Cyklovozík pro dvě děti nebo cyklovozík pro jedno a cyklosedačka?

384
1.2.21 13:17

Cyklovozík pro dvě děti nebo cyklovozík pro jedno a cyklosedačka?

Ahoj,

chtěla bych poradit, jestli pořizovat cyklovozík pro dvě děti ( 3,5 a 1 rok) nebo raději pro to menší vozík za kolo a pro starší cyklosedačku klasickou? Jestli to vůbec jde nakombinovat takhle :lol:
A kdo vozík vlastníte, jak často ho využívate, jak jste s tím spokojené. :palec: popřípadě zdali se dá utáhnout dvouvozík s dvěmi dětmi s obyč kolem nebo je lepší elektrokolo.

Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12930
1.2.21 13:25
@Hedvikaaa píše:
Ahoj,

chtěla bych poradit, jestli pořizovat cyklovozík pro dvě děti ( 3,5 a 1 rok) nebo raději pro to menší vozík za kolo a pro starší cyklosedačku klasickou? Jestli to vůbec jde nakombinovat takhle :lol:
A kdo vozík vlastníte, jak často ho využívate, jak jste s tím spokojené. :palec: popřípadě zdali se dá utáhnout dvouvozík s dvěmi dětmi s obyč kolem nebo je lepší elektrokolo.

Díky :kytka:

Ahoj,

já jsem měla cyklovozík croozer pro dvě děti (2015 a 2017). Využívala jsem ho moc. I jako sourozenecký kočárek - denně, za kolem ho vozil muž, na mě byl moc těžký. Ale mám kamarádku s dvojčaty a ta vozí vozík za sebou :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
425
1.2.21 13:37

Já měla staršího syna sedačce a mladší ve vozíku. Vevnitř spolu se nejdřív budili - když menší spala, později bušili. Utahla jsem to jen na Elektro.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 13:41

Starší bych dala na sedačku, nebo na jeho kolo na tyč. Mladší určitě do vozíku. Máme ho, jezdíme hodně, má ho za kolem manžel (vozík cca 13kg, dítě 15 + proviant) Záleží na tom, jaké vzdálenosti chcete jezdit a v jakém terénu.
Po rovině vozík uvezeš, ale pokud přijde kopec, tak vozík s dvěma dětmi nedáš, to jsem si jistá.
S elektrokolem zkušenost nemám, na to je čas až budu v důchodu.

• Citovat
  • Nahlásit
10105
1.2.21 13:55

Strasne zalezi, jak casto a kam chces jezdit.
Ja treba pro 3,5letou planuju kolo a tyc, abychom stihali starsim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15538
1.2.21 13:59

Mě už se 3,5 leté děti do sedačky nevešly, takže ty už převážně jezdily samy nebo na delší tratě na tažné tyči. Vozík je super a když budeš dobře vybírat, vejdou se ti tam obě, případně jedno a nějaký náklad k tomu :palec: Nevím, jak moc zdatná jsi cyklistka a jak hodně jezdíte, ale pro spoustu běžných maminek je cyklosedačka docela náročná, vozík je v tomto ohledu bezpečnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15538
1.2.21 14:01

Já si vlastně v této fázi (starší 4 a do sedačky už se nevešel váhově ani výškou a mladší roční) pohrávala s variantou cyklosedačka pro mladší a follow me zařízení pro starší, ale nakonec jsme to jednu sezonu nějak pytlíkovali na krátké vzdálenosti a další už to bylo v pohodičce (mladší dítě v sedačce, starší jede samo).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10105
1.2.21 14:17
@unuděná píše:
Já si vlastně v této fázi (starší 4 a do sedačky už se nevešel váhově ani výškou a mladší roční) pohrávala s variantou cyklosedačka pro mladší a follow me zařízení pro starší, ale nakonec jsme to jednu sezonu nějak pytlíkovali na krátké vzdálenosti a další už to bylo v pohodičce (mladší dítě v sedačce, starší jede samo).

Meli jsme to stejne s nejmladsi - zadny vozik, ale brzo do sedacky. Ale ja se bez kola par mesicu obejdu, zakladatelka to muze mit jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
1.2.21 15:19
@Lucie_Sx píše:
Strasne zalezi, jak casto a kam chces jezdit.
Ja treba pro 3,5letou planuju kolo a tyc, abychom stihali starsim.

A nebojíš se třeba, že z toho kola za jízdy někde vypadne :oops: já pravě, když jsem to videla ihned jsem to zavrhla, že se mi to zda pro to ditko nebezpečné… někde se zakoukání a spadne :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
1.2.21 15:37

Máme dvojčata 6 let a třetí 4 roky. Vozíček pro dva jsme zavrhli z důvodu toho, že se prali a to neustále. Takže dříve starší dvě v sedačkách mladší ve vozíčku. Tahal tatínek i s veškerými celodenními zásobami. Ve čtyřech letech šla nejmladší na tyč. Dřív jsem se bála, že mi někde spadne a i teď mám občas problém, že mi tam začne usínat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
1.2.21 17:13
@chs.jasmin píše:
Ahoj,já jsem měla cyklovozík croozer pro dvě děti (2015 a 2017). Využívala jsem ho moc. I jako sourozenecký kočárek - denně, za kolem ho vozil muž, na mě byl moc těžký. Ale mám kamarádku s dvojčaty a ta vozí vozík za sebou :mrgreen:

Díky za reakci. A do kolika let se dá takhle vozit ty dvě deti v dvojvozíku? No já bych na to určitě byla sama :lol: chci nějak zabít čas v tohmle covid období :mrgreen: Přítel chodí pozdě z práce a kolo nemá v lásce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
1.2.21 17:16
@unuděná píše:
Já si vlastně v této fázi (starší 4 a do sedačky už se nevešel váhově ani výškou a mladší roční) pohrávala s variantou cyklosedačka pro mladší a follow me zařízení pro starší, ale nakonec jsme to jednu sezonu nějak pytlíkovali na krátké vzdálenosti a další už to bylo v pohodičce (mladší dítě v sedačce, starší jede samo).

No to jsem si taky říkala, že pak začne jezdit na kole, ale to nebude nejaka zavratna rychlost, aby se s ni dalo nekam jet 8o to spíš pobežim a ona pojede na kole… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10105
1.2.21 22:43
@Hedvikaaa píše:
A nebojíš se třeba, že z toho kola za jízdy někde vypadne :oops: já pravě, když jsem to videla ihned jsem to zavrhla, že se mi to zda pro to ditko nebezpečné… někde se zakoukání a spadne :lol:

Tak ja pocitam, ze musi bezpecne zvladat to kolo a az pak na tyc. Ale zatim jsme ji nemeli, tak to nemam vyzkousene. Nesmi na tom usinat, no. Uvidime, jak to pujde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
274
1.2.21 23:02

Kamarádka utáhla vozík se dvěma dětmi (3 roky a 1 rok) i v kopcích s normálním kolem. Já mám osobní zkušenost jen s vozíkem + sedačkou a jezdila jsem tak jen po rovině (nemám takovou sílu). Vozík jsme sice používali méně intenzivně, než jsem čekala, ale zato déle. Klidně jsme na chvíli děti vystřídali a nudící se mladší dali do sedačky (tak od necelých dvou let) a unavené starší do vozíku. Teď používáme vysloužilý vozík jako náklaďák. Jakékoliv tyče jsme vynechali. Co se nedá ujet na malém kole, se ujede v sedačce. Vejde se do ní i pětileté dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15538
2.2.21 07:24
@Hedvikaaa píše:
No to jsem si taky říkala, že pak začne jezdit na kole, ale to nebude nejaka zavratna rychlost, aby se s ni dalo nekam jet 8o to spíš pobežim a ona pojede na kole… :lol:

To zase ne, mě děti v 5ti letech zvládly už v pohodě 20km (protože obě měly už kola s přehazkou 20´). To záleží hodně na dítěti. Běhání za kolem u nás nepřipadalo v úvahu nikdy. Snad v těch začátcích okolo 3 let :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat