Cysta na vaječníku - laparoskopie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MadammeLu
Povídálka 45 příspěvků 04.12.18 15:52
Cysta na vajecniku - laparoskopie

Dobry den,

nasli mi cystu na levem vajecniku, 6 cm velkou, neprokrvenou s volnou tekutinou. O vikendu rano desne krece, ktere pak ustaly. Ale pridal se do toho tlak ve spodni casti zad, caste moceni a prijde mi, ze mam u trochu teplotu. Nicmene jdu se v patek domluvit na laparoskopii. Mam docela obavy, aby nebyla zhoubna. Bohuzel teda na cysty trpim, toto bude ma druha laparo co se tyce cysty. Jinak mam endometriozu, je mi 27.
Mate nejake zkusenosti s vysledkem, jakou cystu jste meli? Dekuji

Přečtěte si článek: Cystu na vaječníku nezanedbejte

Reakce:
luca241
Ukecaná baba ;) 1680 příspěvků 04.12.18 16:02
@MadammeLu píše:
Dobry den,nasli mi cystu na levem vajecniku, 6 cm velkou, neprokrvenou s volnou tekutinou. O vikendu rano desne krece, ktere pak ustaly. Ale pridal se do toho tlak ve spodni casti zad, caste moceni a prijde mi, ze mam u trochu teplotu. Nicmene jdu se v patek domluvit na laparoskopii. Mam docela obavy, aby nebyla zhoubna. Bohuzel teda na cysty trpim, toto bude ma druha laparo co se tyce cysty. Jinak mam endometriozu, je mi 27.
Mate nejake zkusenosti s vysledkem, jakou cystu jste meli? Dekuji

Taky trpím na cysty.ona cysta je celkem dobře rozpoznatelná na utz.Ja jsem teda velký plason,ale varianta s nádorem mě u sebe nenapadla.tez mám za sebou 2 laparo a endometriózu.Mmcho­dem-ty křeče o víkendu ,které pak ustaly-neprasla ti ta cysta?Možná bych se šla ukázat na gynekologii,navíc pokud máš teplotu .

MadammeLu
Povídálka 45 příspěvků 04.12.18 16:05

@luca241
Byla jsem tam dneska rano. A nasel mi ji tam prave..prvni sem myslela mocak. Byla jsem i u sveho lekare. Ale pak me napadla varianta tohoto, protoze na to trpim.
A primar na operace je tam teda az v patek..takze ted cekam. Spis premyslim ze tam zitra zavolam ze to chci urychlit tu laparo..

tininas
Ukecaná baba ;) 1388 příspěvků 04.12.18 16:05

Příspěvek upraven 04.12.18 v 16:36

MadammeLu
Povídálka 45 příspěvků 04.12.18 16:07

:) muzu rict, ze jsem giganticky plason :) i kdyz jsem uz cysty mela..ale muj novy gynekolog mi rekl ze nevi co to je jestli nador nebo a bla bla bla..jen nevim proc mi to tak rekl a docela me to zarazili. Vim, ze cysta sama o sobe je “nador” ale takhle to hrknout nemusel…

malá_holka
Kelišová 5808 příspěvků 04.12.18 16:20

to máš nějakyho dementa mudra ne? 8o toto říct mě, tak se mu tak hystericky sesypu :mrgreen: a on ti tu laparo doporučil? to asi nejde, přijít do spitálu a dělejte, chci laparo :mrgreen: :nevim: jestli ti to nedoporučil, tak bych na to nešla. ja mam endo taky, jedna cysta odsátá pryč a po roce se stejně zas začla plnit. neodstraní ti to vsechno. ty mikro kousky zůstanou, nezachytí to mikroskop. mě štřihli i kousek vaječníku a nějaký srůsty na pobřišnici.2.stu­peň.teď beru antiko a chodím co 3 měsíce na kontrolu.držím se, je to dokone o 5mm menší.tak nehazej flintu do žita :kytka:

malá_holka
Kelišová 5808 příspěvků 04.12.18 16:21
@MadammeLu píše: :) muzu rict, ze jsem giganticky plason :) i kdyz jsem uz cysty mela..ale muj novy gynekolog mi rekl ze nevi co to je jestli nador nebo a bla bla bla..jen nevim proc mi to tak rekl a docela me to zarazili. Vim, ze cysta sama o sobe je “nador” ale takhle to hrknout nemusel…

dělaj se snad krevní testy, dost dobře rozpoznaji jestli to je nádor.

MadammeLu
Povídálka 45 příspěvků 04.12.18 16:25

@malá_holka
Stehovala jsem se nedavno do jineho mesta takze jsem musela zmenit doktory a tohle je ocividne ultra… :? My se snazime, a antiko neberu uz tak 5 let.

To kazdopadne neudelaji kdyz si dupnu :) ale sestra rikala, pokud budu mit nejake problemy tak mam dat vedet a zavola primare a pobavi se s nim. Tady je to trochu postavene na hlavu mi prijde.
Ano, psal at se tam jdu domluvit na laparo, ze to musi pryc. Neni to muj vymysl a dobrovolne bych tam vazne nelezla:)

malá_holka
Kelišová 5808 příspěvků 04.12.18 16:43
@MadammeLu píše:
@malá_holka
Stehovala jsem se nedavno do jineho mesta takze jsem musela zmenit doktory a tohle je ocividne ultra… :? My se snazime, a antiko neberu uz tak 5 let.To kazdopadne neudelaji kdyz si dupnu :) ale sestra rikala, pokud budu mit nejake problemy tak mam dat vedet a zavola primare a pobavi se s nim. Tady je to trochu postavene na hlavu mi prijde.
Ano, psal at se tam jdu domluvit na laparo, ze to musi pryc. Neni to muj vymysl a dobrovolne bych tam vazne nelezla:)

tak bych si nechala napsat papír pro nemocnici a řešila to s něma.

MadammeLu
Povídálka 45 příspěvků 04.12.18 16:51

@malá_holka
Psala jsem viz nahore:) byla jsem tam a rekli mi, ze primar na tohle je tam az v patek. Takze jestli do te doby mi to praskne tak maji asi problem:)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >