Cvičení a zvedání těžkých věci v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Evča 20
Povídálka 42 příspěvků 05.07.19 10:04
Cvičení a zvedání těžkých věci v těhotenství

Ahoj, chci se zeptat, zjistila jsme ze jsem těhotná a jsem v 6. týdnu těhotenství a pracuji v kavárně, kde jsem ráno sama a musím tahat stoly, židle, kytky v květináči, cedule, dělam to tak 3× týdne ráno, +občas večer, doma na mě tlačí, ze to není pro miminko dobře, není to nějak extra těžký, ale trochu se u toho samozřejmě zadýcham. Otázka je, co myslíte vy?
A druhá část dotazu, co si myslíte o cvičení ve fitku, co mohu ci nemohu? V neděli odjíždím na letní motivační kemp kde je to hodně o pohybu, cvičení, ale dala jsem jim vědět a budu se snažit dělat jen to u čeho se cítím dobře, ale zajimal by mě názor zkušenějších, co je vhodné tedy cvičit a necvicit?
Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aduš8
Kelišová 5329 příspěvků 05.07.19 10:07

Tak židle a kytky v práci by měly být problém a pak chceš jít do fitka? 8o :roll:

Evča 20
Povídálka 42 příspěvků 05.07.19 10:14

@Aduš8 tak ve fitku bych cvičila, co bych mohla, nic bych netahala břichem a tak, váhu snížit na minimum atd.

Anny2148
Kecalka 354 příspěvků 05.07.19 10:25

V prvním těhotenství jsem dělala v Lidlu. Celý den jsem byla na prodejně, vybalovala palety, dělala zeleninu (nosila krabice se zeleninou). Do cca 6 měsíce nikdo z kolegů nevěděl že jsem v tom. Neviděla jsem v tom jediný problém, byla jsem zdravá a nic mi nebylo. U druhého a třetího těhotenství jsem měla na krku starší děti a chodila s nimi sama do zoo s narvanym kočárem. Naposledy jsme tam u druhého byli 3 dny před porodem. Takže si nemyslím že by pár židlí a kytek byl problém, samozřejmě pokud jsi zdravá. Fitko nevím, asi bych neposilovala břicho a myslím že se nemá skákat na trampolíně..

berry4
Nadpozemská drbna 28682 příspěvků 05.07.19 10:29

Mě by zajímalo, jak to dělají těhotné maminy, co tahají svoje 13 ti kg a těžší děti a to celý den. Klidně spolu s taškou s nákupem. Někdy i s kočárkem :D
Zakladatelko nechceš si to těhotenství rozmyslet? Nějak nevím, u čeho by jsi se v 6 tt neměla cítit dobře? Vypadá to, že v celé tvé rodině jej budou brát jako závažnou nemoc :think:

Jogrr
Závislačka 4993 příspěvků 05.07.19 10:44

@Evča 20 draha, tehotenstvi neni nemoc, pracuj bezne dal a spis se zamysli nad fitkem.

Aduš8
Kelišová 5329 příspěvků 05.07.19 10:48

@berry4 :palec: :palec: doma třináctikilové dítě, jsem ve 36.tt, zkrácený čípek po celé těhotenství, protože jsem před deseti lety prodělala rozsáhlou konizaci. Ale vysvětli to tomu batoleti, že. Můj doktor tvrdí, že zátěž, na kterou je tělo zvyklé, snese úplně normálně. Díky mému zaměstnání jsem musela zůstat celé první těhotenství doma a není tedy o co stát. Nechápu, proč se každá dneska žene na neschopenku.

Lirio
Kecalka 119 příspěvků 05.07.19 10:50

@berry4 Úplně jsem to zrovna psala :lol: Mám doma 13ti kilového dvouleťáka, do toho od začátku rizikové těhotenství po ivf a někdy si přijdu jak vánoční stromeček :D
@Evča 20 Pokud je tělo na něco zvyklé, nebývá to problém. S tím fitkem opravdu omezit cvičení břicha, posilování s těžkými váhami a skákání. Jinak je to na tobě, jak to cítíš. Ono si tělo řekne, co mu nedělá dobře.

Janli
Echt Kelišová 9800 příspěvků 05.07.19 10:51

Já byla těhotná a doma dvacetikilový dítě, který potřebovalo pozornost a obsluhu neb mu byly dva roky. Fakt mě nenapadlo přemýšlet nad takovýma blbostma. Pokud jsi to zvedala do teď tak opravdu není důvod ze sebe dělat chudinku.

karkarka
Závislačka 4135 příspěvků 05.07.19 11:09

Žádnou těžkou a pro těhotné nevhodnou práci neděláš. To už je horší to fitko.

berry4
Nadpozemská drbna 28682 příspěvků 05.07.19 11:13

@Aduš8 @Lirio to bylo první, co mne napadlo :D Já to teda nezažila, mám děti od sebe ve větším věk. rozestupu, ovšem v práci jsem běžně tahala 25 ti kg věci a makala až do konce. V páře, vedru, celý den na nohách. Nikdy mne nenapadlo přemýšlet, jestli můžu totok, nebo onok. Tělo si přinejhorším řekne samo, určitě ne v 6 tt ;)

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 05.07.19 11:16

Ne, židle a kytky fakt nejsou břemena, co se jich těhotná nesmí dotknout, zejména pokud máš zcela normální těhotenství a jsi zdravá a zvyklá na cvičení. Jsi těhotná, ne nemocná a máš geny těch, které při těhotenství zvládaly těžký život dávných generací - ty i se sovu prací a cvičení žiješ v takovém pohodlí, o kterém se jim ani nezdálo.

Cvičit samozřejmě můžeš, jen jen potřeba necvičit až do odpadnutní - ideálně si hlídej tepovku - doporučuje se zůstávat okolo 140 tepů za minutu.

V prvním trimestru neskákat, nepadat, necvičit na břicho, nedělat výbušné cviky- naopak chceš cviky které pracují s pánevním dnem (včetně dřepů), posilují záda a případně hluboko uložený svalový systém.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9899 příspěvků 05.07.19 11:39

Netahas nic extra tezkeho a fitko bych prvni trimestr neresila. Nemyslim, ze vas tam budou „drit az na dren“…a jestli jsi alespon trochu zvykla cvicit, tak cvic dal.

Čičorečka
Závislačka 2626 příspěvků 05.07.19 11:47

Židle jsou problém, činky jsou v pohodě? Svatá prostoto.

Vernika15
Stálice 69 příspěvků 05.07.19 11:51

Nemyslím si, že Evča 20 ze sebe dělá chudinku. Prostě se jen ptá… Jsem ve 36 tt a cizí 20 kilové dítě bych zbytečně netahala, když moje tělo je zvyklé jen na 10 kilové. V prvním těhotenství bych třeba taky netahala kočárek do schodů, i když teď to dělám denně.
@Evča 20 jak píší ostatní, na co je tělo zvyklé, nevadí a ve fitku bych prostě ubrala.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama