CYSTA NA VAJEČNÍKU V TĚHOTENSTVÍ - máte někdo zkušenost???

17
17.11.05 00:54

CYSTA NA VAJEČNÍKU V TĚHOTENSTVÍ - máte někdo zkušenost???

Ahojky,

jsem v 9.tt a lékař zjistil, že mám na pravém vaječníku cystu cca 2,5 cm. Chtěla bych se zeptat, jestli některá z Vás nemá podobnou zkušenost? Jaká jsou rizika? Je možné, že by cysta praskla a ublížila miminku? Tolik se o něj bojím a stále nad tím musím přemýšlet. Doktor sice říkal, že mám být v klidu, ale to prostě nejde.

Budu vděčná za jakékoliv postřehy a zkušenosti. Předem Vám moc děkuji.

Sassy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

368
17.11.05 08:25

Ahoj Sasanko.
Taky jsem měla na začátku těhu cystu na vaječníku…a to ještě ve 14tt 6×5cm. Většinou vznikne tím, že nepraskne žluté tělísko.
A co se s tím dělá?
Hlavně se to sleduje…jestli se zvětšuje,nebo dělá jiné potíže. Zpravidla do 12tt zmizí …tj. praskne a mimi nijak neublíží.
V krajním případě, pokud cysta dělá potíže se dá i operovat…ovšem v těhu se to všichni snaží řešit konzervativně…tj. operací ne.
A co z toho všeho plyne?
Lékaři Tě budou nějakou dobu více sledovat, Ty, pokud budeš mít nějaké bolesti břicha či jiné potíže hned Dr. vyhledáš.
Ta má cysta nejspíš zmizela…má Dr. ji už neviděla a nebo jí mimi přerostlo :wink:
Tak se hlavně nenervuj, všechno bude dobrý…určitě nejsi sama, komu se cysta v těhu objevila.
Přeji klidnou dušičku a pohodové těhu.
Páček

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1132
18.11.05 19:55

Ahoj,

ja jsem mela minule tehu taky cystu - na zacatku 2×3cm, pak postupne rostla az na 9cm. A od 14tt se zacala zmensovat, az nakonec zmizla uplne. Chodila jsem akorat casteji na UTZ, nebezpecne by pry bylo, kdyby se zaskrtila (riziko prasknuti je udajne male), ale s tim stejne nic nenadelas. Jo a jeste mi rikali, ze kdyby se nezmensovala, dala by se kolem 16tt odsat.
Tak na to moc nemysli a uzivej si tehu :).

P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
djmisskj
17.8.12 18:04

cysta na vajecniku

Ahoj maminky, me nasli pred dvemi tydny take na pravem vajecniku cystu 3×4cm. V utery mam jit na kontrolu, kontrolovat jestli roste. Mam trochu obavy, protoze me cysta boli, bolela cy i vassta? kdyz sem v klidu tak ji obcas skoro necitim, ale jakmile chodim, stojim nebo jedu na kole, tak me boli cely pravy bok. jinak jsem 15tt. dekuji

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama