Cushingův syndrom u psa, 14let

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
921
31.12.19 15:54

Cushingův syndrom u psa, 14let-zkušenosti

Ahoj, dnes jsem zjistila, že náš 14 letý pes trpí Cushingovym syndromem. Prosím o zkušenosti chovatelů s tímto onemocněním a prognózy léčby. Náš pes bohužel splňuje 10 příznaků z 10. Netušila jsem, že toto onemocnění existuje, a příznaky jsem připisovala stáří psa.
Předem děkuji za informace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1097
31.12.19 16:04
@BonaDea píše:
Ahoj, dnes jsem zjistila, že náš 14 letý pes trpí Cushingovym syndromem. Prosím o zkušenosti chovatelů s tímto onemocněním a prognózy léčby. Náš pes bohužel splňuje 10 příznaků z 10. Netušila jsem, že toto onemocnění existuje, a příznaky jsem připisovala stáří psa.
Předem děkuji za informace.

A veterinář to potvrdil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
921
31.12.19 16:15
@KahlanAmnel píše:
A veterinář to potvrdil?

Ano. Prý se jedná o toto onemocnění. Budou dělat ještě sono vyšetření, ale to až v novém roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55772
31.12.19 16:16

@BonaDea tak navrhl jistě nějakou léčbu. Pes už má hodně vysoký věk tak záleží jak na tom je celkově.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
921
31.12.19 16:19
@Markéta80 píše:
@BonaDea tak navrhl jistě nějakou léčbu. Pes už má hodně vysoký věk tak záleží jak na tom je celkově.

Samozřejmě, mě ovšem zajímají i zkušenosti jiných chovatelů psů s tímto onemocněním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1097
31.12.19 16:25
@BonaDea píše:
Samozřejmě, mě ovšem zajímají i zkušenosti jiných chovatelů psů s tímto onemocněním.

A co jít na stránky pro psy vyloženě :think:
https://www.ifauna.cz/…m-zkusenosti

Tady něco je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
31.12.19 16:30

Mam 2 zkusenosti, my meli u nasi fenky 1,5 roku. Podavani leku bylo dost drahe, ale jsme radi, ze jsme ji jeste tech nekolik mesicu doprali. Nemoc ze zacatku vypadala hrozne. Slezla ji vsechna srst az na krvave bolaky, pri lecbe ji ale narostla nova a pak uz jen hubla a hubla. S manzelem jsme ale nemeli to srdce ji zivot ukoncit a dokud jsme na ni videli chut do zivota, tak jsme ji ho doprali. Nasi fence bylo teprve 9 let. Kamaradi maji psa nemocneho rok a bojuji, myslim ze tak pul roku budou boj svadet, dele to ale nevidim. je mu 14 let a zatim bojuje statecne a nevypada ze by se trapil ( clovek si musi odmyslet tu straslive vypadajici kuzi a zamerit se celkovena chut do zivota toho psa). Velice nam pomohli znami na veterine v Praze, kteri maji bohate zkusenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.19 17:47

@BonaDea Cushing je nemoc s hodně špatnou prognózou, bohužel. Na druhou stranu buďte rádi, že je pesanovi už 14 let, Cushing mají i 8-mi letí psi. Podívej se na i-faunu jak někdo odkazoval, ale není to moc hezké počtení. Cushing je způsoben vlastně nádorem a jsou dva druhy, jeden je ten s o něco lepší prognózou a lepší odezvou na medikaci. Jediný lék na tuto nemoc je Vetoryl, je to drahý lék a hodně závisí na hmotnosti a dávce pro psa. Myslím si že zběžně to vychází na cca 2000,– měsíčně za malého psa. Lidi to často obchází tím, že koupí léky s vyšší účinností, které nechají za nějaký poplatek rozkapslovat v lékarně. Pokud lék nenasadíte tak prognóza přežití psa je hodně nepříznivá. Vetoryl psa samozřejmě nevyléčí, jen potlačí příznaky nemoci, ale pokud zabere, pes tu může i nějaký rok ještě být.

P. S. Hodně jsem o této nemoci četla, z důvodu, že můj pes měl také příznaky na Cushing, naštěstí se vyvrátil.

• Citovat
  • Nahlásit
921
2.1.20 11:12

Děkuji moc za Vaše reakce. I-faunu pročítám již také. Našla jsem i nějakou alternativu, jakousi tibetskou houbu Cordyceps. Náš pes má 35kg, takže finance vynaložené na Vetoryl by byly opravdu značné a výsledek vzhledem k věku nejistý. Jsem z toho všeho hodně špatná. Každopádně ještě jednou děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1437
včera v 16:13

Náš veterinář to dnes potvrdil u našeho 10 letého pejska. Naštěstí jsme to podchytili včas, kdy nemá žádné příznaky. Nasadí se mu Vetoryl a snad vše bude v pořádku. Věřím, že tu s námi ještě mnoho let bude :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat