Dá se cestovat i bez znalosti jazyků?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Cipisek79
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 10.03.18 12:30
Dá se cestovat i bez znalosti jazyků?

Ahoj,
dotaz je jasný, troufly/i byste si cestovat na vlastní pěst bez znalosti jazyka? Cestovky mají dovolené mnohdy předražené a když bychom vyrazili celá rodina, tak se nedoplatíme. Bez cestovky jsou náklady mnohem menší, i bych si troufla, ale jazyky bohužel nevládnu a jsem zdechlá se naučit aspoň tu angličtinu. Něco málo umím, ale je to bída.
Děkuji za názory :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 10.03.18 12:36

Ne, pokud neumite nikdo z rodiny ani zblebt, tak bych do toho nesla. Jedine s cestovkou a s ceskym delegatem… Nehlede na to, ze je to treba na recepci hotelu fakt trapne, tak si predstav, co bys delala, kdyby se vam na te dovolene prihodila nejaka neprijemnost? Museli jste k doktorovi nebo ztratili pas, uletelo vam letadlo, tisic dalsich veci…? Jak byste to resili bez jazyka?

drewlet
Závislačka 3088 příspěvků 10.03.18 12:39

@Cipisek79 kam chcete jet?

nozu
Extra třída :D 11281 příspěvků 10.03.18 12:43

Ani nahodou. kor jestli chces jet s detmi.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 26979 příspěvků 9 inzerátů 10.03.18 12:43
@Cipisek79 píše:
Ahoj,
dotaz je jasný, troufly/i byste si cestovat na vlastní pěst bez znalosti jazyka? Cestovky mají dovolené mnohdy předražené a když bychom vyrazili celá rodina, tak se nedoplatíme. Bez cestovky jsou náklady mnohem menší, i bych si troufla, ale jazyky bohužel nevládnu a jsem zdechlá se naučit aspoň tu angličtinu. Něco málo umím, ale je to bída.
Děkuji za názory :kytka:

určitě dá… a opravdu ani manžel, ani děti neumí taky nějakou cizí řeč? Každopádně existuje překladač do mobilu, takže v nejhorším by to mohlo jít takhle… i když v nejhorším se dá domluvit i rukama nohama… když jsme byli třeba v Albánii nebo v Rumunsku, tak tam na venkově nebo mimo turistická centra taky anglicky nemluvili… a domluvili jsme se vždycky… a nebo pak jeďte tam, kde to není takový problém… třeba v Chorvatsku, Slovinsku, Černé hoře nebo v Bosně se dá docela dobře porozumět…

Jana525
Závislačka 4554 příspěvků 10.03.18 12:44

Netroufla. Jezdim jenom bez cestovky, ale umim dobre anglicky, jako turista se domluvim ted uz i nemecky a spanelsky. A kdyz jsem ve Francii, tak si dopredu vzdy zopakuji takove zakladni fraze i ve Francouzstine. proste podekovat, pozdravit, zeptat se kde co je.

pikola
Neúnavná pisatelka 18562 příspěvků 10.03.18 12:44

Kdybych neuměla ani nic ani nikdo z rodiny, tak asi ne. I když je hodně lidí co se domluví rukama nohama, v některých zemích ti nepomůže žádný jazyk, ale ta aj je základ. U lékaře nebo pokud je nějaký problém, tak pokud nemáš ani nikoho na telefonu tak máš problém. Nebo jet bez dětí pokud jste dobrodruzi, ale to podle popisu asi zrovna taky nebudete…

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 10.03.18 12:44

Jeďte do Chorvatska, tam se víceméně domluvíte česky. Ale jen základní věci. Když se něco podělá, mohl by nastat problém, jak píše @Pajka89

Procházející
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 10.03.18 12:47

Cestovce platíš za to zprostředkování. Všechno za tebe vyřídí a nemáš žádný starosti. To nejsou vyhozený peníze. Cestovka má znalosti té dané destinace, zamluví hotel, výlety, průvodce, pojištění…
Bez jazyka se nedá nikam jet a už vůbec ne s dětmi. Dovedeš si představit, jak někde vysvětluješ, že se ti ztratil kufr, že na polici vysvětluješ, že tě okradli, že v hotelu něco reklamuješ, a nebo, že jdeš v cizině s děckem k doktorovi.
Když nemáte na dovolenou v zahraničí, tak tam nejezděte, to není žádná ostuda. V Česku a na Slovensku je tolik krásných míst… :srdce:

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 10.03.18 12:55

Ne, bez znalosti min. angličtiny bych nejela.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 10.03.18 13:02
@Cipisek79 píše:
Ahoj,

Ani omylem a to důrazně, byla jsem v Egyptě od cestovky, neumímanj ani nic a i tak to byla katastrofa, delegátka k nedosažení a spousta věcí k řešení..egyptani umí anj špičkově a vůbec jsem neměla šanci spoustu věcí zjistit..nevím proč mluvítě o překladačích. mimo EU jsou int.data velice drahá a chtěla bych vidět kdo za to ix tisíc dá..už nikdy více..ono je těžké se orientovat už na větším letišti bez znalostí ANJ když je tam více terminálů..třeba Heatrow..opravdu zírám, jak se lidé tady prsí že bez znalostí jazyka cestují po světě. rukama a nohama jste akorát za trapáka třeba v Egyptě.

markyj
Závislačka 3955 příspěvků 10.03.18 13:14

@Cipisek79 kam chcete jet?

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 10.03.18 13:16
@Cipisek79 píše:
Ahoj,

cestovala jsem tak celé roky a v pohodě…

markyj
Závislačka 3955 příspěvků 10.03.18 13:23

@martina.se no já s našima taky a rodiče neumí ani zbla :D a já jsem byla malá… Byli jsme v Rakousku, Německu, Dánsku, Španělsku, Řecku, Francii, Italii a v Chorvstsku. A nikde s tím nebyl problém :nevim: je pravda, že jsme s sebou vždy měli knížku se základníma frázema, ale toť vše. A to by doba, kdy nebyla navigace, internet a další vymoženosti :mrgreen:
Takže mě fakt překvapují reakce ať sedí zakladatelka doma na zadku když neumí řeči :think:

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 10.03.18 13:24

Tak dá se, ALE.. záleží kam, s kým… Jako s dětmi bych si to bez jazyka nelajzla. Co když se jim něco stane? Pokud člověk cestuje sám, tak ok, jazyk se člověk naučí a klidně může takhle objet celý svět. Ale jet s dětmi klasicky na dovču, to ne…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Neupravená Hanka a příjezd sanitky! Krampol podruhé slavil narozeniny

V řadě druhou oslavu svých osmdesátých narozenin uspořádal v úterý večer... číst dále >

O záchranu fotbalistů se snaží čeští hasiči. Jaký plán Thajcům navrhli?

Situace dvanácti mladých thajských fotbalistů a jejich trenéra začíná být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Reklama