Čůrá každých deset minut - odplenkování

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
14598
3.1.12 20:24

Kity i odplenkovala moje babička, když jsem dělala na část, úvazek - prost ěmi oznámila, že je bez a byla až na pár nehod OK. Ale babička je už 6 let v nebíčku.

U Katky víme,ž e ty cca 2-3 hod vydrží, to jsme viděli i v létě, když byla buď s holou dopkou nebo v kalhotkách..... vyčůrala se mi v klubíčku 2× po sobě krásně s odstupem asi 2,5 hod a po cca hodině to u domu zvládla 2× za 30 min…

Doma mi běhala s holou, po cca 2-3 hod se vyčůrala a pak zas bez, ale prostě to pustí kde sej í zachce. Porblém je v tom, že je nová sedačka a bohužel pod kobercem nelakované parkety :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74252
3.1.12 20:27

Přijde mi to normální, kapacita močáku se zvětší až okolo 2 let, pak se i sníží frekvence čurání.
NOčník bych úplně nezavrhla, plenku vrátila do doby, než bude mít větší úspěšnost. Primárně bych se zaměřila na to, aby vůbec pochopila, k čemu nočník je - takže neposazovat jí náhodně, ale v době, kdy je velká prvděpodobnost, že něco vyprodukuji - po spaní, po napití, po jídle, při přebalení, pokud je plenka suchá Větší šance je je ráno, to obvykle čurají děti častěji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.12 20:36

Myslím, že ještě není připravená, taky jsme to tak měli. Markétka se vyčůrala do nočníku, jdeme ho vylít a šup, už krupala znova, tak utřít, převlíct, dojdeme do obýváku a za 5 minut znovu učůráno, tak jsme zase najeli plínky a zkusili to později. Nakonec jsme bez plínek byli asi ve 2 letech a 1 měsíci, na spaní teda ještě plínky měla, ale přes den jsme to měli už zvládnutý. Ale faktem je, že ona si do těch skoro 2 let na ten nočník ani nechtěla sednout, to byl bojkot jako hrom! Až později nejdřív v legraci, pak při každém přebalení, pak postupně když nebyla protivná jako prd.l po probuzení, tak jsem ji na ten nočník taky šupla. Prostě to zkoušejte, ono to přijde :lol:
Ale opravdu nejlíp se to děti učí až je teplo, to nemusíš převlíkat vrstvy oblečení, venku můžou lítat v kraťasech nebo jenom spodkách a když se stane nehoda, tak to není taková pohroma. Jednu dobu jsme ven jezdili a chodili s 2 náhradníma kraťasama i kaťkama a ponožkama, aby nebyla v mokru, kdyby se nezadařilo třeba v zápalu hry… jako že se zadařilo občas…
Jo a nejlepší je stejně situace - Nechce se ti čůrat? Neeeee!! A šup, otočím se a pustí to :mrgreen: :roll: :mrgreen:

Jo a teď vydrží přes den i 2-3 hodiny nečůrat a v noci přespí 10 hodin!! To já se budím už po 4 a musím :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6374
3.1.12 20:54

Jo a u nás teda bude problém asi v noci, protože ráno tam mají obě dvě pěknou nálož načuranou, tak to nevím, jak toto pak vyřešit. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14721
3.1.12 21:22
Markit.Hl píše:
Chuanitko - u Kačky nemělo žádný účinek aní týdenní zkoušení. stále stejný výsledek :zed:

Tak to připravená nebyla/není :)
Ale zakladatelka mluví o jednom odpoledni, to je podle mě málo :nevim:
Jí se to zdá samozřejmé a jasné, ale jak psala Gladys, dítě zatím zná jen čurání do plínek a chvilku to trvá, než pochopí, co po něm maminka chce :nevim:

Prostě u nás to bylo jak popisuje zakladatelka (včetně toho častého učurávání) a dcerka se asi druhý-třetí den chytla a pochopila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.12 21:24
Andris píše:
Jo a u nás teda bude problém asi v noci, protože ráno tam mají obě dvě pěknou nálož načuranou, tak to nevím, jak toto pak vyřešit. :roll:

To se časem naučí, jak to budou mít natrénované to držení přes den, tak to pak jde samo. Dcerka taky měla vždycky ráno plínky nachcanou tak, že hodivší tím bych někoho i zabila, jak to bylo těžký :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14598
3.1.12 21:37

Tak nějak se utěšuju, že to třeba přijde jako u synů mých kamarádek, oba se odplenkovali prakticky sami ve 2 letech a měsíci a ten jeden dokonce úplně i na noc.

JInak ranní plínka je většinou na vraždění :D jak je těžká, ale i proto,ž e Kačka v noci vypije i 4 dcl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
765
3.1.12 21:52

Kdy na nočník, v létě nebo v zimě?

Ahoj, můžu se vetřít s dotazem? Synovi bude koncem ledna rok. Vím, že je ještě brzy na nočník. Ale zajímá mě, kdy ho zkoušet dávat na nočník? Jestli v létě, když mu bude 1,5 nebo až na zimu. Jak to probíhalo u vás s čůráním, když jste učili děti na nočním v zimě a byli jste někde venku na procházce? A jak dlouho to asi trvalo vašim dětem od prvního pokusu na nočníku po úplné bezplenkování přes den?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74252
4.1.12 09:09

syn to cca od roku pustil, pokud měů co do nočníku. v 17m hlásil po akci, v 18 m prvně předem. od té doby střídavě oblačno, do teď často ucvrnkne před tím, než zahlásí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
4.1.12 14:47

díky moc všem za reakce, taky se přikláním k tomu, že ještě počkáme a jak tu někdo psal, budeme zatím zkoušet hlavně zjistit, co je to nočník, protože Eli nemá podle mě tušení, že se tam má vyčůrat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10657
27.7.13 17:13

Maminy, jak se zbavit alespoň přes den plenek? Malej nočník odmítal, tak jsem to neřešila. Říkala jsem si, že ještě není připravený. Ale posledních cca 14 dní venku běhá s holou prdkou a začal se chodit schovávat za křoví a tam se vyčůrá. Takže jsem to vypozorovala, když tam směřoval, posadila jsem na nočník a on se v klidu vyčůral. Postupně si začal říkat. Bobka dělá zásadně na záchodě, ten do nočníku neudělá. Ale s čůráním je problém doma. Venku si krásně řekne, doma se počůrává. I když posazuju, doma nočík odmítá. Dneska jsem to vzdala a vrátila mu zase plínu, protože během půl hodiny máme prázdnou skříň a vše mokré. Běhat ho nahatýho doma nemůžu, máme všude koberce. Ale on moc dobře ví, že čůrá, protože i v plence se podívá dolu, jako by se na to chtěl podívat. Stejně tak když mu nechám slípky. Už mám skoro pocit, že mi to dělá schválně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
valkil
27.7.13 18:48

Zkusit koupit drruhý nočník?
jeden na ven - ten už má a druhý na doma?

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
10657
27.7.13 19:34

@valkil máme už dva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4623
27.7.13 19:36

Řeším to samé, tak jsem zvědavá, co ti zkušenější mamky poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10657
27.7.13 19:41
@LadyLada píše: Řeším to samé, tak jsem zvědavá, co ti zkušenější mamky poradí.

Je to fakt divný, venku si řekne, dokonce sám přidřepne, doma si řekne na bobek, ale v klidu se do gatí vyčůrá. Nechápu to. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat