Da se bránit před střevní virózou?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.1.22 09:58

Da se bránit před střevní virózou

Dobrý den chci se zeptat zda se dá nejak bránit před tím abych dostala střevní virózu od mého spolupracovníka? On sám už potíže nemá, ale říkal že to možem chytit což nechápu že šel do práce. Dá se před tím nějak bránit? Žeprej to chytil od souseda u kterého to měla celá rodina a ja opravdu nic takového dostat nechci ani se mi to nehodí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6657
4.1.22 10:07

Hylak někdy pomůže dát si předem. Radila mi tak v lékarně jak měla dcera ať si nasadím, že může pomoci ať nechytneme od ní v rodině. A nechytli jsme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1822
4.1.22 10:26

Strevni viroza je alimentarni nakaza-tedy slinami. Nemuzes ji chytit „ze vzduchu“. Takze pokud s kolegou nesdilis telesne tekutiny, pravdepodobnost je minimalni. Tedy nesdilej s nim ani nadibi v kuchynce a poradne si myj ruce, nez neco budes strlat do pusy. Tot vse. A pokud by ses jo bala, davek si par dni lactobacily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
4.1.22 10:50

@K82:

Příspěvek upraven 04.01.22 v 10:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
4.1.22 10:51

Pracujem spolu jen v blízkosti ale fakt na sebe neprskáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
4.1.22 10:53

Ted vidím že jsem to omylem dala anonymni ten přispěvek no nevadí😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27502
4.1.22 11:15

Zvýšenou hygienou, pořádně si mýt ruce po WC, před jídlem apod. Nesdilet pití, nádobí. Ale jen tak ze vzduchu to nechytnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
4.1.22 11:19

@Kriss Tina děkuji❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3150
4.1.22 11:46

Chytila jsem střevní chřipku na návštěvě, asi jsem byla s někým moc blízko. Chytila jsem ji i v zaměstnání, tam jsem se určitě s nikým nedotýkala, nesdílela nádobí, ale lidi kolem postupně odpadávali, tak jsem to brala tak, že je to jenom otázka času.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
4.1.22 11:51

„Střevní chřipka se přenáší, stejně jako ta obyčejná, kapénkovou infekcí. Viry tedy vdechnete, pokud se ve vaší blízkosti nachází někdo nemocný, případně použijete jeho ručník, příbory, sklenici a podobně. Původci nejčastěji Noroviry a Rotaviry.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
4.1.22 12:28

@Okta no jo, řikam spolupracovník už je v pohodě, ale tak da se před tím nejak chranit? Nebo proste jen to ze jsem s ním v jedné místnosti a mluvíme na sebe tak je to jasné a chytnu to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
4.1.22 15:27

Po pravdě se kvůli temu strašně moc stresuju kvůli moji fobii ze zvraceni. A nevím jak se uklidnit protože aj kdyby mi nic nebylo tak mi je zle z toho stresu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35896
4.1.22 17:51

No u nás to bylo vždycky tak, že když děcka dotáhly střevní virozu, tak dětátka a já jsme to postupně chytly, manžel si dal vždy slivku a byl ušetřen. Opakovaná zkušenost :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
4.1.22 18:16

@vokishka mě taťka říkal že my jsme na toto nikdy jako rodina náchylní nebyli. A když jsem se nad tým zamyslela tak měl pravdu když jsme dřív jezdili na hory tak moji kámoši poblutí posratí a ja a bratr v pohodě. A to jsme byli ještě malý. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat