Cysticke akne, HA a muzske hormony

Anonymni
21.2.09 23:08

Cysticke akne, HA a muzske hormony

Zdravim vsechny, poradte, mam 2,5 roku po porodu, 2 roky kojeni, plet byla pak po roce kojeni pekna, okamzite po ukonceni laktace, stejne jako pred tehot mam cysticke akne, cili problem neni na povrchu kuze, ale spis vnitrni nerovnovaha hormonu. Jak lze jinak krom horm.antiko. trochu zmirnit uroven muzskych hormonu, ktere akne zpusobuji? Pred
tehot pauza bez HA byla asi 4 roky, akne problem, pred tim jsem HA brala asi 7 let, akne nebylo pred ni, ale ke konci brani zacalo.Cili vinim Diane 35. Diky, Jana

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

27272
22.2.09 12:44

Diane 35 se naopak nasazuje u těchto kožních problémů, obsahuje cyproteron acetát, který je antagonistou testosteronu tj. ten mužský hormon, jehož vyšší hladina u některých žen může způsobovat tyto potíže (mimojiné).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.2.09 13:52

Ano, presne to je mi znamo, nejsem jediny pripad, kdy HA blokuji tyto hormony a po jejich vysazeni se problem vrati v mnohem vetsim meritku.
Cili znate nekdo prirodni metodu, jak potlacit tyto hormony?

• Nahlásit
  • Citovat
27272
22.2.09 14:50

Jani já se obávám, že žádná zaručená přírodní metoda na tento problém nebude :evil: . Já jsem zkoušela např. brát v prvních dnech cyklu mateří kašičku (ale spíš kvůli ovulaci) a efekt jsem nijaký výrazný nepozorovala. Brát třeba Sarapis a jiné fytoestrogeny leze akorát do peněz a nemyslím si, že bude následovat nějaký výrazný posun…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
22.2.09 17:56

Nevim jestli je spravne reseni potlacovani cehokoliv. Akne jako vetsina jinych chorob, je pouze vyustenim vnitrni nerovnovahy - oslabenim zivotni/vitalni sily. A pokud problem potlacis, tak se akorat prestehuje jinam - t.j. nebude akne ale nove budou napr. vytoky nebo jina obtiz. Homeopatie leci nerovnovahu organismu a akne je touto metodou velmi dobre lecitelne.

Hodne stesti Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5443
24.2.09 08:47

Ahojky Jani,
možná bych ti mohla pomoci, jde o přírodní cestu, ale nechci to tady vypisovat, aby to někdo nebral jako reklamu, tak mi když tak pošly SZ :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.4.09 21:00

Ahoj ja jsem mela podobny problem, po druhem diteti mi to vsechno vylezlo a ne a ne se toho zbavit. Antikoncepci jsem mela myslim Femoden, po porodu jsem si nechala dat telisko Mirenu. Dermatolog mi dal antibiotika jak vodicku tak tabletky a trochu me premlouval jestli nechci zase klasickou hormonalni ant. :) ale to uz jsem nechtela. Brala jsem to necele tri mesice (mela jsem tri ale ty tabletky me uz dost stvaly) a musim zaklepat ted po dvou mesicich stale v pohode. Chvilku to trvalo, prvni mesic nic moc, druhy mesic lepsi a treti uz v pohode.
Gissele

• Nahlásit
  • Citovat
5
8.5.10 01:56

Prosím o pomoc

Ahojky holky, mám stejný problém po ukončení kojení. Jak se prosím jmenovaly ty atb. co ti předepsal Dr?
Moc děkuju Všem za jakékoliv rady! :zed:
pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
469
8.5.10 09:25

Ahoj holky, taky prosím, všechny rady sem.

Já jsem vysadila HA(cca po 11let) před 15měsíci a teď už asi 12 měsíců mám opravdu šílený obličej. Rok mě nikdo, kromě chudáka manžela, neviděl bez vrstvy make-upu. Napatlala bych už na sebe klidně Balakryl, kdyby to k něčemu vypadalo :cry:
Nejezdím kvůli tomu na návštěvy přes noc, jedině když mám zaručený samostatný pokoj, kde se odpatlám a ráno napatlám :cry:

Z vlastní zkušenosti v pubertě vím, že mi nejspíš nepomůže nic jiného než HA. A to když jsem ji načala brát srovnalo se to třeba až za rok, ale pak jsem až na malé potíže (sem tam něco vylezlo) měla klid. V pubertě jsem zkoušela všechno možné. Ale mám zas k tomu i velmi citlivou pleť, takže všechny ty drijáky na akné, mě hrozně vysušovaly a podráždily.

Nedávno jsem objevila na netu, léčbu projevů (neléčí to akné jako takové) akné laserem. Mají tam krásné obrázky chudáků lidiček, které dali opravdu slušně dohromady. Vymizí to i jizvy, kterých mám taky požehnaně. Ale po této terapii nedoporučují 3 měsíce slunění a že se blíží léto, rozhodla jsem se to nechat na podzim. Chodí se na to max. 2X měsíčně, takže bych to měla zvládnout i s mimčem. A prý to pleť hodně i zklidní, takže beďouchy nelezou v takové míře.
Kéž by to byla pravda.
Jinak já mám teď blbé období - teď těhu a pak kojení, takže atb a jiné celkové léky mi stejně nikdo nedoporučí. Zkusím na podzim ten laser.
Nemáte někdo zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.10 14:16

Ty jo laser už nikdy- byla jsem několikrát v pubertě- strašná bolest,spálený obličej,dodneška,když se zapotím,tak mi spáledniny vylezou,ale nejhorší byl asi měsíc po- mám i fotky(jestli najdu můžu poslat) a hlavně to vůbec NEPOMOHLO :pocitac: :evil: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
Liza3
18.7.10 15:23

Ahoj, uz asi dva roky me drzi pletova voda Bidoerma H2O (cca 400kc za pullitrovou), v kombinaci s kremem od La Roche Effaclar K (cca 800kc). Voda supr cisti a uklidnuje, krem brani masteni a nevysusuje. Je to trochu drazsi, ale kdyz uvazim kolik sem utratila za absolutne nefunkcni vody, kremy a nevim co tak se to vyplati, voda mi vydrzi tak ty tri mesice a krem necele dva.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
Liza3
18.7.10 15:27

:) sem se asi spletla, ten krem nebude kolem 800 ale 400 pardon

• Nahlásit
  • Citovat
39
2.1.16 16:54

Obnovuji diskuzi,
je tady prosím někdo kdo navštívil endokrinologa a byla nasazena hormonální léčba? Brala jsem asi 10let HA, pleť jsem měla jako " miminko". je to 6 let od vysazení a já se celou dobu trápím s hlubokým akné které dělá velké fialové boláky v oblasti od uší k bradě a na zádech + nepříjemné ochlupení po CELÉM těle :-( V únoru jsem objednaná na endokrinologii, můžu očekávat zlepšení? moc díky za vaše zkušenosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
3.1.16 13:15

PCOS

Očividně trpíte PCOS a ne, nemůžete očekávat zlepšení po návštěvě endokrinologie, dnešní lékaři problém neřeší do hloubky a jen vám nasadí HA znovu nebo něco horšího. Musíte si pomoct sama, návod najdete tady:
http://tankavari.blogerka.cz/…o-ryka-2-4-3

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
3.1.16 13:45

Díky za odkazy, nemyslím si však že PCOS bude můj případ. Mám dvě děti a s otěhotněním jsem problém neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama