Reklama

Cysta v děloze - o co přesně jde?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.18 12:24
Cysta v děloze ...o co přesně jde ?

Ahojky holky, neosvětlil by mi někdo toto trochu?
Dnes gynekolog konstatoval že prý mám cystu - v děloze snad? Je to možné? Jsem po ovulaci pár dní
Každopádně ve zprávě mám : cystis ov. 1. DC. Parva, rpt. seu ovulaci

Reklama

Reakce:

Teresa.p
Kecalka 239 příspěvků 12.09.18 12:32

cysta ov. je cysta na vajecniku. ne v deloze. ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.18 12:34
@Teresa.p píše:
cysta ov. je cysta na vajecniku. ne v deloze. ;)

Právě proto tomu nerozumím :nevim: no a čili když mám po ovulaci tak je kde teď ? :P ptám se blbě nevím o tom nic moc prave :(

Teresa.p
Kecalka 239 příspěvků 12.09.18 12:47

mala cysta na vajecniku rpt je ruptura-praskla. je porad na vajecniku nikam neputuje. praskaji pri ovulaci. taly jsem mela
po ovulaci malou a nic se s tim nedelalo. praskne a vstreba se.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.18 14:30
@Teresa.p píše:
mala cysta na vajecniku rpt je ruptura-praskla. je porad na vajecniku nikam neputuje. praskaji pri ovulaci. taly jsem mela
po ovulaci malou a nic se s tim nedelalo. praskne a vstreba se.
Četla jsem o cystach ale prostě tomu pořád nerozumím :( čili to prostě až do ovulace byla nějaká ' bublina ', ta praskla, a nyní je tam ten prázdný útvar ? A není to teda praskly folikul ?? Velikostně by to odpovídalo, 22 mm a termínem taky ( ovulace cca předevčírem ) :nevim: proč mluvil Dr o laparoskopii??

Teresa.p
Kecalka 239 příspěvků 12.09.18 14:46

to nevim proc mluvil o laparce. jinak chapete to dobre s tou cystou, ale jsou cysty co nepraskaji, rostou nebo jsou dermoidalni nebo naplnene krvi…nejlepe vam to povi vas gynekolog. at vam to jeste jednou vysvetli. jestli vas vyhukal
laparkou, zak vam to musi jasne vysvetlit dokud vam to nebude jasne. :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.18 15:26

Děkuji, já byla totiž v nemocnici na vyšetření kvůli dlouhotrvající únavě a jedna ze dvou věcí, co se při vyšetřeních našla, tak právě ta - údajná - cysta. Právě když jsem si teď srovnals co by to mohlo být tak zpětné nechápu proč mluvil o laparoskopii :think: a těsně předtím ( asi pět dní ) mě vyšetřovala moje gynekoložka a ta to komentovala právě že tam vidí dominantni folikul cca 16 mm že se chystá ovulace což se shodovalo s mým měřením bazální teploty :nevim: :think: záhada. Nabyla jsem dojmu že tu únavu můžu mít z té cysty že je prý ' hormonálně aktivní '
Děkuji za pomoc :kytka:

Teresa.p
Kecalka 239 příspěvků 12.09.18 16:41

ona se cysta
muze pod vlivem hormonu znovu plnit tekutinou. nekdy ty cysty tak zlobi, ze se opravdu musi laparoskopicky odstranit. moc jsem neporadila… zkousela
jste na unavu prirodni preparaty? nejsem moc prirodni clovek, ale na unavu, nespavost apod opravdu zabiraji. krevni obraz
mate v poradku? mozna zkuste nasadit zelezo a B komplex. partner ma chronicky unavovy syndrom nakonec mu prisli na cytomegalovirus. to by mozna stalo za to vysetrit-mononukleozu, boreliozu, cytomegalovirus.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.18 19:15
@Teresa.p píše:
ona se cysta
muze pod vlivem hormonu znovu plnit tekutinou. nekdy ty cysty tak zlobi, ze se opravdu musi laparoskopicky odstranit. moc jsem neporadila… zkousela
jste na unavu prirodni preparaty? nejsem moc prirodni clovek, ale na unavu, nespavost apod opravdu zabiraji. krevni obraz
mate v poradku? mozna zkuste nasadit zelezo a B komplex. partner ma chronicky unavovy syndrom nakonec mu prisli na cytomegalovirus. to by mozna stalo za to vysetrit-mononukleozu, boreliozu, cytomegalovirus.

Tak to je skvělé že jsem tu na Vás narazila :dance: moje problémy už zřejmě totiž k tomu chronickému únavovému syndromu směřují :,( už téměř 5 měsíců jsem nepoužitelná. Jsou sice oprávněné důvody které by mohly v únavu ústit ( měla jsem během roku koncentrované veliké změny : první dítě císařem, poté potrat kvůli jizvě :,( , do toho samozřejmě kojení , nevyspání, stres, užití jednorázové antikoncepce ), ale i podle lékařů už to trvá dlouho, a podle nich žádný medicínský důvod k tomu není, byly provedeny všechny možné testy , borelióza taky byla, tu mám v krvi už dáávno prokázanou, ale nikdy nic nezpůsobovala, ebv asi taky ne protože jaterní testy úplně v pořádku, lymfocyty a crp taky v pořádku , jen to železo mám nízké ( ale hemoglobin je v pořádku ). Ale měla jsem zřejmě celou tu dobu neobjevené opakující se záněty močového měchýře, až teď přeléčuji. V sérologii mám jen zvýšený kreatinin ale to počítám bylo kvůli tomu zánětu…
A jak se to u manžela projevuje a čemu přisuzujete spuštění? A jak lékaři kapli na ten vir ? A dá se to nějak ovlivnit ? Já mam únavu ve vykyvech.. vždy cca 10 dní naprosto nepoužitelná, tělo střídavě jako hadr a dřevo ( parestezie ve svalech ) a cca 20 dní se to dá, mohu na procházku s kočárem, něco uvařit, uklidit.. ale stejně žádná hitparáda furt je to 10 % výkonu než jsem měla dřív :?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.18 19:24
@Teresa.p píše:
ona se cysta

A jinak tomuhle taky nerozumím, jak a proč se může cysta znovu plnit tekutinou když je to prý prasklý váček takový.. a ještě nerozumím..to jako ta cysta je tam pořád ? Ze slov toho lékaře jsem pochopila že vyčkáme jestli odejde s ms vůbec tomu nerozumím jak to funguje přesto že jsem si snažila udělat obrázek i pomocí různých článků , tak tohle jsem nepochopila :nevim: ale z toho co jsem četla je to neuvěřitelné , a zvláštní, co se tam děje za věci 8o

Teresa.p
Kecalka 239 příspěvků 12.09.18 21:17

mrknete na wikiskripta na ovarialni cyklus tam je to pekne popsano jak se folikuly tvori a tak jak se plni i cysty, podlehajici hormonalni aktivite. ty stale opakujici se cysty jsou perzistujici cysty. endometrialni cysta ma stelku, plni se krvi pod vlivem hormonu stejne jako pri menstruaci , dermoidalni muze byt vyplnena tukem, vlasy…

Teresa.p
Kecalka 239 příspěvků 12.09.18 21:25

partnerovi vysetrovali pak uplne vsechno na infekcnim
oddeleni. byl i na lumbalni punkci. mel protrahovane zvysene teploty, nocni poceni, nespavost, otok lymfatickych uzlin. pak mu i odoperovali krcni mandle (lituje ze na to
byl, velmi bolestive a efekt zadny). spoustec asi ten cytomegalovirus, ktery se mu nekolikrat aktivoval. podle jeho slov mu proste bylo porad nejak divne. stale neni dobry. trpel nespavosti na tu zabrali at antidepresiva, ktere nedavno mohl vysadit a uz dobry…praci zmenit nemuze tak tam ma stres porad, ale naplnuje ho.

Teresa.p
Kecalka 239 příspěvků 12.09.18 21:29

ja byt vami tak zkusim psychoterapii, protoze jak pisete to je vyusteni stresovych situaci co jste zazila. nebala bych se i psychiatra a antidepresiv. partnerovi sedli az druhe a rika, ze “projasnuji mysl” a ze to opravdu fungovalo at to zkusim taky :D po vysazeni se nezhorsil ani nepribral ani nema zavislost. pokud teda jeste nekojite.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 00:18
@Teresa.p píše:
ja byt vami tak zkusim psychoterapii, protoze jak pisete to je vyusteni stresovych situaci co jste zazila. nebala bych se i psychiatra a antidepresiv. partnerovi sedli az druhe a rika, ze “projasnuji mysl” a ze to opravdu fungovalo at to zkusim taky :D po vysazeni se nezhorsil ani nepribral ani nema zavislost. pokud teda jeste nekojite.

Tak to teda nemáte jednoduché, snad se vše brzy spraví, víte příčinu, tak se dá bojovat a určitě ho to přejde.. sousedka měla únavový syndrom po EBV, prý ani ruku nezvedla, a tři měsíce, a teď už dávno zase poletuje a je ok.
K psychiatrovi jsem docházela, měla jsem v těhotenství panické ataky, po porodu vymizely. Nikdy jsem ale žádné prášky nebrala, zkoušela jsem jiné různé metody- někdy zabraly, někdy ne, ale bala jsem se abych nepoškodila dítě v břiše, tou chemií. Epizody lehké deprese, ale spíš trochu psychosomatické - tlaky v hlavě, nutkavé chování, spavost, plačtivost - jsem během života párkrát měla, a osvědčila se mi tikrura z třezalky tečkované… Přesně jak popisuje manžel , projasňuje mysl. Najednou se člověk cítí tak jako nadneseně, a nechápe, co to předtím ' měl za problémy ' ( zpětně jsem pak nechápala proc jsem brečela, proč se mi nic nechtělo dělat..) zkusím teď třezalku asi znovu, měla jsem pauzu, ta se musí udělat, minimálně tříměsíční. Třebas znovu pomůže.. Ještě jsem o trezalce četla, že je to antivirotická rostlina. A jinak prodávají se konvencni antidepresiva čistě na bázi třezalky, u nás Jarsin.
Za odkaz na cysty děkuji, určitě pročtu, už možná chápu, prostě tam tu cystu nějakou teda mám, a on chce asi vypozorovat co se s ní děje během menstruačního cyklu, proto ta kontrola po ms. No jestli tam třebas opakovaně roste nějaká cysta tak by to myslim i na tu únavu vliv mít mohlo :think: :think: :think:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama