Cvičení vojtovky - tipy triky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
macawi
Kecalka 456 příspěvků 05.10.14 11:22
cviceni vojtovky...tipy a triky

Ahoj, ceka nas ted zacit cvicit vojtovku s nasim 18ti mesicnim pomerne vzpurnym batoletem. Zajimalo by mne jestli by my ostatni „vojtici“ maminky mohly poradit nejake tipy a triky jak z cviceni udelat co nejvetsi pohodicku :jazyk: je mi jasny, ze to bude boj a holt to nejak budeme muset zvladnout, ale nekde jsem cetla, ze treba urcita formulka na zaver napr. „Pasak, hotovo“ pomuze diteti poznat, ze uz je „to zle“ za nim a rychleji se uklidni :nevim: tak podobne tipy jak zacit a jak k tomu pristupovat, jestli je lepsi napr dite utesovat i behem cviceni, nebo se obrnit, delat ze nevidim a neslysim a pochovat ho az kdyz je hotovo? No proste budu rada za jakekoliv doporuceni zkusenejsich :palec:

Reakce:
Šťopík
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 05.10.14 11:29

@macawi ahoj, já mám skoro sedmiměsíční a cvičíme dva týdny. Je to tedy boj, ale nedá se svítit. Já se jí snažím během cvičení co nejvíc chválit a podporovat a nakonci jí zatleskám. To má totiž ráda, chválíme ji doma potleskem od začátku, tak je na to zvyklá. Jinak, když měníme polohu, tak ji utěšim, protože mi jí je děsně líto a trhá mi to srdce. Takže ji poňuňám, zklidnim a šup do další polohy…vy budete mít určitě jiné cvičení, než my, protože je Váš syn starší, ale nám teď dcerka začala dělat fakt velké pokroky :dance: tak hodně štěstí!

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 05.10.14 11:36

V 18 měsících začít bude celkem náročné, protože dítě už je silné a nenechá se tak lehce přeprat. Určitě bych na to šla pomalu a nechtěla zvládnout celý cvik hned, nejdřív bych přivykala dítě na pozici a až později zkoušela aktivovat body.
V tomhle věku už hodně vnímá, takže to chce pomalu a říkat, co dělám. (Lehneme si na bříško, pohladíme zádíčka, ták, hezky se nám leží, hlavičku dáme, abychom koukali na medvídka, tak, koukej hezky na medvídka a já ti pokrčím nožičku…) napočítat třeba do pěti a uvolnit, dát medvídka na pomuchlání a rovnou oznámit, že teď to bude to samé na druhou stranu a opět krok po kroku provést. A dodržovat ten postup při každém cvičení a nenechat se zviklat :-D
přeju hodně úspěchů :hug:

macawi
Kecalka 456 příspěvků 05.10.14 18:56

@Etcetera78 diky za tipy, to zni rozumne…on uz hodne rozumi, tak snad si to necha vysvetlit :jazyk:

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 05.10.14 19:23

@macawi neboj, nenechá :lol: v momentě, kdy mu to začne být nepříjemné (při aktivaci bodů je cítit takové jako mravenčení coby správná reakce), tak to bude chtít zrušit a bude na tobě, abys ho udržela :-D
Dceři je tři a půl a teprve teď se dostáváme k tomu, že začíná jakž takž spolupracovat…ale nesmím před ní říkat, že je to Vojtovka, to by začala hned řvát :lol:

macawi
Kecalka 456 příspěvků 06.10.14 12:24

No nepochybuju ze nenecha :twisted: navic ma vybornou pamet a vzhledem k tomu ze s nim vojtili v jankach i v arpide tak si myslim, ze i ty polohy bezpecne pozna…no uvidime, zitra jdeme poprve, tak jsem na nas zvedava

merilyn
Povídálka 14 příspěvků 20.10.14 11:35

Chtěla bych obnovit tuto diskuzi a zeptat se zkušenějších na pár rad. Mám dvouměsíční holčičku, se kterou musím začít cvičit Vojtovku. Chtěla bych vědět, kdy se vám osvědčilo cvičit, jestli před krmením nebo až po něm, a pokud ano tak po jak dlouhé době od jídla? Taky by mě zajímalo, kde jste cvičili? Zatím cvičíme na stole (cvik není možné provádět na zemi), na kterém máme deku a látkovou plenu. Ale přijde mi, že se to smeká, což asi není moc dobře, a navíc se k tomu stolu musím dost hrbit. Měli jste nějaké rituály během nebo po cvičení, které by miminku pomohly to lépe zvládnout? A jak jste si vlastně organizovali celý den, když jste museli cvičit 4× až 5× denně? Jak jste to řešili třeba na navštěvách?

Všem moc děkuji za jakékoliv rady. Zatím jsem z toho dost zoufalá, nemluvě o tom, že mi ty cviky zatím vůbec nejdou :,(

KacziinaZ
Kecalka 297 příspěvků 20.10.14 12:09

Cvičila jsem se synem od jeho 6-ti týdnů. Cvičili jsme 30-40 minut po jídle, ne na stole ale na lince - ta mi výškově více vyhovovala. Syna jsem dávala na podložku - tu jsem si vyrobila tak, že jsem si uřízla z tlusté karimatky obdélník takové velikosti, aby se mi tam vešel syn a zároveň podle prostoru na lince. Karimatku jsem zabalila do igelitového ubrusu (prodává se metráž tak jsem koupila kus a karimatku do toho zabalila) a zespodu to slepila izolepou.. to protože se při téměř každém cvičení počural. Takže po cvičení jsem tu zabalenou karimatku utřela plenou, případně umyla, když se pokadil tak i vydezinfikovala savem, a postavila ke stěně. Vzhledem k tomu, že jsem kojila po třech hodinách, tak jsme cvičení během dne 4× stihly(po každém jídle). Večer po koupání jsme necvičili. Syn na tom podkladě neklouzal, držel a cvičení mu velmi prospělo. Snad to popisuji srozumitelně, pokud ne, zodpovím dotazy :-)

macawi
Kecalka 456 příspěvků 20.10.14 18:53

Trochu z jineho soudku, ale prijde mi ze to sem patri…dneska cestou na cviceni se mi pri davani malyho do autosedacky blokly zada. Dojeli jsme k rehabce a ona hned ve dverich na mne koukla a rika „copak?“ Tak jsem ji to rekla a omluvika se, ze dneska ji toho s malym asi moc nepredvedu a ona na to „tak pojdte na stul prvni vy“
Cvicila se mnou pul hodiny vojtovku a zada povolily :dance: a hlavne to byla zvlastni zkusenost…opravdu to vubec neboli, je pravda, ze nektery body a polohy vyvolavaly zvlastni pocity…treba jako kdyz si prelezite ruku a nejdriv ji mate jakoby mrtvou a pak vam v ni mravenci, jeden bod -na spone panve, mi byl hodne neprijemnej, to uz trosku hranicilo s bolesti, ale spis to bylo fakt neprijemny. Co mi prislo mnohem horsi bylo, kdyz nekde zatlacila a byl citit jakoby tlak nehtu, takze jsem si hned po prijezdu domu sla ostrihat nehty, at malyho zbytecne netrapim :oops:
je pravda, ze ja se cviceni nebranila a prckove bojujou, takze si to jednak delaji neprijemnejsi nez to je, a druhak aby je clovek udrzel tak musi vyvinout vetsi silu, takze pro ne to muze byt neprijemnejsi, ale takhle to byla v podstate takova reflexni masaz :palec: tak treba to pomuze nejake mamince, co bude mit pocit, ze miminku ublizuje ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Proměna Sanny z VyVolených: Ze čtvrttunové ženy je dnes krasavice

Žádný jiný účastník reality show VyVolení neměl takové tělesné proporce jako... číst dále >

Obří pavouk i netopýr nebo příšera z moře. I takový horor dokáže nachystat příroda

Příroda občas dokáže divy. Zdaleka však ne jen takové, které nás ohromí a... číst dále >