Cvičení jógy doma - účinky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

P4ja
Kelišová 6359 příspěvků 25.08.18 17:02
Cvičení jógy doma - účinky

Včera, tady byl dotaz na účinky jógy při cvičení doma. Bohužel zakladatelka nechala obě dvě diskuse smazat, tak zakládám novou a rovnou píšu svoje zkušenosti. A doufám, že se třeba někdo přidá, a inspiruje tak ostatní.

Já osobně cvičím asi 5 let. V současnosti hormonálku, každý večer medituji a teď mě baví jin joga a nebo si vyberu sestavu podle toho, co potřebuji protáhnout.

Účinky to samozřejmě má, ale je to jako s každým cvičením. JE třeba cvičit celkem pravidelně a taky správně, což je u jogy hodně důležité, aby se ji člověk naučil správně. Jinak je joga lék na všechno. Mně pomáhá se zády, hormonálka s úpravou cyklu a otěhotněním a teď po porodu zase podpora laktace a uklidnění a jinak aktivuju pánevní dno a protahuju a posiluju střed těla. Joga má blahodárné účinky na stres a uklidnění. V kombinaci joga + nordic walking jsem zformovala tělo a zhubla cca 8 kg, a přitom nabrala svalovou hmotu.

Jinak hormonálku jsem se naučila na kurzu, cvičím podle YT Yoga with Adriene a mám přístup na kondice.cz, kde mám ráda Zuzku Klingerovou. Před otěhotněním jsem pravidelně chodila na lekce Asthanga jogy (1× týdně), což plánuju až bude malá trochu samostatnější.

TAkže za mě joga ano, protože nabízí spoustu cest a variant, jen opravdu začátky s lektorem a vydržet :)

Reakce:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25069 příspěvků 25.08.18 18:06

NEchala jsem smazat ty duplicitní, bylo to v nich hned na začátku napsáno, že budou smazány. Tady je ta rozjeta.
Díky za tipy, zkusim tu adriena.

https://www.emimino.cz/…rankovani/2/#…

dendishek
Kecalka 470 příspěvků 06.09.18 08:03

@P4ja také jsem začala s hormonálkou kvůli miminku. Byla jsem na kurzu u Lindy Lacinové. Plánuji se také pustit i do jiného typu jógy a dost jsem se začetla do knihy Jóga - věda o duši. Občas se musím nutit do cvičení, protože nejsem nastavena na mód „hýbej se“, ale vždy, když začnu, tak se cítím dost spokojeně a nastartovaně. Také jsem objednaná na mobilizaci pánve. Cítím se dobře už jen kvůli tomu, že chystám své tělo na možné těhotenství. A snad už konečně přijde :andel: ..Dost mě mrzí, že doktoři těmto aktivitám nedůvěřují, a chtějí jen rýžovat na CARech.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33345 příspěvků 10 inzerátů 06.09.18 08:45

Taky mám ráda jógu, přidávám se k názoru, že je dobré absolvovat něco s instruktorem a necvičit jen sama, platí to pro všechny druhy cvičení a sportu, že je potřeba aspoň čas od času zkontrolovat, jestli to dělám dobře. A pak si cvičit doma dle libosti.

@P4ja Hormonální jsem zatím nezkoušela, opravdu ti cviky pomohly? A cvičila jsi i cviky ovlivňující hormony nadledvinek a jiné, nebo vyloženě nějakou sestavu zaměřenou na gynekologické problémy? Kdyžtak dávám odkaz na jednu instruktorku, která se hormonální jógou zabývá - tady . Bohužel tu diskuzí na toto téma moc není a objevila jsem jeden deníček, kde se bohužel nějak nesetkalo cvičení s úspěchem, nebo si prostě autorka deníčku nesedla s instruktory.

P4ja
Kelišová 6359 příspěvků 06.09.18 09:40

@Tiger-lily Ano, ta sestava je jedna a cvičí se celá a je v ní všechno. Pak je teda ještě přímo pro muže a mám pocit, že i diabetická, ale to bych kecala. Já chodila k Šárce Simonedisové. Ono mco lektorek není, vzhledem k tomu, že je školí Dinah přímo v Brazílii.

A ano hormonálka mně pomohla srovnat MS a PMS po vysazení HA a brzy otěhotnět. Věřím tomu, že to pomáhá a napojení na pánevní dno taky není od věci. Třeba v sexu je to znát. A moc mně to pomohlo při porodu. A teď se zase rovnám psychicky a podporuje i laktaci. Jinak jsem o tom psala i deníček.

Ono já mám názor ten, že joga, pokud se cvičí správně, ublížit nemůže ba naopak. A i kdyby hormonálka neměla žádný jiný efekt než to, že se protáhneš a zmírníš stres, tak i to stačí.ale opravdu se musí cvičit delší dobu. Já ji před vysazením cvičila asi půl roku. Já ji tady doporučuji, ale prostě většina lidí do ní nejde, protože je to prostě to, že se člověk musí zvednout ze židle a něco dělat a nebo si myslí, že je tabletky nebo kapky Gynex, nic proti nim já je taky brala, spasí.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33345 příspěvků 10 inzerátů 06.09.18 10:44

@P4ja Asi si udělám čas a vyrazím to vyzkoušet :kytka:

P4ja
Kelišová 6359 příspěvků 06.09.18 10:48
@Tiger-lily píše:
@P4ja Asi si udělám čas a vyrazím to vyzkoušet :kytka:

No, semináře bývají myslím i na jeden den nebo víkend. A potom se dá odcvičit během 25 min. Výhoda je, že můžeš cvičit kdykoli a kombinovat to i s normálním cvičením. Já většinou začínám s hormonálkou, pak cvičím ostatní jogu a na závěr dělám relaxaci z hormonálky. Ale to by ti lektorka poradila, jak to kombinovat.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Matěj von Osečany a život na zámku: Kozy jim přerůstají přes hlavu!

Zámecký pán Matěj Stropnický si na svou usedlost nedávno pořídil také... číst dále >

Anorexie je zpět? Bučková zazářila na mole a hned byl oheň na střeše!

Modelka Eliška Bučková (29) se po letech vrátila na prkna, která znamenají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >