Cykly po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ssasanka
Kecalka 138 příspěvků 8 inzerátů 20.02.18 17:16
Cykly po porodu

Ahoj holky, mám dotaz na ty, co byly či jsou po porodu a plně kojí. Jsem 4 měsíce po porodu, naběhla třetí ms. První nebyla znatelná, druhý cyklus byl již ovulační a nyní další snad také, ovšem tyto dva cykly měly krátkou luteální fázi - podle pocitů, kdy byla ovulace a podle částečného měření BT. LF byla jen 9 dní. Jelikož se chci snažit za rok o další, tak ´bych ráda, aby se to nějak do roka upravilo. Stále plně kojím (v noci již ne, tam je to déle jak 6 hodin, ve dne co tři tři a půl hodiny). Jak jste to měly s cykly při kojení vy? Kdy naběhly a kdy byly již zcela „normální“? Díky

Reklama

Reakce:

Gorlami
Závislačka 3148 příspěvků 2 inzeráty 20.02.18 17:29

To je individualni; jak to maji/mely jine je pro tebe uplne irelevantni. Me prekvapuje, ze jsi 4 mesice po porodu a uz mas 3. ms. To jsi mela prvni jeste v sestinedeli? Ja treba mela prvni ms po 1. porodu po 10 mesicich, po 2. po 14 mesicich.

Ssasanka
Kecalka 138 příspěvků 8 inzerátů 20.02.18 17:34

Měla jsem první hned po šestinedělí..

sarusa4
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 20.02.18 18:11

@Ssasanka Taky by mě zajímalo, kdy by měly být normální cykly po porodu, případně po skončení kojení.??Taky jsem měla první ms po porodu u obou až po roce. Kojila jsem u obou 2 roky. Po prvním byly pravidelné hned, po druhém se jestě nedaly cykly do pořádku a to už je to 2 a půl roku

Oliverka28
Kecalka 485 příspěvků 1 inzerát 20.02.18 18:19

Prvni menstruace devět tydnu po porodu a pak uz pravidelne + - dva dny kazdy mesic, při plnem kojeni.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 1879 příspěvků 20.02.18 18:33

@Ssasanka s cykly po porodu neporadim…ale co se tyce lutealni faze, tak treba znama dlouho resila, ze ma kratkou lutealni fazi (ne po porodu) a ja taky vsude cetla, ze je to spatne…bavily jsme se o tom a ona pak rikala, ze jeji gynekolozka ji rekla, ze na tom vubec nezalezi a ze telo vi, co dela…chodi k dost vyhlasene nejake…dost jsem koukala :nevim: takze 9 dni by asi nemelo vadit :nevim: popripade se zkus zeptat sveho gynekologa ;)

Petule030
Kelišová 5695 příspěvků 20.02.18 18:52

Je to idividuální, nespoléhej an to, že když to jiné měly nějaké, že to tak je běžné a budeš to mít také tak. 1000 žen může mít 1000 různých scénářů.

ajvl
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 20.02.18 18:52

Po prvním porodu jsem kojila devět měsíců a v podstatě první MS byla až po těch 9ti měsících a hned pravidelně. Po druhém porodu jsem kojila 16 měsíců, první MS rovněž po 9 měsících (v březnu), další přišla v dubnu a pak už nic, v červenci jsem to hlásila u doktorky na gyndě a ta to nechtěla vůbec řešit, jakože je ještě brzy (v tu dobu jsem byla 14 měs. po porodu a ještě jsem částečně kojila), další MS byla v srpnu a další ovulace byla až v listopadu, kdy jsem i rovnou otěhotněla. Každá to máme jinak, mě doktorka uklidňovala, že pravidelnou MS při kojení má zhruba 10% žen, bohužel já k nim nepatřila :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Rozkol v Herbáři, konec na Primě: Rybová bude na složenky vydělávat na Ulici!

Herečka Linda Rybová (42) se nikdy netajila tím, že seriály dělá pro peníze a... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama