Cysta na vaječníku a odběr krve

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5.7.22 19:42

Cysta na vaječníku a odběr krve

Zdravím holky/dámy,

Byla jsem poprvé na gyn. Prohlídce a paní doktorka mi našla cystu na vaječníku, 86mm. Řekla mi, že mi buďto vyvolají menstruaci a nebo mě pošlou na lepší ultrazvuk do nemocnice, ale vzala mi krev. Výsledky dostala ve čtvrtek, ale nešlo se dovolat, v pátek-neděli neordinuje a ani včera ani dnes to nezvedala. Nevíte alespoň na co mi tu krev brala? Celkem ráda bych věděla alespoň tohle, jestli se stresuju oprávněně nebo na to můžu úplně kašlat :oops: :lol:
Děkuji za odpovědi, mějte hezký den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
37223
5.7.22 19:54

Onkomarkery. Každá cysta může být potenciální nádor.

Taky jsem v mládí trpěla na tak velké cysty. Měla jsem i v těhotenství a byla větší než plod. Po 12.týdnu mi hrozila laparoskopie. Nakonec se zapouzdřila a vstřebala. MS mi nikdy nevyvolávali. Měla jsem ji pravidelnou. Po MS cysta zmizela, potom se zase objevila a tak pořád dokola až do určitého věku. Chodila jsem na gyndu několikrát za cyklus v té době.

Lepší UTZ proto, aby zjistili, jestli má vlastní krevní zásobení cévou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35388
5.7.22 20:05
@Netusimcotudelam píše:
Zdravím holky/dámy,Byla jsem poprvé na gyn. Prohlídce a paní doktorka mi našla cystu na vaječníku, 86mm. Řekla mi, že mi buďto vyvolají menstruaci a nebo mě pošlou na lepší ultrazvuk do nemocnice, ale vzala mi krev. Výsledky dostala ve čtvrtek, ale nešlo se dovolat, v pátek-neděli neordinuje a ani včera ani dnes to nezvedala. Nevíte alespoň na co mi tu krev brala? Celkem ráda bych věděla alespoň tohle, jestli se stresuju oprávněně nebo na to můžu úplně kašlat :oops: :lol:
Děkuji za odpovědi, mějte hezký den

Myslím, že to byl odběr krve na tumormarkery.

Já jsem měla cystu dvakrát a pokud by nezmizela, tak bych šla na tenhle odběr.
Ale moje doktorka viděla na UZ že to je „funkční“ cysta, má vlastní cévní zásobení a byl předpoklad, že zmizí, tak na ten odběr nespěchala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.7.22 20:12

@Pears206 jasný, děkuji moc. Strašně mě to znervózňuje protože se mi úplně rozhodila MS a začaly mi problémy, teď mě začíná i jakoby píchat v děloze, už se těším až mi řekne že jako pohoda protože začínám být paranoidní :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.7.22 20:13

@free333 já se v tom nějak nevyznala, jenom tam byla nějaká překážka nebo co to říkala, prostě bílá “tyčka” a mihla se tam nějaká bílá kulička, to jsem usoudila že byl asi druhý vaječník :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41172
5.7.22 20:22
@Netusimcotudelam píše:
Zdravím holky/dámy,Byla jsem poprvé na gyn. Prohlídce a paní doktorka mi našla cystu na vaječníku, 86mm. Řekla mi, že mi buďto vyvolají menstruaci a nebo mě pošlou na lepší ultrazvuk do nemocnice, ale vzala mi krev. Výsledky dostala ve čtvrtek, ale nešlo se dovolat, v pátek-neděli neordinuje a ani včera ani dnes to nezvedala. Nevíte alespoň na co mi tu krev brala? Celkem ráda bych věděla alespoň tohle, jestli se stresuju oprávněně nebo na to můžu úplně kašlat :oops: :lol:
Děkuji za odpovědi, mějte hezký den

no dnes ani zítra to nezvedá, je svátek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35388
5.7.22 20:24
@Netusimcotudelam píše:
@free333 já se v tom nějak nevyznala, jenom tam byla nějaká překážka nebo co to říkala, prostě bílá “tyčka” a mihla se tam nějaká bílá kulička, to jsem usoudila že byl asi druhý vaječník :lol: :lol:

Já bych se v tom UZ taky moc nevyznala, ale dr. mi to ukázala a popsala.
Takže vím, že jedna cysta byla vodová a jedna krvavá.
S tou krvavou může být víc problémů.

Naštěstí zmizely, ale někdo musí jít na odstranění.
Každopádně dost bolely.
A Ty ji máš velkou, ta musí bolet dost…

Moc přeju, aby to dobře dopadlo a otravná cysta zmizela :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.7.22 20:28

@free333 to věřím, já to moc nevnímám, dr říkala že většina žen jde do kolen i s menšíma :D naštěstí vám zmizely! :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.7.22 20:29

@vokishka to vím, jen jsem zkoušela protože měla napsáno že ordinuje i dnes, tak kdyby náhodou 😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37223
5.7.22 20:31

Měla jsem i přes 10 cm cystu a vůbec mě nebolela. Kdyby mi to doktor neřekl a neukázal na UTZ, ani o tom nevím.
Jen říkal, že kdyby praskla, je to riziko jako u náhlé příhody břišní nebo mimodeložního těhotenství. Obsah se vyleje do břišní dutiny. Taky se může otočit kolem té stopky.

Tvořily se mi v druhé fázi cyklu, po MS většinou zmizely.
V těhotenství jen první 3 měsíce kdy je rizikové s tím něco dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.7.22 20:32

@Pears206 tak jsem asi padavka :lol: Jsem ráda že to dobře dopadlo a už se vám nedělají :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37223
5.7.22 20:39

@Netusimcotudelam Tenkrát jsem o tom dost četla z hlediska klasické i alternativní medicíny. Doktor říkal, že pokud budou výsledky v pořádku, nemá cenu mladé ženy posílat na laparo, protože se jim často opakují právě podle fáze cyklu. A z hlediska alternativní medicíny je to častý problém žen orientovaných na rodinu a děti, to jsem já :mrgreen:

Držím pěsti, aby taky spontánně zmizely. U mě ten problém přetrvával skoro 10 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.7.22 20:45

@Pears206 to abych si nechala odstranit vaječníky :roll: :lol: tak naštěstí to máte za sebou, snad je tohle moje poslední cysta :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19617
5.7.22 21:08

Nejspíš na ca125, onkomarkery. Můj lékař mi je bral taky, když jsem měla cystu. Nakonec jsem šla na laparku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.7.22 21:18

@lachtanice86 to mě mrzí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie