Cvičení po vaginálním porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
smurfka
Vesmírná mluvilka 31659 příspěvků 28.06.12 11:40
cvičení po vaginálním porodu

Ahoj holky..jsem dva týdny po porodu ( ne císař ). Chtěla jsem se zeptat od kdy jste začly po porodu cvičit a zhazovat převis na břiše a hlavně co jste cvičily? Stačí jen sedy lehy nebo něco jiného. :nevim: Já teda nabrala v těhu jen břicho a teď mi tam fakt zustal jen takový malý převis, jen nevím kdy s tím začít - jestli až po 6tinedělí, nebo můžu dřív ( neublíží to zatahování dělohy? )

Reakce:
ivodička
Závislačka 3364 příspěvků 28.06.12 11:43

Chtěla jsem hrozně cvičit, ale čas mi to nedovolil(taky podle toho vypadám :) ). Jinak sedy-lehy bych raději nechala až po šestinedělí, jen zatím cviky pánevního dna…

ugluk
Hvězda diskuse 47356 příspěvků 28.06.12 11:45

Začala jsem cca tři týdny po porodu, klasickou Mojžíšovou, pánevní dno, cca za dalších 14 dní jsem přidala cviky na břicho, ale teda žádné sedy-lehy, to já nerada :-) Vše v rámci toho, co mi tělo dovolilo (porod byl v pohodě a cítila jsem se moc dobře) a taky jak mě nechala dceruška ;)

Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 28.06.12 11:50

Nechala bych to po šestinedělí. Snaž se ležet hodně na břiše, ono se to částečně samo zatáhne, teoreticky bys mohla nosit i stahovací pás na břicho, to též pomůže. Sedy lehy bych si nechala až po prohlídce u dr, že je děloha správně zavinutá, nemáš žádný rozestup břišních svalů a tak.
A hlavně, když už cvičit, tak správně, hodně lidí cvičí sedlehy špatně, dávají si ruce za hlavu, zvedají se vysoko nad podložku a naopak si tam můžou „vycvičit“ takovou vybouleninu, takže jen pokud si jsi jistá, že to umíš, jinak bych si nechala někde ve fitku poradit, ať na sobě nenapácháš nějakou zbytečnou škodu ;)

Pipet
Generální žvanilka 24304 příspěvků 28.06.12 12:09

Myslím, že se nejdřív cvičí šikmé břišní svaly a až pak přímé - sedlehy…
Jsem necvičila vůbec a taky břicho zmizelo :oops: jen je teda povolenější, než dřív - když si třeba lehnu na bok, tak se sesune na stranu :think:

Pipi 00
Závislačka 2828 příspěvků 28.06.12 12:11

Nám říkali v porodnici, že přímý břišní svaly cvičit až 3 měsíce po porodu, nejdřív jen šikmý a pánevní dno.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31659 příspěvků 28.06.12 12:14

Aha..tak já nejdřív najedu na Kegely..ty jste cvičili jak často za den?
no a sedy lehy se dají dělat i na šikmé bříšní svaly ne? jenom se zvedá do boku?

Pipi 00
Závislačka 2828 příspěvků 28.06.12 12:17

Kegely tak 5× denně, ale bylo mi to stejně dost k ničemu :-(. Břicho jsem skoro necvičila :oops: a dost se zlepšilo samo.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31659 příspěvků 28.06.12 12:18

@Pipi 00
no já si všimla že se trošku zatáhlo oproti dnům po porodu, ale furt je takové gelovité, na jedné straně píchnu a na druhé se valí ještě minutu :P, tak chci jen zpěvnit..zatáhne se dle mého samo, protože to je fakt jen trochu převis..

Pipi 00
Závislačka 2828 příspěvků 28.06.12 12:28

@smurfka Klíd, jsi dva týdny po porodu. Já přibrala hodně, tak tam mám špek ještě teď, po roce, ale už ji mi to fuk :-). Hodně se to zlepší i samo.

Fima
Nadpozemská drbna 29399 příspěvků 28.06.12 13:41

Příspěvek upraven 02.05.16 v 22:06

smurfka
Vesmírná mluvilka 31659 příspěvků 28.06.12 13:50

Já vím že je ještě asi brzo..jen mě zajímalo kdy jste začínali..počkám tedy po 6tinedělí, zatím snad postačí procházky a začnu s Kegelem a uvidíme. :pankac:

An235
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.12 15:40

Nejlepší je ze začátku bříško položit na balon a rolovat, pak pánevní dno a šikmé břišní. Myslím, že si krátce po porodu, radím začít malinko třeba 10 za den a postupně si přidávat, říká se, že plod roste 9 měsíců a tělu zase dalších 9 měsíců trvá, než se vrátí do původního stavu. Takže si to uvědom a nepřeháněj to.

anna5569
Kecalka 113 příspěvků 26.08.12 22:43

Holky ja jsem tri tydny po porodu a chci se zeptat co myslite muzu jezdit zatim aspon nakole?

Váš příspěvek
Reklama