Cysta v prsu a dvě těhotenství za sebou

IamSherlocked
12.11.13 19:46

Cysta v prsu a dvě tehotenství za sebou

Dobrý den, měla bych dotaz. Již několik let chodím jednou za rok na kontrolu do onkologického centra s cystou v prsu, je to malá kulička pod bradavkou. Loni v březnu jsem otěhotněla a doktorka mi tehdy řekla ať příjdu na kontrolu jak skončím kojení. Jenže jaksi jsem to nestihla a letos, ještě v průběhu kojení jsem otěhotněla znovu a jsem nyní skoro v 20.tt. Při kojení mi to bylo někdy dost nepříjemné protože ta cystička je přímo pod bradavkou a dcerka ji tím kojením nasávala a vlastně mi jezdila tam a sem. No kolikrát se mi ježily chlupy jak to bylo nepříjemný. Kojila jsem 9 měsíců. Cysta se nezvětšuje, jen je teď snázeji nahmatatelná. Jsem již objednaná na kontrolu, ale jdu tam až za 2 týdny a tak přemýšlím nad tím, zda nevíte nebo nemáte zkušenost zda by třeba ta cysta šla nějak vyříznout ještě v těhotenství? např. jen s lokálním umrtvením? Vím že nejlepší bude počkat do té kontroly, ale zajímá mě jestli třeba někdo nemá podobnou zkušenost. Děkuji!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
IamSherlocked
12.11.13 19:50

Pro upřesnění, chtěla bych ji odstranit kvůli tomu jak nepříjemné to bylo při kojení a nejspíš díky tomu jsem v tom prsu měla o dost méně mléka.

• Citovat
  • Nahlásit
63203
12.11.13 19:52

@posibilities mi takhle odstraňovali útvar, ale s lokálním to nešlo, protože to bylo hluboko :think: otázka, jestli se nebudou bát do toho šáhnout hlavně proto, že v těhotenství se prsa zvětšují - abys neměla problém s jizvou :think: mi to dělali až po těhotenství - v tu dobu jsem kojila, problém to nebyl :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23590
12.11.13 19:57

No, cysta se da odsat tenkou jehlou( jen v mistnim znecitliveni). V tehotenstvi se do toho asi nikomu moc chtit nebude, ale lepsi nez pak v kojeni.Jen teda oblast v okoli bradavky je dost citliva.
Nemel by to byt ale zadny velky problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Crystalline
12.11.13 19:58

Taky bych se divila, kdyby ti ted neco delali. Podle me se to odstranuje v narkoze. Uvidis, co ti reknou na vysetreni. Ja chodim taky kazdy rok na mamo, v jednom prsu mam malou cystu nekolik let, stabilni - neresi se. Po porodu se mi objevila i v druhem prsu. Ted jsem tehotna a na prsa bych si jen kvuli cyste dobrovolne chirurgicky zasahovat nenechala.

• Citovat
  • Nahlásit
2642
12.11.13 20:03

@posibilities
Ahoj, myslím že to za těhotna nebo za kojení řešit nepůjde, protože jakýkoliv zásah by museli dělat minimálně pod UTZ a ten je za laktace obvykle neprůkazný.

Příspěvek upraven 21.02.14 v 23:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23590
12.11.13 20:05

Cysta se neresi chirurgicky, pokud se tam dosahne beznou jehlou( coz je vetsina pripadu), odsava se normlane jehlou v mistnim znecitliveni. Obecne se s nekomplikovanymi cystami nedela nic, resi se jen v pripade, ze vadi pacientce( velikosti nebo umistenim) - coz je pripad zakladatelky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23590
12.11.13 20:07
@kjhui píše:
@posibilities
Ahoj, myslím že to za těhotna nebo za kojení řešit nepůjde, protože jakýkoliv zásah by museli dělat minimálně pod UTZ a ten je za laktace obvykle neprůkazný.

Je možné že ti navrhnou až v případě komplikací (zánět, riziko prasknutí..) zarazit laktaci a pak řešit operativně..

Ještě se zeptám, pod bradavkou ve smyslu gravitace nebo pod bradavkou jako v centrální části za bradavkou?

8o
UZ se v thotenstvi a kojeni dela bezne. Ano, obcas nektere veci nemusi byt vicet, ale cyst se to netyka.
Nevidim duvod, proc zastavovat laktaci a operovat cystu, to je nesmysl. Cysty se neoperuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23590
12.11.13 20:09

Sorry, ale kam vsichni chodite na podobne zarucene informace? 8o Nestacim se divit.

Zakladatelko, klid, pokud je to skutecne jen cysta, nikdo te na zadnou operaci nepozene a pokud ti dela opravdu velke problemy, proste ti ji odsaji v mistnim umrtveni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
12.11.13 20:14

Edit dvakrát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
12.11.13 20:40

@posibilities
no, mi rezali za lokalniho umrtveni prso kvuli abcesu v dobe plne rozjeteho kojeni a to hojeni bylo teda dost silene. takze nez resit eventualni problemy behem kojeni, tak bych do toho radeji sla v tehotenstvi.
ale samozrejme netusim, jak to je u tebe a zda to vubec lze nebo se doporucuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
12.11.13 20:45

Edit chyby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23590
12.11.13 21:11

Ano v tom mas pravdu( ze kojeni veci trochu meni), pochopila jsem to tak, ze zakladatelka otehotnela jako kojici, ale nenapadlo me, ze mozna koji jeste ted, ve dvacatem tydnu. Pokud je tehotna a stale koji, tak se asi odsati konat nebude, ale ani zadna operace, pokud to nebude skutecne nutne. Osobne ale nevidim duvod ji strasit komplikacemi, ktere vubec nemusi prijit. Pokud vim, cysta jako takova, nekomplikovana, se neoperuje snad uz dneska nikde.
Pokud nekoji, cystu odsat muzou, tam tolik komplikaci nehrozi.

A proc by mel byt UZ za laktace neprukazny? A jak se na cyste pozna, ze hrozi prasknuti? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23590
12.11.13 21:16
@Ali-Ali píše:
@posibilities
no, mi rezali za lokalniho umrtveni prso kvuli abcesu v dobe plne rozjeteho kojeni a to hojeni bylo teda dost silene. takze nez resit eventualni problemy behem kojeni, tak bych do toho radeji sla v tehotenstvi.
ale samozrejme netusim, jak to je u tebe a zda to vubec lze nebo se doporucuje.

Absces je ale neco jineho, tam proste nic jineho nezbyva( pokud ATB na zhojeni nestaci). Cysta ale pri kojeni nemusi delat zadne velke problemy, takze pokud zakladatelka stale koji, nikdo se do odsavani nepozene, riziko komplikaci pri hojeni je daleko vetsi nez u nekojicich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
12.11.13 21:39

@mroe
ja netvrdim, ze si to ma nechat rezat. ja jsem jenom poznamenala, ze pokud by to opravdu melo byt, tak podle me lepsi behem tehotenstvi nez behem kojeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat