Reklama

Cvičení a vysoká nemocnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Almatka
Kelišová 6769 příspěvků 07.12.17 08:34
cvičení a vysoká nemocnost

Dámy, poraďte. Mám 4 děti a čas si někm jít zacvičit žádný moc, zatím, nezbývá, max prochákza s dvojčaty:-( Tak jsem si pořídila eliptický trenažer, tam můžu hupnout, když děti chrní, abych se trochu zpevnila. Mám ale problém, jdu z virózy do virózy, když to není rýma (zánět nosohltanu, bolest krku, dosaďte, cestuje to mrcha), tak je to kašel, bolest hlavy a já jsem si jistá, že kdybych cvičila, nabije mě to energií, ale zase, asi jako spousta lidí, když už jsem nakřápklá, tak je to 50:50, že lehnu úplně, nemůžu se rozhodnout. Stále si říkám, že když nemám teplotu…takhle jsem OK třeba 3 dny, ale já prostě potřebuju zpevnit. JSem vysoká a kolem dětí ty pohyby moc nepomáhají zádům:-(
Jak to děláte? Máte nějakou zkušenost?

Reklama

Reakce:

ametyst
Extra třída :D 11234 příspěvků 07.12.17 08:49

@Almatka Dej se prvně do kupy, tohle za to nestojí. A jinak to znám taky…taky jsem bývala nemocná když jsem hodně cvičila. omezila jsem to na jogu a pilates a je to mnohem lepší. Ono intenzivní cvičení prý oslabuje tělo…takže je třeba mu dodávat spoustu vitamínů…a ty když nejsou tak snadno onemocníš :(

veria
Generální žvanilka 23393 příspěvků 1 inzerát 07.12.17 08:59

Dej si do pořádku imunitu, to je pro tebe teď mnohem důležitější než zpevnění. To není normální byt takto částo nemocná…

Jana525
Závislačka 4817 příspěvků 07.12.17 09:05

Srovnej si imunitu a co se tyka zad, tak doporucuji jogu. Ta ti koneckoncu muzu pomoc i s vnitrnimi organy.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 07.12.17 09:18

@Almatka Ahoj, určitě necvič. Nemůžeš tělo zatížit, když bojuje s virózou. Kup si celaskonky a dávej si je pravidelně, vyplachuj nos, ať si vyčistíš dutiny, možná si nech napsat u mudr pamykon, abys ty dutiny úplně přeléčila a i potom si dej aspoň týden pauzu, aby si tělo odpočinulo a začínej postupně, ne že si dáš hned první den do těla. pěkně protáhnut pořádně, to se můžeš i teď. Pomalu protahovat tělo, je to blahodárné. Lymfatické žlázy se dají do činnosti a pomůže ti to s uzdravením. Vzpomeň si na rozcvičky v tělocviku ve škole. To jsou přesně ty cviky. Ruce nahoru jako koruna stromu a ohýbat se do stran…nahoru nádech a dolů do předklonu výdech… na kolenou kočičku, pak natáhnout jedu ruku a protější nohu a po chvilce vyměnit…opravdu pomalé protahování, ale velká služba tvému tělu. :srdce:
A samozřejmě spánek. Když děti spí, tak si zdřímni. :hug: :kytka: :mavam:
Pij hodně čajů a neslaď ať se zbavíš zánětu co v tobě rotuje. Nejlíp kopřiva, zelený, červená řepa…

blumen
Hvězda diskuse 41189 příspěvků 07.12.17 09:28

@Almatka spis si dej do poradku imunitu nejdriv. Kojis jeste? Jak dlouho? Kdyz ses nemocna, co na to beres? Cvicenim bych ted telo nezatezovala.

Almatka
Kelišová 6769 příspěvků 07.12.17 09:41

Děkuji, tak nějak je tohle můj pocit, jen jsem netrpělivá a tělo bolí. Kojím už je 2× denně a spíš pro kontakt s dětmi, je jim půl roku, jinak mají UM. Piju jen vodu, někdy mléko (řekla bych, že na mléce jsem byla závislá, ale odbourala jsem to a mám ho max. 1× za 3 dny), od porodu jsem měla už 2× antibiotika, brutální zánět v prsu a pak močák. S imunitou bojuju celý život a prvě při tom, jak své tělo znám, tak jsem obecně spíš nemocná než zdravá:-/ Začal jsem takhle pochybovat díky mé tchyni, která sama i své syny vychovala tak, že s téměř čímkoli max. 3 dny doma, leze mi k dětem i nemocná, on i do práce leze nemocná, ale na druhou stranu je fyzicky hodně zdatná (teda je drobounká, ale ať je co je, dělá denně 50 kliků - je jí 66 a všude chodí pěšky, klidně jede na týden na kolo do Alp atd.). No a neustále na mě kouká jako na hypochondra…
Druhá stránka mince je, že prostě záda bolí.
@blumen když jsem nemocná, tak prakticky nic neberu, nebo tedy grepové kapky (nic moc u kojení), Epam (propolisové kapky), piju jen vodu.
@kontramatka ty čaje nějak nedávám, asi jen kojící, ale ten už nepotřebuju:-) něco tam zkusím zařadit…piju prakticky jen vodu, převařenou, teplou či horkou…
@kontramatka no u nás se spaním nejvíc bojuju se staršími syny - jeden se v noci stěhuje ke mně a druhý nechce večer spá a usne až po 22:00 :zed: Jinak dvojčátka spinkjí od těch 21:00 až do 6:30, jsou zlatá…napadl mě Just, že bych zkusila sirup z Červené řepy…

@veria píše:
Dej si do pořádku imunitu, to je pro tebe teď mnohem důležitější než zpevnění. To není normální byt takto částo nemocná…

u mě to normální je, být takhle často nemocná…mám to tak odjakživa. Snad jen v době, kdy jsem chodila 3× týdně plavat (asi 2 roky mezi 17-19lety) a do sauny a pak když jsem žila 2 roky u moře (mezi 20-22), to jsem byla zdravá. Co jsem zpět v Praze, je to pořád dokola…

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 07.12.17 09:45

@Almatka Je jasné, že městské prostředí si vybírá svou daň. Tvoje tělo volá o pomoc. Tady těžko radit. Ale jsou i rodiny, třeba na Ostravsku, kde mají děti z těžkým astmatem, ale nestojí jim to za to, aby prostředí změnili. Nesoudím. Jen já bych to asi řešila. Zdraví máme jen jedno. A když není zdraví, není nic. :hug:

Almatka
Kelišová 6769 příspěvků 07.12.17 16:49

@kontramatka asi ano, jenže leda bych opustila muže:-/ (JInak těžko budu žít mimo Prahu.)Ten vůbec nechápe, bere to jakože jsem slabá nebo spíš, že nic nesnesu…

blumen
Hvězda diskuse 41189 příspěvků 07.12.17 17:17

Tak ono se to nezda, ale to kojeni telo vycerpava. Ja byla ke konci porad nemocna, ukoncila jsem pak kojeni a od te doby zase zdrava. I kdyz ve Tvem pripade vidim spise i problem po tech antibiotikach.

Na imunitu jsou dobra probiotika, Hylak forte. A pak klasika, ovoce zelenina atd. A holt mestske prostredi tomu nedoda no

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >