Cyklování - nadměrná spavost/nespavost

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5034
15.4.21 17:14

Cyklování - nadměrná spavost/nespavost

Ahojte,
chtěla bych se zeptat, jestli to někdo nemáte podobně, nebo nevíte, co s tím. Už mnoho let se u mě střídá nadměrná spavost (až 20 h denně) a nespavostí. Nadměrná spavost je po většinu roku, ale tak 2-3krát do roka přijde z ničeho nic období nespavosti a to mám právě teď druhým týdnem. Nejdřív jsem usínala ve 2 h ráno, poslední 2 noci mezi 4-5 h ráno. Už jsem dost vyřízená a nevím, jak se mám vyspat. Beru na noc Abilify, Quetiapin a Dithiaden. Quetiapin a Dithiaden by měly tlumit, ale já po nich stejně neusnu. Nemáte někdo zkušenost, nebo co vám zabírá na nespavost?
Děkuji moc za zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Štofik
15.4.21 18:10

@Lollitka Loli proč tě rvou práškama, když jsi farmakorezistentní?

• Citovat
  • Nahlásit
5034
15.4.21 18:27
@holka_z_hor píše:
@Lollitka Loli proč tě rvou práškama, když jsi farmakorezistentní?

No bez léků je to ještě horší. Sice mi léky moc nezabírají, ale trochu mě zklidní. Ale když mám tu nespavost, tak na spaní nefunguje vůbec nic. Dithiaden mám na alergii.
A co ty, už jsi byla u Dr.? Co ten NÚDZ? Jak ti je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Štofik
15.4.21 19:07
@Lollitka píše:
No bez léků je to ještě horší. Sice mi léky moc nezabírají, ale trochu mě zklidní. Ale když mám tu nespavost, tak na spaní nefunguje vůbec nic. Dithiaden mám na alergii.
A co ty, už jsi byla u Dr.? Co ten NÚDZ? Jak ti je?

Takže efekt aspoň nějakej to má. Jojo byla. Snižuji dávku. A NÚDZ..no…mně řekla, že se to jen tváři jak je to super, ale že to je hospitalizace jako každá jiná. A že na jakýmkoli psychoterapeutickým oddělení bych dostala tu samou péči. Ptala jsem se i na lázně, ale nemám indikaci. Pravděpodobně by mi schválili jen příspěvkovou léčbu, pokud vůbec. Prý u mě stačí dále terapie jak mám. A naučit se fungovat a pracovat se svojí úzkostnou povahou no. :mrgreen: Makat, makat, makat. Že stejně vždycky si musím pomoct a vytáhnout ze srabu hlavně já sama. Což se blbě poslouchá, ale má pravdu.

• Citovat
  • Nahlásit
69036
15.4.21 19:13

@Lollitka Loli a nemáš těch léků moc? Nemůžou se ty účinky vzájemně ovlivňovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5034
15.4.21 19:44
@holka_z_hor píše:
Takže efekt aspoň nějakej to má. Jojo byla. Snižuji dávku. A NÚDZ..no…mně řekla, že se to jen tváři jak je to super, ale že to je hospitalizace jako každá jiná. A že na jakýmkoli psychoterapeutickým oddělení bych dostala tu samou péči. Ptala jsem se i na lázně, ale nemám indikaci. Pravděpodobně by mi schválili jen příspěvkovou léčbu, pokud vůbec. Prý u mě stačí dále terapie jak mám. A naučit se fungovat a pracovat se svojí úzkostnou povahou no. :mrgreen: Makat, makat, makat. Že stejně vždycky si musím pomoct a vytáhnout ze srabu hlavně já sama. Což se blbě poslouchá, ale má pravdu.

Aha, tak to sice má pravdu v tom, že člověk si musí pomoci sám, ale na druhou stranu potřebuje někoho, kdo ho bude podporovat, o koho se může opřít… Máš dobrou tu psycholožku, ke které chodíš? A ty máš úzkosti, nebo i deprese? Moje kamarádky s depresemi byly v lázních a měly to plně hrazené. No já nevím, já byla na vícero psychoterapeutických odděleních na NÚDZ to měl, ty terapie, nejintenzivnější a nejvíc promakané, protože KBT byla každý den. Co jsem byla na jiných psychoterapeutických odděleních, tak tam byla skupinová terapie jen 3-krát týdně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5034
15.4.21 19:46
@aiwwa píše:
@Lollitka Loli a nemáš těch léků moc? Nemůžou se ty účinky vzájemně ovlivňovat?

To nevím, ale řekla bych, že ne, na psychiku beru 4 druhy a ty by se nějak tlouct neměly, já si to hlídám. A tohle střídání nadměrné spavosti a nespavosti jsem měla, i když jsem brala naprosto jiné léky v jiných kombinacích. A jak se ti daří?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69036
15.4.21 19:55
@Lollitka píše:
To nevím, ale řekla bych, že ne, na psychiku beru 4 druhy a ty by se nějak tlouct neměly, já si to hlídám. A tohle střídání nadměrné spavosti a nespavosti jsem měla, i když jsem brala naprosto jiné léky v jiných kombinacích. A jak se ti daří?

Já se mám dobře. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5034
15.4.21 20:03
@aiwwa píše:
Já se mám dobře. 8)

Tak to ráda slyším a moc ti to přeju, super. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Štofik
15.4.21 20:06
@Lollitka píše:
Aha, tak to sice má pravdu v tom, že člověk si musí pomoci sám, ale na druhou stranu potřebuje někoho, kdo ho bude podporovat, o koho se může opřít… Máš dobrou tu psycholožku, ke které chodíš? A ty máš úzkosti, nebo i deprese? Moje kamarádky s depresemi byly v lázních a měly to plně hrazené. No já nevím, já byla na vícero psychoterapeutických odděleních na NÚDZ to měl, ty terapie, nejintenzivnější a nejvíc promakané, protože KBT byla každý den. Co jsem byla na jiných psychoterapeutických odděleních, tak tam byla skupinová terapie jen 3-krát týdně.

Ona nemá problém mi to vypsat a zažádat mi o to jako. Jen řekla svůj názor, když jsem se ptala no. Že tam mají nej odborníky přiznala. Psycholožka je dobrá bych řekla. Určitě mi toho předala víc než ta bývalá. Sešup co jsem měla je kvůli covidu. Že se psychika horší všem.

• Citovat
  • Nahlásit
Štofik
15.4.21 20:08
@aiwwa píše:
Já se mám dobře. 8)

Taky jak by to vypadalo, kdyby byl každej mentál, že :oops: :mrgreen: :mrgreen: :hug: :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
69036
15.4.21 20:14
@holka_z_hor píše:
Taky jak by to vypadalo, kdyby byl každej mentál, že :oops: :mrgreen: :mrgreen: :hug: :hug:
:hug: :hug: :hug:
Svět musí být v rovnováze.  :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Štofik
15.4.21 20:16
@aiwwa píše: :hug: :hug: :hug:
Svět musí být v rovnováze. :lol:

Tak tak sista :pankac: :pankac: :pankac:

• Citovat
  • Nahlásit
5034
15.4.21 20:33
@holka_z_hor píše:
Ona nemá problém mi to vypsat a zažádat mi o to jako. Jen řekla svůj názor, když jsem se ptala no. Že tam mají nej odborníky přiznala. Psycholožka je dobrá bych řekla. Určitě mi toho předala víc než ta bývalá. Sešup co jsem měla je kvůli covidu. Že se psychika horší všem.

Aha, tak to pak jo. Jsem ráda, že máš dobrou psycholožku. A ty jsi prodělala Covid, nebo je sešup celkově kvůli té situaci s Covidem? Já někde četla, že snad už každý třetí Čech má v době Covidové psychické problémy a před ní to byl snad každý pátý. Je to děs, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Štofik
15.4.21 23:56

Loli měla jsem covid. Před pár měsíci. A jako nic příjemnýho no :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie