Cysta nebo mimoděložní těhotenství?

18.4.14 15:19

Cysta nebo mimoděložní

Zdravím,

Byla jsem u gynekologa na ultrazvuku kvůli těhotenství. Jsem už po jednom mimoděložním těhotenství. A tentokrát opět nic neviděl, mám přijít 28. dubna znovu. Já, ale doufám, že se tam miminko jen někde zatím schovává a brzy vykoukne. :) Jediné, co ale našel je cysta na pravém vaječníku. Chci se Vás zeptat. Nevíte některá, jestli to nemůže být s tím mimoděložním nějak spojené? Dnes mě na té straně začalo bolet. Předtím jsem měla normální bolesti, jako před MS nebo píchání na jedné druhé straně. To se stále drží, ale trochu ustupuje. Teď mám, ale spíše problém s tím, že když jdu na záchod na velkou mám zácpu a tahá mě na té pravé straně, až se bojím „zatlačit“ :-( Může se to v těhotenství stávat nebo už to nasvědčuje něčemu zlému. Nekrvácím ani nešpiním. Prosím o radu děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Run
20682
18.4.14 15:23

No cysta bolí a při MS často praskne.. Možná je to jen ta a žádné těhotenství. To ti ale měl říct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.14 15:26

Bral mi krev, to bych asi mela jen nejakou nizkou hladinu hcg, ne? Rikal mi at si na vysledky nevolam, ze to, ze ksrm tehotna uz vim. A kdyby to bylo nahodou negativni zavola a nevolal. Tak predpokladam, ze se nesplete u takoveto veci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6399
18.4.14 15:28

Mě teda cysta nebolí, ani nevím, že ji mám ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9969
18.4.14 15:33

@Natalka123 mě na začátku těhotenství taky zjistili cystu na pravým vaječníku.
Občas bolela a bolest vystřelovala až do třísla.
Postupně se začala zmenšovat a teď už nebolí vůbec :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.14 15:38

Dekuji trochu si me uklidnila, take mi to obcas vystreluje do trisla, ale spise tam picha. Cysty se nebojim, mam spis sileny strach z mimodelozniho a strasne se ted pozoruji. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9969
18.4.14 15:45

@Natalka123 tak se nepozoruj.
Mě než mi dr. potvrdila, že je prcek v děloze a je vše o. k. taky to mimoděložní vrtalo hlavou.
Snaž se být v klidu…nervováním stejně nic nevyřešíš.
Držím palce, ať je vše v pořádku :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59991
18.4.14 16:32

@Natalka123 a jak poznal, ze jsi tehotna, kdyz nebral krev?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59991
18.4.14 16:33

Jinak ja ted mela cystu a bolelo me v podbrisku na jedne strane 14 dni, hlavne na wc, pri sexu, chuzi. Samotna cysta neboli, ale tlaci na okolni organy. A jak ji mas velkou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2976
18.4.14 17:11

Mě doktor řekl, že když je cysta tak není ovulace. Nevím co je na tom pravdy, s tím doktorem jsem nebyla spokojená a odešla jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59991
18.4.14 17:27

@offi zalezi, jaky je to druh cysty atd. Protoze folikularni cysta vznikne tak, ze se neuvolni vajicko, folikl nepraskne a misto toho roste a roste… V tomto pripade tudiz k ovulaci nedojde. Existuje velke mnozstvi cyst, proto se divim, ze doktor neodbral krev. U nekterych cyst mohou byt dokonce pozitivni tehot. testy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9969
18.4.14 17:47

Mě zase na gyndě dr. říkala, že se v těhotenství může udělat cysta na vaječníku, z kterého ta ovulace byla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59991
18.4.14 17:53

@Komteska80 to jo a jmenuje se pak cysta zluteho teliska. Na ultrazvuku se ty cysty daji rozlisit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9969
18.4.14 19:49

@blumen jj…tak nějak to říkala :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59991
18.4.14 20:19

@Komteska80 jo tak v tom pripade ses fakt tehotna :-) a ta cysta te muze taky bolet tim, ze na neco tlaci. Tak mysli pozitivne a v pripade akutnich bolesti do nemocnice. Ale tahle cysta se sama vstreba :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama