Cysta 8x7 cm vstřebala se někomu? Mám strach z operace.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.5.22 23:24

Cysta 8x7 cm vstřebala se někomu? Mám strach z operace.

Holky, mám cystu 8×7 cm. Půl roku jsme se marně snažili o miminko, tak jsem zašla k doktorce a ta mi našla velkou cystu. Řekla mi, ať přijdu po menstruaci, ale že by by bylo dobré tu cystu chirurgicky odstranit. Už jsem po císaři a teď zase tohle. Mám z to strach… Máte někdo zkušenost s cystou? Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15.5.22 23:43

Též mám hodně velikou cystu, na levé straně, ale nic mě nebolí, ani o tom nevím :nevim: popravdě jsem se už na podzim měla objednat na operaci ale prostě jsem se na to nějak vykašlala. :oops: Ale ze mě si příklad fakt neber. Já jsem byla na doktory odjakživa Flink. :oops: Jinak bohužel tě asi nepotěším. Ptala jsem se na to doktorky a ta říkala že takhle velké cysty se prostě sami už neztratí. Jo a ta případná operace se děla laparoskopicky ale to asi víš. Každopádně, ať už tak nebo onak, vůbec se mi nechce pod kudlu. :( mám v plánu to pořešit nějak tenhle podzim protože léto se mi nechce kazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36988
16.5.22 04:43

Ano, i větší. Trpěla jsem na to cca před 10 lety, potom to vymizelo. Tak velkou cystu jsem měla i v těhotenství. Taky mi hrozila laparoskopie. S otěhotněním jsem problémy neměla.
Tenkrát mi brali i krev a doktor říkal, že jsou různé typy cyst. Neztrácí se ty, které mají vlastní cévu na výživu. Na UTZ typ cysty nejde vždy bezpečně poznat. Ale prý se u mladých žen vyčkává několik cyklů, jak cysta bude reagovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19534
16.5.22 08:03

Ano, větší a šla jsem pod kudlu. S každou MS totiž rostla. Kdyby totiž praskla, mohl by to být problém. Laparka byla v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
16.5.22 08:57

Měla jsem podobně velkou. Odešla po 2 cyklech s pomocí Agolutinu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1428
19.5.22 15:11

Měla jsem menší, endometriální. Laparoskopie v pohodě, krásně jsem se vyspala. Aspoň ti přitom můžou všechno zkontrolovat. Jen mé tělo hůř vstřebávalo plyn použitý při operaci :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1988
19.5.22 16:32

Praskla mi 14 cm dlouha. A dobry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3437
20.5.22 18:38
@Anonymní píše:
Holky, mám cystu 8×7 cm. Půl roku jsme se marně snažili o miminko, tak jsem zašla k doktorce a ta mi našla velkou cystu. Řekla mi, ať přijdu po menstruaci, ale že by by bylo dobré tu cystu chirurgicky odstranit. Už jsem po císaři a teď zase tohle. Mám z to strach… Máte někdo zkušenost s cystou? Díky.

Můžeš jít na punkci místo laparoskopie. Je to menší zákrok, méně invazivní. Taky teda méně úspěšný, když máš smůlu, cysta se pak znovu nafoukne. Mě to ale třeba vyšlo. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat