Cysta v hlavě - neurochirurgické vyšetření

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
538
5.11.21 21:49

Cysta v hlavě - neurochirurgické vyšetření

Prosím, předně by mě zajímalo co zhruba obnáší vyšetření neurochirurgem? Liší od toho neuroLOgického?
A potom tedy, jestli měl někdo podobný nález a řešilo se? Mně neurolog vysvětlil, že je nejspíš špatně uložená a mohla by tam dělat potíže - ucpat cosi.
Na neurologii jsem šla kvůli bolestem hlavy. Myslela jsem, že se mi, ten obávaný doktor :mrgreen:, vysměje a ono tohle. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1144
5.11.21 22:52

Neurochirurg mozna posoudi, jestli Té budou operovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1819
5.11.21 23:20

@Haannka také mám cystu v mozku. Ne moc velkou, ale je tam. Byla jsem u neurochirurga a ten mi v podstatě řekl to co neurolog. Že se bude sledovat zda neroste. Pokud by rostla a způsobovala potíže musela bych na operaci.
Možná tě posila k neurochirurgovi ať se na to podívá ještě on a popřípadě navrhl řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
10.11.21 13:28

Ahoj, já byla na neurochirurgii odeslana s cystou na mozku, dle Dr to nebylo na operaci, prý bude stačit sledování a každý rok kontrolní CT. Další rok po ct mi můj neurolog rekl, že cysta asi zmizela :think: pak jsem se stěhovala, takže na neurologii už chodím jinam, od té doby jsem na CT nebyla, dle paní doktorky cysta a zjizvená tkáň je celkem běžná a není to nic, proč bych tam musela znovu chodit :mrgreen: na bolesti hlavy trpím taky, beru už léky na předpis, normální mi nezabírají. Teď posledních pár týdnů je to o dost lepší, myslím, že jsem to měla hormonálně ( často několik dní bolesti kolem MS a ovulace)a taky jsem byla dřív schopná vypít litr coly každej den, někdy i víc. Ale po těch letech jsem říkala, že kdybych věděla, že mi to pomůže, že bych na operaci hlavy šla hned, protože ty bolesti jsou strašný. A když je blbý období, klidně 2× nebo 3× do týdne :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
10.11.21 21:28

@Kerstinn85
Díky. Já už ji tam měla i minulou rezonanci, cca před 1,5 rokem. Teď období léto/podzim jsem měla hrozný bolesti hlavy. Vždycky to přišlo na pár dní a nic nepomohlo. Tak jsem šla na neurologii, dr. mě poslal na eeg mr, s tím, že na eeg je nález abnormální a poukazuje na bolesti hlavy, epilepsie atd. tam ale není. No a na mr, že je tam xantogranulom, ale hlavně ta cysta, že je blízko u nějakýho otvůrku, který by mohla ucpat a byl by velký problém, tak mi napsal žádanku na : neurochirurgickou intervenci - přesně :nevim: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
11.11.21 12:43

@Haannka tak držím palce, každopádně určitě je lepší nějaký zásah, i kdyby to bylo nepříjemný, než se s těma bolestma trápit, když to navíc může ještě způsobit nějaký ohrožující stav. Tak ať to pro tebe dopadne v rámci možností co nejlépe :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat