žádná dieta. Jen mě zaskocilo, proč tam ten cukr pořad je. :nevim: celou dobu bylo vše v pohodě :( stejně už mi zbývá 13 dni do porodu, tak s tím už asi nic neudělám. Asi omezim sladký, i když bez něho nemůžu byt :,(

stonožka12
Kecalka 487 příspěvků 7 inzerátů 19.01.18 14:58

Dia věci určitě ne, spíš jíst pravidelně po menších dávkách, pak si třeba i pár čtverečků hodněprocentní čokolády můžete dát. Najděte si na netu pravidla diety při těhotenské cukrovce a snažte se je dodržovat.
Zkuste o problému informovat i jiného lékaře, cukr v moči prostě nemá co dělat. Nejsem ale odborník a nevím, jestli takto před porodem to má cenu nějak řešit :nevim:

nozu
Extra třída :D 11584 příspěvků 20.01.18 05:26

@alliena pokud byl zatezovy test na hrane, tak glykemicky profil nic ukazat nemusel. v nem se projevuje cukrovka az za delsi dobu. cukr v moci muze obcas byt, ja ho mela cele prvni tehotenstvi, spolecne teda s cukrovkou, ktera byla dobre hlidana a diky diete pod kontrolou. radsi bych na tvem miste najela na zasady stravovani jako pri cukrovce, ale ne tak striktni a vynechala sladke. a dia vyrobky nejez, ty se v tehotenstvi nemaji, zejmena u sladidla aspartam byl prokazan lehky vliv na plod, jestli se nepetu.

alliena
Povídálka 32 příspěvků 20.01.18 12:35

@nozu tak snad to budu mít brzy za sebou, abych se tak netrapila :D zkusím tedy na tu chvíli změnit jídelníček, ale ty sušenky mi teda budou chybět :D

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >