Cvičení s Jill 4 měsíce po císaři?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Genovesa
Extra třída :D 11272 příspěvků 04.11.14 07:02
Cvičení s Jill 4m po císaři?

Ahoj holky, chtěla bych začít 30 day shred s Jill, ale jsem po císaři, tak nevím, jestli už můžu. Potřebovala bych sundat ještě tak 6 kg po první dcerce. Plně kojím.
Popř navrhněte alternativu, nemám čas hledat po netu. Díky :kytka:

Reakce:
Ter85
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 04.11.14 07:12

Cvicila jsem prakticky hned po sestinedeli, jen jsem vynechavala to, co me bolelo nebo mi nedelalo dobre. Ale jizva meuz nebolela a nekoho boli i rok po porodu.

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 04.11.14 07:24

Zkus a uvidíš. Já zkusila 6m po druhém císaři a jizva se pekelně ozvala. Tak jsem ještě počkala a začala jsem 9m po porodu, kdy už to bylo v poho. Ale každý to má jinak, prostě poslouchej tělo :)

Pipi 00
Závislačka 2806 příspěvků 04.11.14 08:19

Já bych si prvně zkontrolovala, jestli nemám diastázu (rozestup břišních svalů). S tou jsou zcela nevhodné ty posilovací cviky na břicho a nejspíš i další. Císař, pokud nebolí a jsi po kontrole, je myslím jedno. Já teda o jizvě při cvičení nevím, ale cvičím v podstatě jen cviky na core, chůzi a zkusila jsem spinning a běh. Nic nebolelo.
Jo a ještě se mi po císaři (asi) stalo, že se mi změnilo postavení pánve a začly mě bolet bedra. S tím mi taky pomohlo cvičení core.

mikoy
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 04.11.14 08:28

Ahojky :mavam: já sem po 4 měsících po císaři skusila zumbu :palec: ale samozřejmě že sem nehopsala jak zběsilá ale naštěstí dobrý. Hlavně musíš sama vědět jak se cítíš a jak máš jizvu v pořádku.

Genovesa
Extra třída :D 11272 příspěvků 04.11.14 08:34

Ahoj, cítím se dobře, jizva bolí jen na dotek, jinak při chůzi, prácí, chování mladší i starší dcery o ní nevím :palec:. Jen teda nevím, co je to ta diastáza? Mám tam dole u té jizvy jedno místo jakoby prázdné. Popř. co s tím? :think:

Genovesa
Extra třída :D 11272 příspěvků 04.11.14 08:36

Podle gynekologa byla jizva při kontrole po šestinedělí naprosto v pořádku. Mám doma i rotoped, ale vydržím prdlačku, jsem vyřízená po tom porodu a zápalu plic v těhotenství. Ta Jill mě aspoň bavila :zed:.

mikoy
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 04.11.14 08:38

Já sem pul roku měla jako by to břicho mrtví myslim vubec sem ho necítila asi ty nervy jak byli narušený ale ted je to okáá. Jak myslíš prázdné??já měla veliký komlikace s jizvou :?

Genovesa
Extra třída :D 11272 příspěvků 04.11.14 08:45

@mikoy Kousek pod pupkem jsem měla jakoby trojuhelník prázdný. Nad jizvou. Teď bych řekla, že už tam není.

Pipi 00
Závislačka 2806 příspěvků 04.11.14 10:52

@Genovesa Diastaza - když v lehu na zádech zatneš bř. svaly, jako když se zvedáš do sedu, tak máš uprostřed mezeru, strčíš tam prst nebo i víc prstů. Není to z CS, ale z těhotenství. Když se s tímhle posiluje břicho, zafixuješ si to. Někdo to nemá, někdo jo. Hledej „diastasis recti“, v angličtině je toho hodně, i videa, jak si to sama zkontrolovat. Když je tam mezera, je to spíš na cvičení s fyzioterapeutem nebo s někým, kdo s tím umí. Gynekolog tohle nekontroluje, aspoň můj ne.
Jinak v porodnici mi říkali, že cvičení po CS a po normálním porodu se krom prvních dnů nijak neliší.

Genovesa
Extra třída :D 11272 příspěvků 04.11.14 13:49

@Pipi 00 Děkuju. Já jsem si tam v leže jamku našla, ale když zatnu svaly, tak tam není. Takže to nebude diastaza, ale špek :mrgreen:. Zítra začnu s Jill :pankac:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >