Cvičení s nožičkami novorozence

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.11.21 09:58

Cvičení s nožičkami novorozence

Ahoj, v porodnici, když přišel ortoped prohlédnout kyčle, tak mi říkal, jak máme malému propinat a cvičit s nozkama…ukázal mi to jednou a byl tam asi 10 vteřin…měla jsem si blbka říct, ať mi to ukáže znova no… :zed:… vím, jak to ukazoval dole na chodidle a pak něco s celou nohou, ale moc si to nepamatuji a bojím se, že to dělám špatně…nemůžu to na netu nikde najít…mělo by to být jako prevence pro všechna miminka…neporadite někdo? :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2426
30.11.21 10:05

Jestli je to prevence, tak se s tím tolik netrap. Ale nebylo to něco takového? https://youtu.be/wZSBSh8Au90

Kdyžtak se zeptáš znovu na té kontrole po šestinedělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2599
30.11.21 10:08

S celými nožičkami točíš jako když plaveš žabičku. Pokrčíš, drzis celyma rukama za kolinka, nejlíp se drží asi dlaně na kolínkach nebo mírně pod.
Chodidla můžou být asi víc variant, já je u malé měla držet a palci protahovat vnitřní strany, protože malá měla stočená chodidla. Určitě ti to ukážou i u pediatra. Se tam teď ze začátku chodí každou chvíli a na ortopedii jsme taky měli brzký termín po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4091
30.11.21 10:23

To je teď nějaká novinka? Mám 3 děti (do 6 let) a s ani jedním jsem nic takového necvicila, nikdo v porodnici nic neukazoval. A to ani u dcery, která měla 4 měsíce na kyčle peřinku. Každopádně nejjednodušší bude se zeptat doktora, ne? S novorozencem jsi u dětského každou chvíli a těch pár dní bez evidentně preventivního cvičení se to nezblazni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat