Cvičení vojtovou metodou u dvouleťáka

23.4.17 14:16

cvičení vojtovou metodou u dvouleťáka

Ahoj holky,
mám u syna podezrení, že ma slabší celou pravou stranu. Začal chodit docela pozde, nekdy kolem roku a čtvrt, jenomže na čtvrtroku ho skolila nemoc, takže se rozchodil až v roce a pul. Teď má 19 mesícu a pri chuzi napadá na pravou nožku a ruku pri chuzi drží u tela???? nechápu, že jsem si tu asymetrii nevšimla drív, jsem z toho úplne špatná :,( jinak je moc šikovný, všude si vyleze, skaäče po posteli, ale je zrejmé, že uprednostňuje levou stranu. Na neurologii jsme objednaní až za mesíc. Je mi z toho úzko, jak jsem si toho mohla nevšimnout?! Máte nekterá zkušenost s takhle pozde zahájenou rhb? A je možné cvičit vojtovkou u takhle velkého dítete? Zítra se chystám obvolat nejaké rhb a hiporehabilitace, no tá nejistota mne ničí :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
23.4.17 14:23

@slivečka Vojtovka je pro každého v každém věku, není to omezeno nijak věkem a pokládám to za zázrak tuhle metodu. Mám problémy se zády a až v 21 letech se mnou tohle začali cvičit a mrzí mě, že o tomhle nikdo moc nevěděl dříve a nedělala jsem to dříve. Moc mi to pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
3245
23.4.17 15:00

Vojtovka se cvici v kazdem veku. Nicmene u takhle stareho ditete - ktere je silne a nespolupracujici, se necvici. Joo, pokud by mel nejaky vazny problem tak ano, ale tp co vy popisujete ne. Dobra fyzioterapeutka bude volit jine cviky. Maximalne treba jeden cvik z vojty na nastartovani svalu ale spis ani to ne. Nebojte se, treba jen nekde neco upeavite a bude to:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1630
23.4.17 15:18

My začali cvičit ve 2 a čtvrt. A je to děs. Malé miminko nikam nezdrhne, nebrání se, maximálně brečí. U takhle starých děti je to na roky. Dceři už je 5 a stále tam chodíme. Teď už jsme zajeli na tvrdý kapitalistiský systém. Za každé cvičení korunka. Donutit jí cvičit je fakt nadlidský úkol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6106
23.4.17 15:21

Já cvičila s dcerou vojtovku od 3 let, takže možné to je. Ale jsou i jiné možnosti, možná by byl vhodný spíš Bobath koncept.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7975
23.4.17 15:41

Cvičit jde v každém věku. Ale zrovna tohle je dost blbej věk s ní začínat. Dítě většinou moc nevydržív klidu, má už celkem páru a nedá se překecat na vlastní dobro. Jsou hravější typy rehabilitace, které se s větším batoletem zvládají o dost líp a radostněji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.4.17 20:11

Holky, moc dekuji za reakce, povzbudily jste mne???? tak vyčkám na vyšetrení terapeutem, vypadá to, že vojtovka asi opravdu nebude pro nás, ale kdoví, treba časem… Ješte jednou dík????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama