Cysta na vaječníku a zvýšené hodnoty CA 125

20993
1.8.15 14:15

Cysta na vaječníku a zvýšené hodnoty CA 125

Ahojky. Je mi 48let, mám myomatosní dělohu( 2 myomy o vel. 3cm-bezproblémové!!) a nyní při pravidelné kontrole mi dr našla cyst na vaječníku o velikosti cca 5cm. Nabrala mi i krev na onkomarkery…CEA a CA 125. Také mi napsala žádanku na vyšetření do nemocnice, ale nyní je malování a tak vyšetření bude až 10.srpna. Krevní testy vyšly tak napůl…CEA-1,22 ale CA-57,6 :( A to je prý zvýšené, což jsem se i dočetla. Také jsem se dočetla, že tyto zvýšené hodnoty může dělat i cysta a i myomy…Jsem zoufalá a moc se bojím. Prosím, je tu některá z vás, která měla podobný problém? Děkuji za vaše reakce :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
1.8.15 23:51

Ahoj, ja jsem na tom podobne. Cysta 7 cm, CA 125 98, norma je 35. Soucasne s cystou mi ale bylo potvrzeno tehotenstvi, takze cystu zatim pouze sleduji na ultrazvuku, kde nic nenasvedcuje tomu, ze by mela byt zhoubna. Ovsem se 100% jistotou to potvrdi az histologie po vyndani, na ktere pujdu az po porodu. Nicmene mi bylo receno, at se tim CA 125 neznepokojuji, protoze je to pouze pomocne vysetreni a hodnoty se zvysuji i napr. pri endometrioze, myomech nebo pokud je zvetseny organ v male panvi napr. deloha v tehotenstvi, coz doufam, je muj pripad :)
Musis vydrzet do toho ultrazvuku, meri tam prutoky do cysty, jeji ohraniceni a dalsi kriteria, ktera napovi, jestli je ta cysta podezrela nebo ne.
Drzim palce, at to dobre dopadne. :kytka: :kytka:
KK

• Nahlásit
  • Citovat
20993
2.8.15 09:02
@Anonymní píše:
Ahoj, ja jsem na tom podobne. Cysta 7 cm, CA 125 98, norma je 35. Soucasne s cystou mi ale bylo potvrzeno tehotenstvi, takze cystu zatim pouze sleduji na ultrazvuku, kde nic nenasvedcuje tomu, ze by mela byt zhoubna. Ovsem se 100% jistotou to potvrdi az histologie po vyndani, na ktere pujdu az po porodu. Nicmene mi bylo receno, at se tim CA 125 neznepokojuji, protoze je to pouze pomocne vysetreni a hodnoty se zvysuji i napr. pri endometrioze, myomech nebo pokud je zvetseny organ v male panvi napr. deloha v tehotenstvi, coz doufam, je muj pripad :)
Musis vydrzet do toho ultrazvuku, meri tam prutoky do cysty, jeji ohraniceni a dalsi kriteria, ktera napovi, jestli je ta cysta podezrela nebo ne.
Drzim palce, at to dobre dopadne. :kytka: :kytka:
KK

Ahojky, moc ti děkuji za příspěvek…moc jsi mě uklidnila :kytka: Jsem z toho úplně rozhozená, bojím se…Tobě přeji krásné těhulkování a hlavně hodně štěstí a věřím, že to bude vše v naprostém pořádku :hug: A ještě jednou děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama