Cystická periventrikulární leukomalácie...zkušenosti

Anonymní
14.7.15 19:03

cystická periventrikulární leukomalácie...zkušenosti

Ahojda, máte, prosím, někdo zkušenost s diagnosou této vady u miminka, týká se především nedonošených dětí a jak to dopadlo? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
19.10.15 11:18

Ahoj. Mám dceru s touto diagnózou. Narodila se předčasně. Bude mít tři roky a je v pořádku. Nějaké drobnosti sice zůstaly, ale nic zásadního. Takže to může dopadnout dobře, i když na začátku to tak nevypadá.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.10.15 10:03

Synovi ji diagnostikovali take…ma tu jeste nekdo zkusenosti s doibrym koncem? Ma pry ty cysticky male, ale musi se to sledovat…

Ann.

• Nahlásit
  • Citovat
1.10.18 08:42

Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo další má zkušenosti? Narodilo se nám velmi předčasně miminko, našli jí malé cystičky, včera mi řekli, že se jedná o cystickou PVL, má s tímto někdo zkušenosti? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.10.18 19:37

Mohla bych se Vas zeptat, jak jsou na tom Vaše děti dnes?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2406
3.10.18 13:20

ahoj, máme nejtěžší stupeň mozkové obrny. malému jsou tři, je ležáček, neumí se ani přetočit na bříško, cíleně ovládat ručky neumí, jenom tak mimoděk, nesahá na nic ručičkama. dívá se, usmívá se, reaguje na zvuky, na hlasy. :) občas si sem tam něco žbleptne, ale nejsou to slova ani cílen slabiky. spíš si tak hraje s hlsem, je to zlatíčko a kliďas. :) vojtovku už necvičíme, nemá to cenu :oops: užíváme si sebe, co to jde. ale u nás ji měl velkou a zasažen byl kortx, což je část nejdůležitější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2406
3.10.18 13:21

ale on byl nedonošený, po těžké infekci encefalitidou, a navíc jsme prý měli ultrabrutální smůlu, že to dopadlo tak příšerně, že lékaři nechtěli věřit, že tak ultra těžké postižení má z infekce zánětu mozkových blan… dělali nám testy na genetiku, na všechno, ale to se vyloučilo. Smůla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama