Reklama

Cukrářky, kuchařky poraďte, želatina je moc tuhá.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Big boss
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 30.12.16 08:59
Cukrářky, kuchařky poraďte, želatina je moc tuhá.

Dobré ráno všem, potřebuji radu ohledně želatiny. Včera jsem dělala koláč, do krému i na povrchovou vrstvu jde želatina, akorát jsem jí dala asi moc a dort je jak beton. Vrchní i krémovou vrstvu jsem tedy oddělila, rozehřála v mléce (smetanový dort) a tím vlastně rozředila. Nejsem moc zkušená v dortech. Udělala jsem dobře? Ztuhne zase? Anebo se opětovným ohřátím želatina znehodnotí? (Nevařila jsem to, jen ohřála). Dort má být krémový vláčný s vrstvou rozmixovaného ovoce nahoře. Chuťově se povedl, ale ta konzistence. Navíc to mám na zítřejší oslavu pro kamarádku takže si nechci udělat ostudu. Díky za rady.

Reklama

Reakce:

Heivka
Závislačka 2969 příspěvků 30.12.16 09:46

Nechte trochu krému ztuhnout v mrazničce, stačí pár minut, pokud bude konzistence ok, tak bych dort namazala, jinak bych asi udělala nový krém. Ještě záleží jakou jste použila želatinu, jestli vepřovou nebo agar agar, vepřová mi přijde ve výsledku tužší, když se udělá stejný poměr želatiny a vody.

Big boss
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 30.12.16 09:54

Ohřála a zředila jsem ten krém, dala jsem trochu do lednice jak píšete a konzistenčně je ok, nalila jsem to tedy na dort a uvidíme. budu se modlit. Děkuji za radu.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama