Cysta 3 cm může bránit v otěhotnění?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anicka2888
Kecalka 119 příspěvků 09.02.18 08:33
Cysta 3 cm může bránit v otěhotnění?

Zdravím maminky chci se jen zeptat na zkušenosti. Včera jsem byla na preventivce a kvůli lékúm mám ted zánět sluchovodu a leze na mě viroza. Nasadil mi antibiotika ale udělal mi i preventivku. Bolelo mě břicho před týdnem a i v pondělí. Ohmatával mi břicho a měl podezření na slepé střevo. Vypsal mi papír na urgentní vyšetření. Tak jsem jela do nemocnice.Kde jsem strávila 3.h. První si myslel jiný doktor co mi dělal utz že je to mimoděložní těhotenství. Řekl že vidí útvar co má 2,5 cm ale má moc tlustou stěnu. Tak mě poslali na gynekologii. A tam mi řekli že je to cysta která má 3 cm a šířku stěny má 0,5 cm. Že bez pomoci nepraskne a zvětšuje se. Proto ty bolesti. Mám jí na pravém vaječníku. Kdysi jsem už s tím byla ale byli to malé cystičky jedna mi pak praskla a byli to děsné bolesti.Ale tahle sama nepraskne bohužel. Ms jsem měla totiž 29.1 tak si myslím že by už odešla. Chci se zeptat může i bránit v otěhotnění? S přítelem se snažíme. Tak at vím. Takhle velkou jsem nikdy neměla tak se i trošku bojím, strašně to bolí. Objednána jsem na další týden. Děkuji předem za odpovědi.

Přečtěte si článek: Cystu na vaječníku nezanedbejte

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

beruska9
Extra třída :D 10497 příspěvků 09.02.18 08:39

Ja s podobne velkou otehotnela, mozna dokonce uz podruhe, pac mi ji nasli pri prvnim tehotenstvi. Jenze neboli, neroste, nevim o ni…treba je to jiny druh :nevim:

lachtanice86
Kelišová 5410 příspěvků 09.02.18 08:43

Tak když ti řekli, že nepraskne a roste tak budou dělat co? Já měla loni cystu 9×7,5 cm, to byla velká cysta a taky na vaječníku. Šla jsem ihned na laparo. Ale mne se tim potvrdila endo.

Ketris
Echt Kelišová 9241 příspěvků 09.02.18 08:56

Ja pres cystu teda otehotnet nemohla..

P4ja
Závislačka 4879 příspěvků 09.02.18 09:32

Asi záleží na druhu a tak. Mně ji doktorka našla, když potvrzovala těhotenství. Ale říkala, že se vstřebá a taky ano. Asi je to spíš dotaz na doktora, co tě vyšetřoval.

KamisB
Kelišová 6765 příspěvků 09.02.18 09:43

Otěhotnět s ní lze. Ale pokud je to ta co sama nepraskne. Osobně bych si ji nechala odstranit. Mohla by pak totiž vlivem hormonů narůstat dál. A to by asi pak mohlo znamenat problémy.
Protože to nejspíš není poovulační cysta.
A laparka je i fajn, ať se rovnou podívají jestli nemáš srůsty apod

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.18 09:52

Vypadá to na endo-cystu, já mám 1,9 cm a otěhotnět se mi nepodařilo, doporučuji laparoskopii, rovnou zjistí jestli je z endometriozy, případně vypálí další ložiska

miri31
Povídálka 45 příspěvků 09.02.18 10:13

Já s cystou 5cm otehotnela, jsem 10tt a pořad tam je.

Anicka2888
Kecalka 119 příspěvků 11.02.18 19:52

Děkuji za rady.Roku 2011 jsem měla malé cysty na vaječnících. Jedna praskla byly to hrozné bolesti. Zajdu si ke své gyndařce a poradím se co dál. Chtěla bych at mi jí odstraní. Snažíme se o mimi tak bych byla ráda aby bylo vše v pořádku. Děkuji všem :)

Anicka2888
Kecalka 119 příspěvků 11.03.18 18:34

Tak jsem tu po delší době. Ta cysta praskla cca 13.2 jsem byla u doktorky.Ale zaráží mě jedna věc v lednu po snažení mi vyšly dva různé testy slabě pozitivní ke konci ledna..Celkem se bojím že těhotná být přesto můžu. Nevím jestli si mám zkusit teda udělat test a podle toho se zařídit a nebo mohly být ty testy slabě pozitivní kvůli té cystě? Prosím o rady nebo zkušenosti děkuji moc.

P4ja
Závislačka 4879 příspěvků 11.03.18 20:06

@Anicka2888 Spíš si myslím, že to bylo tou cystou. Doktor ti utz nedělal? Jinak pro klid test udělat můžeš.

Anicka2888
Kecalka 119 příspěvků 13.03.18 13:45

@P4ja Ano dělala ale myslím si že by bylo brzo aby něco viděla a ta cysta praskla a byla tam tekutina.Jen ta šla vidět právě. Uvidím asi si zajdu na kontrolu radši, jinak děkuji.

P4ja
Závislačka 4879 příspěvků 13.03.18 13:51

@Anicka2888 Tak teď je stejně ještě brzo na doktora. Já bych to neřešila, pokud nemáš jiné problémy a zkusila udělat TT test teď. Když to bylo cystou, tak už HCG asi nebude žádné, a pokud těhu, tak se ti to ukáže na testu.

Anicka2888
Kecalka 119 příspěvků 13.03.18 14:04

@P4ja Uvidíme jen slabí duchové tak nevím radši si zajdu znova at vím na čem jsem. Děkuji moc :)

P4ja
Závislačka 4879 příspěvků 13.03.18 14:08

@Anicka2888 Stejně ti nic pořádného neřekne. Je to zbytečně brzy a stejně je to 50:50. Já bych t nehrotila, a pokud nemáš problémy, tak se k doktorce nehonila.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozkol v Herbáři, konec na Primě: Rybová bude na složenky vydělávat na Ulici!

Herečka Linda Rybová (42) se nikdy netajila tím, že seriály dělá pro peníze a... číst dále >

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama