Cviceni s anniballem-pozice

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
31.12.21 10:01

Cviceni s anniballem-pozice

Ahoj,
mam par tydnu do porodu, tak jsem si koupila Aniball. Na poprve max 19, od te doby to leze nahoru strasne pomalu, ale snad to pujde.

Hlavni co se chci zeptat-kdyz cvicim v pololeze na zadech, balonek porad zaklouzava zpet a musim opravdu hodne tlacit.
Kdyz cvicim v klece s telem nahoru, balonek jakoby vytlacovala gravitace a samotny tlak mych organu. Je to v podstate bez prace, ale vyklouzne strasne rychle a i kdyz se ho snazim rukou pridrzovat, tak to rychle vyklouznuti boli.

Muze to byt ukazatel pro porodni polohu? Na zadech se nadru, ale bude to kontrolovane. S pomoci gravitace proste vyleti, ale muze me to potrhat?
Nacvicovali jste tlaceni se zvolenou polohou? Je nejaka porodni poloha mezi lehem a klecem, ktera by pro me byla vhodna?
Da se toto probrat i s PA tesne pred porodem?

Moc dekuji za jakekoliv pripadne rady/zkusenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1485
31.12.21 10:14

Tak je jasné, že díky gravitaci bude porod snazší… Ale ono pak záleží, jaké úlevové polohy ti při kontrakcích budou vyhovovat a v jaké poloze vůbec vydržíš.
Já například rodila v leže na zádech. Představa, že klečím, čupím, tak byla šílená skrz bolesti a asi bych se nezvedla a v poloze boku mi nešlo tlačit, i když byla asi nejvíc úlevová. :D
Takže můžeš se zkusit o poloze pobavit, ale stejně myslím, že to zjistíš až při „akci“, co ti bude nejvíc vyhovovat. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.12.21 10:50

Ahoj, určitě je to ukazatel pro správnou polohu. V pololeže jde vytlačování hůř, a to jak balónku, tak miminka. Kostrč nemá kam uhnout a tvar porodních cest způsobuje, že tlačíš miminko do kopce. Navíc v této poloze můžeš ztratit kontrakce a bude nutné tlačit na povel. To je špatně. Při klasickém porodničním řízeném tlačení mnohdy tlačíš mimo kontrakcí, nutí tě zadržet dech, být ticho a tlačit fakt na sílu. Můžeš mít jak ty, tak miminko nedostatek kyslíku. Strašně se nadřeš. Hráz je velmi napjatá a v kombinaci s roztaženýma nohama a řízeným tlačením dochází častěji k poranění.
V poloze v kleče funguje gravitace, miminko netrpí (pokud není problém s pupečníkem) kyslíkovou tísní, kontrakce se neztrácejí, hráz není tolik napjatá, v téhle poloze není možné ani udělat nástřih, není potřeba řízené tlačení, protože tělo tlačí samo tak dlouho jak potřebuje k vypuzení miminka, pokud u toho budeš dýchat tak, jak je pro tebe v tu chvíli přirozené, miminku se bude dařit dobře. A to, že ti v téhle poloze aniball vyklouzává neznamená, že ti stejně vyklouzne miminko. :) :lol: To bez tlačení nejde.
Na první porod jsem cvičila s balónkem v pololeže, protože jako hloupá prvorodička jsem uvěřila tomu, že musím rodit na koze a jinak to nejde. Následovala ztráta kontrakcí, porod který do doby než jsem si lehla běžel krásně, drela jsem jak kůň a dost se poranila.
Na druhý porod jsem cvičila v kleče a tak i porodila. Tělo tlačilo samo, já dýchala hluboce a klidně, takže se nestalo to, co u prvního porodu, že syn ztrácel ozvy. A navíc to podruhé bylo bez poranění.
Držím palce a poslouchej svoje tělo. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1364
31.12.21 11:00

@MatkaMatceVlkem Děkuji! To jsem i já jako prvorodička s anibalem potřebovala slyšet! Snad mé tělo zvládne být v kleče a porodím co nejpřirozeněji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.12.21 11:19
@Malineka píše:
@MatkaMatceVlkem Děkuji! To jsem i já jako prvorodička s anibalem potřebovala slyšet! Snad mé tělo zvládne být v kleče a porodím co nejpřirozeněji.

To víš, že to zvládneš. ;) Ženská vydrží víc než člověk. Kdyžtak polohy můžeš měnit a ulevovat si. Jen si dej pozor, aby tě na tu kozu nevmanipulovali, když nebudeš chtít sama. Slézt z ní můžeš vždycky. Přeji rychlý a bezproblémový porod. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2429
31.12.21 11:54

Já rodila v dřepu, rozhodně to nebylo bez práce, miminko nevyklouzlo jak másle a potrhaná jsem nebyla vůbec ;). Uvidíš, podle mě tělo napoví, jaká poloha pro tebe bude nejvhodnější. Dobrá porodní asistentka taky. Ale nedá mi to a musím se vyjádřit k tomu komentáři výše, protože pak můžeš získat úplně nereálnou přestavu a zbytečné strachy. Počítej s tím, že u porodu se nadřeš, ať budeš rodit v jakékoli poloze. Pokud tlačíš a zapojuješ efektivně břišní lis, tak prostě zadržíš dech, jinak to nejde. Je to normální a správné a děje se to v jakékoli poloze, při jakékoli činnosti, nejen u porodu. Mimo aktivní tlačení samozřejmě můžeme řvát, jak chceme :). Ale zkus si třeba, až budeš mít zácpu, při tlačení křičet. Nesmysl. Nucené tlačení je samozřejmě špatně, nejlépe cítíš ty, kdy tlačit. Hráz je napjatá úplně kdykoli, jak tam jde hlava, tak je fuk, v jaké jsi poloze, hlava zůstává hlavou, rozměry jsou stále stejné. Poloha na zádech fakt neznamená automaticky nedostatek kyslíku pro miminko, může být úplně v pohodě, je to rovnocenná poloha se všemi ostatními, když ti bude vyhovovat, tak proč ne..
A v porodnici můžeš opravdu porodit v klidu, bez zásahů, v libovolné poloze, bez nuceného tlačení. Přeji co nejlepší porod :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.12.21 12:24

@Kolicek95 Chápu, jak to myslíš. A máš samozřejmě pravdu. Jsi lékařka že? Alespoň mám pocit, že z jiných diskuzí jsem pochopila, že jsi. O fyziologii a anatomii se s tebou přít nebudu. Zadržený dech a tíseň jsem myslela v situaci, kdy se má rodička na povel zhluboka nadechnout, zadržet dech, dát hlavu naprsa, přitáhnout nohy a ze všech sil tlačit. Na mě z toho šly mrákoty. A z osobní zkušenosti se to s porodem v kleče bez zásahů nedá srovnat. Tam břišní lis fungoval bez mé cílené pomoci. Dorzální poloha a poloha v polosedu je jistě jednou z mnoha možných, ale co si budem povídat… Vyhovuje hlavně zdravotníkům a ženám, které už rodí dlouho a jsou pochopitelně vysílené. A pak taky ženám, které to tak nežerou a nejsou tak alternativní jako já a prostě jdou nějak porodit.
S tou napjatostí hráze s tebou úplně souhlasit nemůžu. :think: Ale tam zase hraje roli spousta proměnných, jako např. vrozená elasticita kůže apod.
Každopádně ano, v porodnici jde porodit krásně bez zásahů a já bych zakladatelce takový porod přála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
31.12.21 22:49

@Kolicek95 já bych se pod toto podepsala, z vlastních zkušeností… Měla jsem v porodním přání právě že nechci rodit na zádech kvůli staré zlomenině kostrče, v druhé fázi porodní se mě PA snažila pomoct a nabízela právě změny poloh, já si intuitivně zvolila v pololeže ze které jsem se už nechtěla hnout byla mi příjemná, vlny dostaly sílu a přestaly úplně bolet (ale až v té druhé fázi v první jsem musela při kontrakci ve stoje vyvěsit uvolnit a prodychat pánev) taky jsem si zkoušela zakřičet a úplně jsem tím přesměrovala tu sílu a břišní lis neměl takovou účinnost, pak jsem to zkusila bez křičení a soustředit tu sílu do toho tlaku a malý byl venku. Polohu v pololeže jsem nezaujala kvůli únavě porod trval cca 3 hodiny a žádné velké drama to nebylo, naopak, jela jsem do respektující porodnice, a porodila opravdu bez zásahů, PA krásně chránila hráz tak i bez poranění… Ale prostě na zádech ač se PA snažila do kleče by mě nikdo nedostal… Jen chci říci - je to strašně individuální! Ale pravda i aniball mi vyhovuje v pololeže na zádech, pěkně se mi s ním pracuje… Asi i v kleče by to bylo ok nevím, ale to mi zase dělalo špatně v kontrakcích

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
31.12.21 22:55

Prostě vyzkoušej víc poloh, zjisti při porodu co ti vyhovuje a z toho se nenech vyrušit… Ideálně zvolit respektující porodnici kde tě nebudou do ničeho tlačit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat