Cybex pallas fix 2019 vs kinderkraft oneto3 2019 9-36 kg

98
4.3.20 20:32

Cybex pallas fix 2019 vs kinderkraft oneto3 2019 9-36 kg

Krásný večer, přemýšlím nad autosedačkama a nejsem si jistá. Byla jsem rozhodnutá pro Cybex, ale ten pultík mě v jedné věci odráží. Je zo vůbec pro dítě pohodlné? Co jsem viděla na fotkách a videich tak mi přišlo, že má hrozně málo pohybu a ruce pořád nahoře :nevim: jezdíme delší trasy, tak chci aby byla sedačka taky pohodlná.
Nebo mám raději zvolit s pásy? Přijde mi to pohodlnější pro dítě. I když dle testů je pult bezpečnější?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8016
4.3.20 20:47

@alibear my jsme ho při výběru sedačky pro syna vyzkoušeli a nekoupili. Měl ho od krku po kolena a nemohl se v tom ani hnout. Bezpečnější jsou v klasických testech, ale někdo už tu sdílel simulaci, kdy se figurina vyvlékla z pultíku při otáčení vozidlo přes střechu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
4.3.20 21:46

@alibear taky jsem původně chtěla pultík. A pak jsem se na internetu dočetla, že ani hasiči ho nedoporučují, protože dítě při převrácení auta v sedačce nic nedrží a může vyklouznout.
Starší dítě už možná ne, ale to váhové rozmezí je i pro velmi malé děti a tam už je to nebezpečné. Tady je video z crash testu, kdy dítě ze sedačky vyklouzne:
https://www.youtube.com/watch?…

Edit: dTest je k ničemu. Podle nich bych si nekoupila ani toaleťák. Ten jejich způsob testování je docela často nešťastně zvolený a pak ty výsledky nemají žádnou hodnotu. Na převrácení auta sedačky vůbec netestují, jenom čelní a boční náraz. Ale je strašná spousta lidí co se v autě převrátí a spoléhat na to, že se to děje jenom „zřídka“ je docela mimo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
5.3.20 08:06

Díky moc, holky, tatínek hned říkal že se mu to moc nelíbí, aby tam dítě drželo jen toto. Tak mám jasno, kouknu raději po pásech. Dám na instinkt.
Máte nějaké doporučení? Je třeba ten Kinderkraft ok?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
5.3.20 09:53

@alibear Pokud máte facebook doporučuju skupinu „děti proti směru“. Tam vám určitě poradí a nebo minimálně po projetí zdi sama zjistíte, co by se vám líbilo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
5.3.20 16:41

@LilyJane děkuju, podívám se :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.20 19:11

No rozhodně Cybex ale s pásy, celkově autosedačka s pětibodem je lepší, jinak si zajděte do kameného obcjodu dětský růžek, tam mají dobré prodavače, fakt to dobře vsvětlí a poradí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama