Cysta v prsu muzu bejt v klidu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
21
20.6.22 18:31

Cysta v prsu muzu bejt v klidu?

Ahoj holky,
uz si trosku prijdu jako blazen. :zed:
Byla jsem na sonu prsu, našla jsem si bulku…prsa si vysetruju pravidelne. Pani doktorka mi udelala sono s tim, ze je to cysta do 2cm a je naprosto neskodna, pry muzu bejt v klidu a prijit za dva roky na kontrolu…Jen kdyby me nejak obtezovala muzu si ji nechat vytáhnout ale ze je mala a ze by pry mohlo byt hojeni horsi a je moznost ze cysta ze znovu naplni. Jsem z toho takova na rozpacich jestli opravdu muzu bejt klidna??? Cysta me nijak neobtezuje jen proste ten pocit kdyz vim, ze tam je. Mate nekdo takhle cystu dlouhodobe? Je mi 30 a mam rocniho kluka tak nechci proste nic podcenit. Dekuju za kazdou Vasi zkusenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28318
20.6.22 18:37

Moje mamka má. Nedělá jí nic. Jen chodí pravidelně na kontroly. Já byla na sonu poprvé v cca 31, podruhé v 38. Je super že jsi šla. Budeš hlídaná. Neměj strach. Když řekli že je to ok, stačí přijít na kontrolu, hlídat to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
797
20.6.22 18:52

Taky se mi delaji. Jedna byla velka a hned pod povrchem, sla jsem na punkci a od te doby mam klid. Nemusis se bat, cysta se da na UTZ dobre rozeznat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
20.6.22 18:58

@vlastovka385 @andelka83 moc dekuju uklidnili jste me☺️ Ja se i ptala jestli muze sama zmizet a pani doktorka rikala, ze spis ne a ze se v dobe cyklu muze i trosku zvetsit…opravdu o ni nevim jen proste ta moje hlava blazniva :D zemrel ki tatinek nedavno…a mam ted takovy strach o sebe i o sve blizke.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57151
20.6.22 19:15

Ano, mám tam něco asi 15 let, co to vím. Ono těch neškodných útvarů je mnoho druhů, jsou velmi časté a doktoři je velmi bezpečně rozpoznají. Kdyy si ebyli jistí, doporučí častější sledování nebo podrobnější vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
20.6.22 19:16

Já ji tam mám 20 let, buďte v klidu má to plno žen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1471
20.6.22 19:20
@73Nica73 píše:
@vlastovka385 @andelka83 moc dekuju uklidnili jste me☺️ Ja se i ptala jestli muze sama zmizet a pani doktorka rikala, ze spis ne a ze se v dobe cyklu muze i trosku zvetsit…opravdu o ni nevim jen proste ta moje hlava blazniva :D zemrel ki tatinek nedavno…a mam ted takovy strach o sebe i o sve blizke.

Mně třeba zmizela,
fakt neboj, doktorka ví, co dělá :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
20.6.22 19:27

Moc dekuju tak dneska uz budu v klidu spat :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
20.6.22 19:29

Já jsem si taky v prsu něco našla. Po všech vyšetřeních nakonec prý neškodný fibroadenom. Taky mi řekli, že lze jen sledovat, není třeba vyndavat. Ale já si to vyndat nechala. Mně to prostě v tom prsu vadilo. Pokaždé, když jsem si to nahmátla, jsem musela myslet na všechen ten stres, než se zjistilo, o co jde. Hojilo se to krásně, i když výkon nebyl nic moc (jen v lokálním umrtvení). Nelituju, jsem ráda, že je to pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2196
20.6.22 19:42

Verila bych lekarce, kdyby si nebyla jistá, navrhla by ti detailnejsi vyšetřeni. Ja mam roky v jednom prsu fibroadenom, naopak, kdyz vim, co to je, tak me to nechava v klidu.
Akorát ja teda sama a dobrovolně chodim na utz kazdy rok, doporucovala mi to gynekolozka, ze tak posila vsechny zeny od 25 let, ale to je na tobe :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
20.6.22 19:46

@Villanelle
Ja mam taky v planu jit hned po roce…se svoji gynekolozkou jsem to teda neresila…ja nabehla k obvodacce pro zadanku na sono prsu a na gyndu jdu z ted v lete, ale uz ted vim ze si radsi kazdy rok zaplatim za to sono abych byla v klidu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1471
20.6.22 19:50
@73Nica73 píše:
Moc dekuju tak dneska uz budu v klidu spat :srdce:

Ještě ti napíšu, že tehdy mi na to doktorka doporučila vitamin E, bylo to nějaké zvláštní dávkování, že ze začátku víc, pak snižovat, detail už nevím.
Jestli to mělo nebo nemělo vliv na zmizení cysty, taky nevím.
Tak se kdyžtak i na toto téma s doktorkou poraď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
20.6.22 19:51

@Karamba2020
Moc dekuju zkusim se zeptat az pujdu na gyndu ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2196
20.6.22 19:55
@73Nica73 píše:
@Villanelle
Ja mam taky v planu jit hned po roce…se svoji gynekolozkou jsem to teda neresila…ja nabehla k obvodacce pro zadanku na sono prsu a na gyndu jdu z ted v lete, ale uz ted vim ze si radsi kazdy rok zaplatim za to sono abych byla v klidu :)

Jojo, jsem na tom stejne. Mam taky male deti a tech par stovek klidne dam pro svuj klid, ze jsem udelala vse, co slo. Mam v okoli par případů rakoviny a byt si nenamlouvam, ze clovek muze ovlivnit vse, tak zkratka tam, kde to udelat muzu, k tomu pristupuju zodpovedne. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
20.6.22 20:01

@Villanelle

Ja hlavne ted jak zemrel tatinek tak proste ten strach je…hlidam kontroly ted u doktoru cely rodine, taky uz si kvuli tomu projdu dost na hlavu🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat