Reklama

Cukroví,dorty od kdy v nich ořechy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 02.11.10 08:11
Cukroví,dorty od kdy v nich ořechy?

Maminky chci se zeptat kdy jste začali dávat ořechy vašim prckům v cukroví,dortech atd. MYSLÍM JEN TEPELNĚ UPRAVENÉ.Malý má 30měs. a pořád váhám co péct na vánoce všude straší jaké jsou ořechy alergeny tak se tomu zatím vyhýbám,ale hlídat ho celé svátky ván.aby nic nesnědl to bude peklo.Děkuji za vaše rady. :-D :-D

Reklama

Reakce:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 02.11.10 08:18

Pokud mala letos bude chtit jist cukrovi tak si ho veme.
Nema dva roky bude mit v lednu.
Ale ted kdyz tak premylsim tak dort k prvnim narozeninam tam byli orechy.

Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 02.11.10 09:20

Doporučení lékařky je do 3 let nedávat žádné ořechy, jak kvůli alergiím, tak možnému vdechnutí.
U dětí je ten problém, že jak ochutnají, nedají si většinou říct, že dva kousky na zkoušku a dost :mrgreen:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 02.11.10 09:23

Do cukrovi se dava mlete ale tam vdechnuti nehrozi.Akorat sem tam na ozdobu se dava celej.

verveve
Ukecaná baba ;) 2073 příspěvků 02.11.10 10:57

Ja jsem malemu dala cukrovi s orechy az po trech letech, ale jak tu bylo psano ne kvuli alergiim, ale kvuli tomu, ze jsme se bala, aby to nevdechl.
No kdyz malemu je 30 mesicu - tak mylsim, ze na Vanoce uz klidne s orechy muzes pect - jen spis dohledni, aby to jedl v klidu v sede, aby pri tom nelital.

LenkaN26
Závislačka 4027 příspěvků 02.11.10 15:09

Loni na vánoce měla dcera necelých 15 měsíců a cukroví jedla. Ne, že bych jí ho dala, ale hlídal manžel a cukroví bylo na stole. Přišla jsem ve chvíli kdy měla Táňa v puse narvanou celou rumovou kuličku. Nevdechla, nezreagovala na ořechy a chutnalo jí a dál jsme to neřešili. Cukroví bylo normálně dál na stole, když chtěla tak si vzala a letos to bude stejné :-)

evíček 84
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 01.11.13 09:41

Tak to jsem ráda za tvuj clanek tomik má 16m a tak snad taky dobne aspon vanilkovej rohliček ve kterým orisky jsou

AnonymLucka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.13 19:47

Ořechy se do 3 let nemají dávat z důvodu nebezpečí vdechnutí, ne kvůli nebezpečí alergie.

AnonymLucka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.13 19:49

Jinak jsem zapomněla napsat, že dceři jsem je začala dávat od 2 let. Snídáme spolu ovesnou kaši s jablkem a strouhanými ořechy. Těch ořechu si je schopná nacpat do pusy celou lžičku a několikrát.

Dufka
Kecalka 387 příspěvků 02.11.13 00:38

Bych orechy kvuli alergii neresila. Souhlasim s prispevkem vyse. Orechy jsou doporucovany od 3 let z duvodu vdechnuti. Klidne podavat uz po roce v nedusive forme. Dcera ji orechy uz dlouho (ted je ji 28mesicu) a miluje je.

Dufka
Kecalka 387 příspěvků 02.11.13 00:40

Jen dodatek. Dcera ji orechy tepelne neupravene. Koupime pytlik orechu a ke svacine to sezerem.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19547 příspěvků 02.11.13 01:07

Já stravu malýho nijak extrémně neřeším, jakože odkdy co může, nesmí, řídím se vlastním rozumem a né měnícími se doporučeními lékařů, tak nevím, jestli si mě brát za příklad :lol:
Malej od roka jedl kde co, loni mu byl rok a čtvrt na vánoce a sem tam kousek cukroví dostal - byly v něm nastrouhané ořechy, mandle, atd.
Nyní jí už úplně všechno, i nestrouhané oříšky nebo drobné bonbony, né ty velké cucací, ale třeba tik tak už dostal. Pod dohledem pro jistotu, ale dostává je. A v pohodě.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Kdo je aktivistka z Dukovy mše? Žena migranta, která protestovala s polonahým Hilšerem

Její protest byl poklidný a tichý, přesto jím aktivistka Aneta Petani... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >