D-dimery, Leiden, těhotenství a křečáky

Anonymní
5.1.21 16:02

D-dimery, Leiden, tehotenstvi a krecaky

Ahoj, budu doufat, ze se tu najde nekdo, kdo o tom vi vic. Behem 4.tehotenstvi mi zjistili Leidenskou mutaci (heter.), nyni 37.tyden mam hodnotu 4,33 mg/l
(norma 0- 0.5). Co prubezne ctu na netu, kazdy hazi jina cisla, jine jednotky a i kdyz se to snazim prepocitat, nejsem si jista. KO na hematologii mam mit ve 38.t, vyfasuju neco na pichani. Ostatni hodnoty v norme, jen anemie, ale po lecich pomalicku hodnoty stoupaji a citim se lip. Ale- vyrazily mi v podkolenni jamce krecaky, hnus fialovy provazky. Denne mazu dubovym gelem, pri odpocinku davam nohu nahoru, noha nijak neboli. Vi nekdo, jestli je to komplikace vyzadujici predcasnou navstevu dr nebo to tech deset, dvanact dni vydrzi? K dr je velky problem dovolat se. Jinak s krecovymi zilami zkusenosti nemam, nikdy jsem nemela, neznam strie, i pres Leid. mutaci jsem porodila 3 zdrave deti, mela nekolik narkoz, tak v tom ted trochu litam a nevim si rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
66976
5.1.21 16:48
@Anonymní píše:
Ahoj, budu doufat, ze se tu najde nekdo, kdo o tom vi vic. Behem 4.tehotenstvi mi zjistili Leidenskou mutaci (heter.), nyni 37.tyden mam hodnotu 4,33 mg/l
(norma 0- 0.5). Co prubezne ctu na netu, kazdy hazi jina cisla, jine jednotky a i kdyz se to snazim prepocitat, nejsem si jista. KO na hematologii mam mit ve 38.t, vyfasuju neco na pichani. Ostatni hodnoty v norme, jen anemie, ale po lecich pomalicku hodnoty stoupaji a citim se lip. Ale- vyrazily mi v podkolenni jamce krecaky, hnus fialovy provazky. Denne mazu dubovym gelem, pri odpocinku davam nohu nahoru, noha nijak neboli. Vi nekdo, jestli je to komplikace vyzadujici predcasnou navstevu dr nebo to tech deset, dvanact dni vydrzi? K dr je velky problem dovolat se. Jinak s krecovymi zilami zkusenosti nemam, nikdy jsem nemela, neznam strie, i pres Leid. mutaci jsem porodila 3 zdrave deti, mela nekolik narkoz, tak v tom ted trochu litam a nevim si rady.

Normy nenajdeš, pro těhotné je důležité sledovat dynamiku. Hodnoty se liší laborka od laborky, takže to ti nikdo nez hodnotí.
Krecaky také ne, to by člověk musel vidět.
Zkusila bych brnknout.
My těhotné sledujeme celé těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
5.1.21 20:16

@Lama Lama ok, dekuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7628
5.1.21 23:26

Chodím na hematologii taky. Píchám si injekce už 2. těhotenství. Asi máš žádanky na krev, tak si zajdi hned a pak doktorce zavolej, jaké jsou hodnoty a jestli nepotřebuješ léky dříve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66976
6.1.21 07:12
@kacz píše:
Chodím na hematologii taky. Píchám si injekce už 2. těhotenství. Asi máš žádanky na krev, tak si zajdi hned a pak doktorce zavolej, jaké jsou hodnoty a jestli nepotřebuješ léky dříve.

Má nějakou domluvu s doktorkou, pokud ji chce měnit, má se na tom dohodnout s doktorkou. Ne na vlastní pěst jít na náběry, kdy si vzpomene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7628
6.1.21 08:54
@Lama Lama píše:
Má nějakou domluvu s doktorkou, pokud ji chce měnit, má se na tom dohodnout s doktorkou. Ne na vlastní pěst jít na náběry, kdy si vzpomene.

Tak má tam jít za týden a odběry se aspoň u nás dělají ještě pár dnů před kontrolou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66976
6.1.21 08:57
@kacz píše:
Tak má tam jít za týden a odběry se aspoň u nás dělají ještě pár dnů před kontrolou.

Ale tak jasně. Ale to je tak dohodnuté, ne? Ne nějaká akce na vlastní pěst, že se seberu a nechám se odebrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1031
6.1.21 11:48

Hodnoty fakt nikde nenajdes. Krecaky takova kafastrofa nebudou, ale snazila bych se tam radsi dovolat co nejdriv, taky muzes v 38tt rodit…
Ja teda nemam Leidena, ale jinou formu trombofilie a bylo mi doporuceno redit cca od 20tt, nakonec se mi ale rozjel zanet zil a pichala jsem od 8tt.
Na krecaky by to chtelo kompresni puncochy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat