Cystická fibróza jaké měli vaše děti příznaky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Emma9697
Kecalka 162 příspěvků 1 inzerát 25.04.18 22:49
Cystická fibroza jaké měli vaše děti příznaky?

Ahoj, jak už můžete vidět z předešlých příspěvku, pořád s malým bojujem s rýmou… dnes mu byly dva měsíce žádná infekce u doktorky nezjištěna, ale je pořád takový zahlněný a má pořád šušně v nose… jsem z toho už fakt neštěstná…doktorka mi pořád opakuje, že když malý příbírá což on nemá problém, ale přijde mi že spíš roste do délky jinak je hubený a to muže být vysoký po příteli vlastně PV 3320 a 49 cm, nyní 4750 a 60 cm., co se týče stolice dost se trápí vždycky se pul hodiny kroutí cvičíme z nožičkama a až potom se nám povede se vykakat…slaný mi nepřijde jiný příznaky jsem nevyčetla a z patičky nám nevolali, takže předpokládám, že v porodonici mu to dopadlo dobře. jediné co mě napadá je, že to má po příteli a jeho rodině protože ten smrká celoročně ( alergii nemá zjištěnou, protože tam prostě nechce, známe chlapi… :nevim: ) a jeho tataka má nějakou špatnou nosní příklopku… :oops: Každopádně se chci zeptat, jak se to projevovalo u vašich dětí? A vážně by to neměla mudr víc řešit? Za měsíc jdem na očkování a já z toho mám hrůzu už jen kvuli té rýmě, nechci ho tam prostě dovést s rýmou jistě chápete :,( :,( :,(

Reklama

Reakce:

katyna1984
Kecalka 358 příspěvků 25.04.18 23:03

Synovi se zahleněním projevovala intolerance bílkoviny kravského mléka. Tak třeba zkuste na pár dní vysadit, jestli nepomůže.

dydalo
Povídálka 11 příspěvků 25.04.18 23:24

Ať Vás dr. pro Vás klid pošle na vyšetření Chloridů v potu. Vyšetření není nijak nepříjemné. A budete vědět na čem jste.

pikola
Neúnavná pisatelka 18134 příspěvků 25.04.18 23:43

Proč zrovna tahle nemoc? Je jaro, většina dětí má plný nos nudlí. Kojíš?

Emma9697
Kecalka 162 příspěvků 1 inzerát 25.04.18 23:48

@katyna1984 dobře zkusím ;) @dydalo No právě se na to nějka netváří je přesvědčená asi o svém přemýšlím jestli ji nezměnit… :roll: @pikola Ano, ale on tyhle problémy má od narození od ůnora to byly minusy :nevim: :nevim: A ano plně kojím :kytka: ( to je právě to, vím že kojení děti by tyhle problémy mít neměli :think: A proč tahle nemoc vše ostatní krom alergií j, které nejdou těd zjistit ještě podle mudr bylo vyloučeno :,( a já už opravdu nevím co s ním… když vidím dvouměsíční miminko, jak se vždy ráno dusí a nemuže dýchat…

dydalo
Povídálka 11 příspěvků 25.04.18 23:55

Děti s CF jsou opravdu výrazně slané. A řekla bych že na zácpy netrpí, spíš naopak, mají objemne mastné stolice s příměsí hlenu.

Janli
Závislačka 3861 příspěvků 6 inzerátů 26.04.18 00:18

A má to dítě opravdu rýmu nebo jen miminkovské pochrochtávání? Některá miminka kvůli vnitřní stavbě nosu vypadají jakoby měla rýmu, ale o infekci se nejedná. Prostě jen občas zachrochtají. Během pár měsíců z toho vyrostou. Šušníky má dcerka v nose už devět měsíců, reaguje tak na suchý vzduch doma. Upřímně holka, blbneš! Moc to dítě pozoruješ a jestli nezvolníš, tak se z toho zblázníš a z dítěte vychováš chudinku a hypochondra!

Pam12
Echt Kelišová 8120 příspěvků 26.04.18 00:19

@dydalo cely první rok byl malý zahleneny, rýma, kašel… ockovali jsme až v roce, driv to proste neslo… já bych se asi nestresovala. Vždyť v porodnici dělají odber krve na toto onemocnění a pokud te nikdo nekontsktoval, ze je to pozitivni, tak to bude OK :)

vverru
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 26.04.18 09:20
@Janli píše:
A má to dítě opravdu rýmu nebo jen miminkovské pochrochtávání? Některá miminka kvůli vnitřní stavbě nosu vypadají jakoby měla rýmu, ale o infekci se nejedná. Prostě jen občas zachrochtají. Během pár měsíců z toho vyrostou. Šušníky má dcerka v nose už devět měsíců, reaguje tak na suchý vzduch doma. Upřímně holka, blbneš! Moc to dítě pozoruješ a jestli nezvolníš, tak se z toho zblázníš a z dítěte vychováš chudinku a hypochondra!

Absolutní souhlas, přestaň vymýšlet blbosti! Nejde zjistit alergie, tak mu diagnostikuješ CF??? To je fakt úlet. Je zbytečné mu dělat chloridy, když nemá jediný příznak CF a novorozenecký screening měl v pořádku. Ještě že máš normální Dr.

Jestli má rýmu, tak ta prostě u miminek, tím jak leží, prostě trvá dlouho. Ale vypadá to, že ani s tou rýmou to nebude tak žhavé. Co bys dělala kdyby měl teploty a rýmu takovou, že ani přisát by mu nešlo?

Nemyslím to zle, ale začni pracovat hlavně na sobě!

Emma9697
Kecalka 162 příspěvků 1 inzerát 26.04.18 23:36

@Janli @vverru Chápu přeháním to asi jsem to potřebovala od někoho slyšet mám prostě strach je to moje první dítě a ještě vymodlené… Ale s tím očkováním si myslím, že mám strach právem co myslíte? :nevim:

Janli
Závislačka 3861 příspěvků 6 inzerátů 27.04.18 00:03

@Emma9697 Já chápu, že se bojíš, to je do jisté míry normální. Netroufnu si říct, že tvoje dítě je stoprocentně zdravé, ale myslím, že plašíš úplně zbytečně. Není rýma jako rýma. Pokud mrněti vyloženě neteče z nosu, nekašle nebo nemá teplotu, o rýmu se nejedná. Já jsem tohle zažila u obou dětí a to mám mladší dcerku nedonošenou takže jí právě tuhle „rýmu“ kontrolovali ještě na JIP. Miminka mají sliznici citlivou. Používej zvlhčovač vzduchu nebo dávej mokrou plenku na postýlku, používej mořskou vodu do nosu, opatrně odsávej hleny, pokud jsou, mělo by to ulevit. Očkování by mělo být v pohodě, jestli se bojíš, zkus s lékařkou domluvit odložení třeba o 14 dní. Ale to spíš pro tvoje uklidnění, než že by to bylo třeba. Já obě dcerky nechala očkovat normálně. Mám ke své lékařce důvěru a ta by nemocné dítě neočkovala. Neboj, za chvíli ti miminko z té rýmy vyroste. Na CF rovnou zapomeň, to by vypadalo opravdu jinak. Užívej si miminka a nestresuj se!

Emma9697
Kecalka 162 příspěvků 1 inzerát 27.04.18 15:42

@Janli No me prave znejlidnune to, zr ze zacatku to byla jen ryma a ted uz 14 dni k tomu na kasel takze se to bohuzel spis zhorsuje.. mudr poslouchala a tvrdi mi, ze peudusky ma ciste tak nevim. Pres den ani moc nekasle, ale rano teda dost, co se tyce toho zvlhcovani vzduchu to vse uz delam :palec:

Emma9697
Kecalka 162 příspěvků 1 inzerát 09.05.18 09:37

Tak píšu jak to vše dopadlo, v pátek jsem si nakonec u doktorky vyprosila stěry krk a nos a má tam chudák stafylokoka (ale jsu ráda, že se mi jí podařilo přesvědčit přece jen očkování se blíží :,(

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hrnečky pro 1 000 maminek. Získejte ten svůj!

Máme pro vás unikátní akci. Philips Avent rozdává maminkám na eMiminu 1 000... číst dále >

Poradna: Život v manželově domě je peklo

Vy podáte dotaz, my vám na e-mail pošleme odpověď s praktickými tipy. Rady... číst dále >

Články z Expres.cz

Čeho se pašeračka Tereza bojí? Vyhýbá se odpovědi na bývalého právníka

Pašeračka Tereza změnila před více než měsícem advokáta a s pomocí nového... číst dále >

Velká očekávaní ohledně filmu Dukla 61: Něco tak dobrého ČT neudělala!

Je 7. července 1961 a v havířovském dole začne hořet. Nejdřív je cítit pach... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Reklama