Cukrářky, kuchařky poraďte, želatina je moc tuhá.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Big boss
Ukecaná baba ;) 1563 příspěvků 30.12.16 08:59
Cukrářky, kuchařky poraďte, želatina je moc tuhá.

Dobré ráno všem, potřebuji radu ohledně želatiny. Včera jsem dělala koláč, do krému i na povrchovou vrstvu jde želatina, akorát jsem jí dala asi moc a dort je jak beton. Vrchní i krémovou vrstvu jsem tedy oddělila, rozehřála v mléce (smetanový dort) a tím vlastně rozředila. Nejsem moc zkušená v dortech. Udělala jsem dobře? Ztuhne zase? Anebo se opětovným ohřátím želatina znehodnotí? (Nevařila jsem to, jen ohřála). Dort má být krémový vláčný s vrstvou rozmixovaného ovoce nahoře. Chuťově se povedl, ale ta konzistence. Navíc to mám na zítřejší oslavu pro kamarádku takže si nechci udělat ostudu. Díky za rady.

Reakce:
Heivka
Závislačka 3489 příspěvků 30.12.16 09:46

Nechte trochu krému ztuhnout v mrazničce, stačí pár minut, pokud bude konzistence ok, tak bych dort namazala, jinak bych asi udělala nový krém. Ještě záleží jakou jste použila želatinu, jestli vepřovou nebo agar agar, vepřová mi přijde ve výsledku tužší, když se udělá stejný poměr želatiny a vody.

Big boss
Ukecaná baba ;) 1563 příspěvků 30.12.16 09:54

Ohřála a zředila jsem ten krém, dala jsem trochu do lednice jak píšete a konzistenčně je ok, nalila jsem to tedy na dort a uvidíme. budu se modlit. Děkuji za radu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Sbohem, kokote: Zákon zachování buranství aneb v čem je Rytmus opravdový král

I když stále stoupá počet těch, kteří tu dovolenou absolvovali a po pár dnech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >