Reklama

Cvičení s Aniballem po ruptuře III. stupně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineBodluck
Povídálka 26 příspěvků 28.08.18 03:04
Cviceni s Aniballem po rupture III. stupne

Ahoj, zajímá mě, zda některá z vás se zhojeným vážným zraněním po porodu (ruptura 3. stupně vč. svěrače) rodila znova bez dalšího poranění. Trénuju s Aniballem. Termín asi za dva týdny. Jsem zatím na 28 cm, ale přesto mám strach, že to znova rupne.

Reklama

Reakce:

Fjodorka
Extra třída :D 11222 příspěvků 28.08.18 05:40

Záleží na tom, jak budete rodit. Pokud přirozeně, tedy v nějaké inteligentní poloze, bez řízeného tlačení a bez chemie, tak je riziko poranění nízké i bez aniballu. Pokud na koze s nohama do praku s tlačením na povel, pravděpodobně ke zranění dojde i přes cvičení.

saphire
Kelišová 6544 příspěvků 28.08.18 05:55
@Fjodorka píše:
Záleží na tom, jak budete rodit. Pokud přirozeně, tedy v nějaké inteligentní poloze, bez řízeného tlačení a bez chemie, tak je riziko poranění nízké i bez aniballu. Pokud na koze s nohama do praku s tlačením na povel, pravděpodobně ke zranění dojde i přes cvičení.

Není co dodat ;)

chaela
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 28.08.18 06:23

Já jsem byla u prvního porodu řešit a snad až za krkem. U druhého bez poranění, jen nějaká oděrka, kterou vydezinfikovali. U obou porodu jsem byla na zádech s nohama od sebe (do šířky, jinak jsem je mela pokrevne u sebe a držela jsem si je). Tlačila jsem si, kdy jsem chtěla, resp kdy tělo chtělo, ono se moc nedá tlačit, když tělo nepomůže nebo naopak netlačí, když tělo chce. Poprvé epidural, podruhé bez. Šlo to bez něj mnohem líp, ale zase to víc bolelo, takže pokud ještě někdy budu rodit, fakt nevím, jak se rozhodnout.
U toho druhého porodu už tělo i ty víte, do čeho jdete, tak to jde líp.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10051 příspěvků 28.08.18 07:09

Měla jsem i při druhem porodu rupturu třetího stupně. Dnes uz vím více, vykaslala bych se na cviceni a vydupala si cs. Btw praskla mi tentokrat strana bokem od původní rány po prvním porodu, takže mam spodek zjizveny komplet. Jo a na koze jsem nerodila ;)

lusy.lus
Kecalka 287 příspěvků 28.08.18 07:11

Mám čerstvou zkušenost před 14 dny. První porod také ruptura III. st. S aniballem jsem teda necvičila, doktorka to nedoporučila, ale masirovala jsem hráz. Porod přirozený, bez zásahů a jizva vydržela, malinko jsem se natrhla na jiném místě.

Lada84
Ukecaná baba ;) 1998 příspěvků 28.08.18 08:40

Rodila jsem 3× na koze a rizene (jednou I s oxy) a ani steh :think: Takze neni vsechno cernobile. Naprosto chapu vase obavy, ze by se problemy mohly opakovat viz tichoslapek

Uživatel je onlineBodluck
Povídálka 26 příspěvků 01.09.18 05:39

@Lada84 @lusy.lus @chaela
Dnes jsem po jednodenni pauze nacvicila 29 a pak i skoro 30 cm. A nejdu přes bolest, takže je tam rezerva. A mám z toho dobrý pocit. Myslím, že ruptura i se svěračem mi teď hrozí minimálně.
Trénuju spíš v leže, ale když by se mi podařilo rodit v kleče, bylo by to super. To jsem chtěla i u druhého porodu, ale nakonec mě vmanipulovali na záda, či spíše do dřepu… a tahali za hlavu, ikdyž tlačit bych zvládla sama. Stačilo by dítě chytat. Teď to vypadá, že má tak okolo 3 kil, takže na 4 už to asi nedotáhne, první dva neměli ani obří hlavy. Tak se dnes začínám trochu těšit na porod a každá známka, že by se něco mohlo dít, je vítaná. No bohužel to může trvat i jeden dva týdny, tp mám okolo 14.9.
@lusy.lus
To zní optimisticky. Já teda radši malý natržení, než nástřih, hojení bolí míň.
@chaela
Taky nevim, jestli jit do epi nebo i rajskyho plynu. Ale snad asi radsi nic nedavat. Prvni doby porodni se tolik nebojim. Asi jen tech nasledku s natrzenim. Takze za me radsi nebrat nic… a moje PA rika, ze kdyz vypnu hlavu, bude vse ok! :D

Nancyy
Kecalka 289 příspěvků 1 inzerát 01.09.18 09:11

@Fjodorka není pravda . U prvního jsem rodila na koze a jak vy říkáte řízené tlaceni což je nesmysl … vztahy a tlaceni jdou sami a u samotného porodu nejdou ovlivnit . Byla jsem bez anibalu . Měla měl 3500 g 52 Cm a obvod hlavy 37 což je hodně a ja jsem malinkata a drobounka a jedinej venkovní steh .

Fjodorka
Extra třída :D 11222 příspěvků 02.09.18 22:48
@Nancyy píše:
@Fjodorka není pravda . U prvního jsem rodila na koze a jak vy říkáte řízené tlaceni což je nesmysl … vztahy a tlaceni jdou sami a u samotného porodu nejdou ovlivnit . Byla jsem bez anibalu . Měla měl 3500 g 52 Cm a obvod hlavy 37 což je hodně a ja jsem malinkata a drobounka a jedinej venkovní steh .

Co jako není pravda? Copak já říkám, že při porodu na koze VŽDY dochází k poranění? Neříkám.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >