Cvičení a vysoká nemocnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Almatka
Kelišová 6800 příspěvků 07.12.17 08:34
cvičení a vysoká nemocnost

Dámy, poraďte. Mám 4 děti a čas si někm jít zacvičit žádný moc, zatím, nezbývá, max prochákza s dvojčaty:-( Tak jsem si pořídila eliptický trenažer, tam můžu hupnout, když děti chrní, abych se trochu zpevnila. Mám ale problém, jdu z virózy do virózy, když to není rýma (zánět nosohltanu, bolest krku, dosaďte, cestuje to mrcha), tak je to kašel, bolest hlavy a já jsem si jistá, že kdybych cvičila, nabije mě to energií, ale zase, asi jako spousta lidí, když už jsem nakřápklá, tak je to 50:50, že lehnu úplně, nemůžu se rozhodnout. Stále si říkám, že když nemám teplotu…takhle jsem OK třeba 3 dny, ale já prostě potřebuju zpevnit. JSem vysoká a kolem dětí ty pohyby moc nepomáhají zádům:-(
Jak to děláte? Máte nějakou zkušenost?

Reakce:

ametyst
Extra třída :D 11252 příspěvků 07.12.17 08:49

@Almatka Dej se prvně do kupy, tohle za to nestojí. A jinak to znám taky…taky jsem bývala nemocná když jsem hodně cvičila. omezila jsem to na jogu a pilates a je to mnohem lepší. Ono intenzivní cvičení prý oslabuje tělo…takže je třeba mu dodávat spoustu vitamínů…a ty když nejsou tak snadno onemocníš :(

veria
Generální žvanilka 23743 příspěvků 1 inzerát 07.12.17 08:59

Dej si do pořádku imunitu, to je pro tebe teď mnohem důležitější než zpevnění. To není normální byt takto částo nemocná…

Jana525
Závislačka 4943 příspěvků 07.12.17 09:05

Srovnej si imunitu a co se tyka zad, tak doporucuji jogu. Ta ti koneckoncu muzu pomoc i s vnitrnimi organy.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 07.12.17 09:18

@Almatka Ahoj, určitě necvič. Nemůžeš tělo zatížit, když bojuje s virózou. Kup si celaskonky a dávej si je pravidelně, vyplachuj nos, ať si vyčistíš dutiny, možná si nech napsat u mudr pamykon, abys ty dutiny úplně přeléčila a i potom si dej aspoň týden pauzu, aby si tělo odpočinulo a začínej postupně, ne že si dáš hned první den do těla. pěkně protáhnut pořádně, to se můžeš i teď. Pomalu protahovat tělo, je to blahodárné. Lymfatické žlázy se dají do činnosti a pomůže ti to s uzdravením. Vzpomeň si na rozcvičky v tělocviku ve škole. To jsou přesně ty cviky. Ruce nahoru jako koruna stromu a ohýbat se do stran…nahoru nádech a dolů do předklonu výdech… na kolenou kočičku, pak natáhnout jedu ruku a protější nohu a po chvilce vyměnit…opravdu pomalé protahování, ale velká služba tvému tělu. :srdce:
A samozřejmě spánek. Když děti spí, tak si zdřímni. :hug: :kytka: :mavam:
Pij hodně čajů a neslaď ať se zbavíš zánětu co v tobě rotuje. Nejlíp kopřiva, zelený, červená řepa…

blumen
Hvězda diskuse 42556 příspěvků 07.12.17 09:28

@Almatka spis si dej do poradku imunitu nejdriv. Kojis jeste? Jak dlouho? Kdyz ses nemocna, co na to beres? Cvicenim bych ted telo nezatezovala.

Almatka
Kelišová 6800 příspěvků 07.12.17 09:41

Děkuji, tak nějak je tohle můj pocit, jen jsem netrpělivá a tělo bolí. Kojím už je 2× denně a spíš pro kontakt s dětmi, je jim půl roku, jinak mají UM. Piju jen vodu, někdy mléko (řekla bych, že na mléce jsem byla závislá, ale odbourala jsem to a mám ho max. 1× za 3 dny), od porodu jsem měla už 2× antibiotika, brutální zánět v prsu a pak močák. S imunitou bojuju celý život a prvě při tom, jak své tělo znám, tak jsem obecně spíš nemocná než zdravá:-/ Začal jsem takhle pochybovat díky mé tchyni, která sama i své syny vychovala tak, že s téměř čímkoli max. 3 dny doma, leze mi k dětem i nemocná, on i do práce leze nemocná, ale na druhou stranu je fyzicky hodně zdatná (teda je drobounká, ale ať je co je, dělá denně 50 kliků - je jí 66 a všude chodí pěšky, klidně jede na týden na kolo do Alp atd.). No a neustále na mě kouká jako na hypochondra…
Druhá stránka mince je, že prostě záda bolí.
@blumen když jsem nemocná, tak prakticky nic neberu, nebo tedy grepové kapky (nic moc u kojení), Epam (propolisové kapky), piju jen vodu.
@kontramatka ty čaje nějak nedávám, asi jen kojící, ale ten už nepotřebuju:-) něco tam zkusím zařadit…piju prakticky jen vodu, převařenou, teplou či horkou…
@kontramatka no u nás se spaním nejvíc bojuju se staršími syny - jeden se v noci stěhuje ke mně a druhý nechce večer spá a usne až po 22:00 :zed: Jinak dvojčátka spinkjí od těch 21:00 až do 6:30, jsou zlatá…napadl mě Just, že bych zkusila sirup z Červené řepy…

@veria píše:
Dej si do pořádku imunitu, to je pro tebe teď mnohem důležitější než zpevnění. To není normální byt takto částo nemocná…

u mě to normální je, být takhle často nemocná…mám to tak odjakživa. Snad jen v době, kdy jsem chodila 3× týdně plavat (asi 2 roky mezi 17-19lety) a do sauny a pak když jsem žila 2 roky u moře (mezi 20-22), to jsem byla zdravá. Co jsem zpět v Praze, je to pořád dokola…

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 07.12.17 09:45

@Almatka Je jasné, že městské prostředí si vybírá svou daň. Tvoje tělo volá o pomoc. Tady těžko radit. Ale jsou i rodiny, třeba na Ostravsku, kde mají děti z těžkým astmatem, ale nestojí jim to za to, aby prostředí změnili. Nesoudím. Jen já bych to asi řešila. Zdraví máme jen jedno. A když není zdraví, není nic. :hug:

Almatka
Kelišová 6800 příspěvků 07.12.17 16:49

@kontramatka asi ano, jenže leda bych opustila muže:-/ (JInak těžko budu žít mimo Prahu.)Ten vůbec nechápe, bere to jakože jsem slabá nebo spíš, že nic nesnesu…

blumen
Hvězda diskuse 42556 příspěvků 07.12.17 17:17

Tak ono se to nezda, ale to kojeni telo vycerpava. Ja byla ke konci porad nemocna, ukoncila jsem pak kojeni a od te doby zase zdrava. I kdyz ve Tvem pripade vidim spise i problem po tech antibiotikach.

Na imunitu jsou dobra probiotika, Hylak forte. A pak klasika, ovoce zelenina atd. A holt mestske prostredi tomu nedoda no

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Introvert Vetchý ukázal manželku. Sexbomba s odzbrojujícím úsměvem!

Ondřej Vetchý bezesporu patří k nejlepším českým hercům, také ale k těm... číst dále >

Kráska a trhan: Justin Bieber dělá půvabné Hailey ostudu na každém kroku!

Tihle dva jsou v poslední době snad diskutovanějším párem než slavní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >