Cysta na vaječníku poprvé

Anonymní
16.5.20 17:44

Cysta na vaječníku poprvé

Zdravím, byla jsem na gynekologii s tím ze se nedostavila menstruace a jelikož se snažíme o miminko tak sem si myslela ze se nám to povedlo, no doktor řekl ze bud tam nic není a nebo je to male a nejde to vidět, rekl ze se mam dostavit na kontrolu cca za 10 dní ze to by se mohlo něco vědět, byla jsem na kontrole minulý čtvrtek a těhotenství teda nic ale našel cystu na pravém vaječníku nikdy sem ji nemela nebo aspon o tom nevím a řekl ze by měla prasknout a příští měsíc na kontrolu, menstruaci sem mela 2 dubna to byl začátek a do ted nic, můžu říct ze menstruace se mi tak nikdy nezpozdila možná o dva dny vždy pravidelná a chci se zeptat jak jste to měli vy nebo spis zkušenějších antikoncepci jsem vysadila v únoru díky, ja si vždycky představují černé scénáře :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
54031
16.5.20 17:52

Cysta může cyklus rozhodit. A taky takhle krátce po vysazení HA může cyklus dost haprovat, černé scénáře bych zatím nechala spát. Jinak ano, cysta většinou s MS odejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
29.6.20 20:59

Ahoj holky, taky se pripojim se svoji otazkou. Cca 14 dni zpatky jsem byla na gynde na preventivce a dr rikal ze vsechno v poradku a jeste ze je krasne videt ze jsem zrovna v pulce cyklu. Cca 3 dny po kontrole me zacalo pobolivat na prave strane (rekla bych ze na vajecniku) nekdy to strili at do zad. je to takova pichlsva bolest a jenom pri nejake namaze a nebo treba kdyz sedim s ve vane s pokrcenyma nohama… myslite ze doktor mohl prehlednout treba cystu? Nebo neco jineho? Myslim si ze kdyby to byla cysta, tak podle toho jak to boli by musela byt docela velka… diky za odpovedi. Nechci zbytecne stresovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18479
29.6.20 21:03

Ne. Já byla před týdnem na kontrole a cystu jsem viděla i já jako laik. Velikost cysty cca 2,5cm x 3cm. Když jsem mela cystu kolem 10cm a bolesti fakt velké, byla vidět ihned na utz @Macik0912

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.20 21:51

Po vysazení HA se mi začaly dělat cysty hodně. Ale tedy až po dětech, před tím se mi nedělaly, ale já jsem rychle otěhotněla, tak se asi spíš vytvořit nestihly. Celkem často se tvořily střídavě na jedné i druhé straně. Jedna už byla tak velká, že mě bolelo a píchalo v podbřišku. Často mi rozhodily cyklus a ms přišla i o dost později. Ale vždy praskly samy. Může se otěhotnět i s ní. To se pak nechává, protože kdyby se, odstranila mohlo by zaniknout i těhotenství. Časem by se i v tom těhotenství měla ztratit. Můj gynekolog se k tomu nestavěl jako že by to mělo být něco hrozného.

• Citovat
  • Nahlásit
5
29.6.20 21:55

@lachtanice86 a mas nejake priznaky? Nebo bez prohlidky bys o ni vubec nevedela? Muze byt treba i nejaky vytok nebo spineni? Nic z toho sice nemam, ale rada bych se tim aspon uklidnila :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33143
29.6.20 21:59
@Macik0912 píše:
Ahoj holky, taky se pripojim se svoji otazkou. Cca 14 dni zpatky jsem byla na gynde na preventivce a dr rikal ze vsechno v poradku a jeste ze je krasne videt ze jsem zrovna v pulce cyklu. Cca 3 dny po kontrole me zacalo pobolivat na prave strane (rekla bych ze na vajecniku) nekdy to strili at do zad. je to takova pichlsva bolest a jenom pri nejake namaze a nebo treba kdyz sedim s ve vane s pokrcenyma nohama… myslite ze doktor mohl prehlednout treba cystu? Nebo neco jineho? Myslim si ze kdyby to byla cysta, tak podle toho jak to boli by musela byt docela velka… diky za odpovedi. Nechci zbytecne stresovat.

Cystu by tam viděl…

Nemohou ty bolesti být k ovulaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18479
29.6.20 22:19

@Macik0912 ne příznaky nemám vůbec žádné. Nebýt utz nevím o ní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
22.8.20 22:07

Zdravím chci se zeptat, měla jsem cystu a podle utz již praskla a taky sem cítila asi jak praskla, no je možné ze by to způsobilo opožděni menstruace? K dr bych sla ale nechci ze sebe dělat blbce ze tam jsme zase

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1288
22.8.20 22:10

@Olejnicka
Možné to podle mě je, měla jsem tři týdny zpoždění, TT negativni a u doktorky byla objevena cysta, která praskla. Za týden přišla ms.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat