Dá se koupit pouze samostatný hluboký kočárek?

8
12.7.20 23:02

Dá se koupit pouze samostatný hluboký kočárek?

Ahoj holky,

často tady na diskuzích čtu, že je dobré pořídit samostatně hluboký kočárek a následně kvalitní sporťák.

Nikde však v nabídce samostatné hluboké kočárky nenalézám. Výjimkou bylo pár korbiček v jednom e-shopu, ke kterým pasovaly podvozky určitých značek, ale těch bylo po málu, zdály se mi malé, snadno profouknutelné a ošklivé. V kamenném obchodě jsem snad žádné samostatné hluboké kočárky neviděla.

Skutečně to většinou chodí tak, že sportovní verze zůstávají pro svou špatnou kvalitu v kombinacích nevyužité a jsou zakoupeny jen protože by bez nich nešlo pořídit hluboký kočárek? :think:

Líbí se mi bytelnější kočárky s odlehčenou konstrukcí, které by pojaly i zimní fusak a byly vhodné pro jízdu na vesnických kamínkových a lesních cestách.

Kočárek bych chtěla nový, jelikož čekáme první dítě a do budoucna bychom si za pár let ještě jedno přáli.

Cenu hlubokého kočárku si představuju kolem deseti tisíc, v případě dobré dvojkombinace 12-16 tisíc..

Jsem nohama na zemi? :lol:

Děkuju za případné zkušenosti a dojmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15770
12.7.20 23:11

Jen hluboký kočárek dělá, tuším, Inglesina. Jestli můžu radit ze zkušeností šesti let drandění vesnickým terénem, pořiď si houpací kočárek se čtyřmi pevnými koly. Já měla Roan Maritu a byla jsem nadšená. Je pravda, že jsem měla původně v plánu koupit později kvalitní sporťák a ten z dvojkombinace nechat ležet, ale nakonec jsem byla z jízdních vlastností toho kočárku tak nadšená, že nový sporťák zůstal v autě jen na nákupy a já jezdila dál s Maritou. Pokud má kočárek pevný a velký kola, tak nemusíš koukat na váhu, protože ač jsou ty kočárky těžší, paradoxně se s nimi jezdí daleko lehčeji než s odlehčenými s otočnými kolečky. Kdybych měla kočárek kupovat znovu, koupím ten samý nebo jeho obdobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
12.7.20 23:34

@Janli Děkuju za názor a tip.
Máme několik lesních a polních cest, nejsou to vyloženě žádné výmoly, ale asfalt to není, občas tudy projíždí traktory. Do města bych taky ráda párkrát vyjela.

Kamarádky hodně doporučují otočná kola, tak jsem se na ta pevná ani moc nedívala. Je fakt, že kamarádky jezdí spíše po asfaltu, ale do lesa taky sem tam rády vyrazí.

Co jsem viděla naživo, zaujal mě Camarelo Sevilla, ale tam lidi kritizují sportovní verzi z hlediska nebezpečného překlápění. Taky jsem se pokoušela ze zvědavosti vyhledat náhradní pneumatiky nebo kola, drobné součástky skladem a kde nic, tu nic..

Teď mě zaujal Bebetto Luca, ale bojím se, jestli kola nejsou moc malá s tenká. Priložím fotky..

Roan má hezký design, líbil se nám Roan Coss, ale kola měl pěnové a recenze špatné :think:

K těm pevným kolům mám taky takovou možná neopodstatněnou nedůvěru, asi protože mi je kamarádka vůbec nedoporučila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15770
12.7.20 23:52

Já mám Bebetto Nico jako sporťák do auta na nákupy. Není špatný, v terénu fajn, ale top to pro mě není. Pevný kola ti většinou nedoporučí člověk, který s nimi nemá zkušenosti. Je pravda, že kočárek s nimi se ovládá trochu jinak a musíš si na to najít grif, ale ten požitek z jízdy i v terénu, je nesrovnatelný. Mě se osvědčilo mít na vesnici velký kočár a v autě mít na výlety a nákupy sporťák s otočnou sedačkou a vložnou taškou, abych tam dala mimčo už od narození a nemusela velký kočár tahat sebou. Zajdi si na místo, kde se scházejí maminy s dětmi, park nebo hřiště, a pozoruj je, jak zachází s kočárky, když chtějí uspat mimčo. Když máš pevný kola a houpací kočárek, tak s tím kočárkem lehce popojíždíš sem a tam a jemně houpeš. S otočnýma kolama s tím různě verglujou, drncají s tím, občas se ty kolečka bloknou, najíždět na nerovnost nebo obrubník je taky dobrodružství, vlastně jediná výhoda těch kočárků je ta, že se s nimi o trochu líp zatáčí, ale to ten zbytek nevyrovná… Já mám prostě doma oboje a pevný kola vyhrávají na celé čáře. Klidně popros maminky v parku, jestli by sis nemohla jejich kočárek vyzkoušet, většina tě neodmítne a ještě přidají zkušenosti a spoustu tipů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6841
13.7.20 00:07

Tohle je strašně o preferencích, je to individuální.
Já mám třeba trojkolku a nemůžu si vynachválit, že zatáčím jedním prstem, zatímco kočár s pevnými koly musíš celý nadzvednout, natočit, spustit zpět na kola…

Na výběr kočárku jsem šla obráceně, hledala jsem lehký, dobře skladný, dobře odpružený a extra terénní sporťák s brzdou (i na brusle), s tím, že i na takový jde namontovat korbička. Sice to není žádný super hyper vytuněný luxusní hlubokáč, ale funkčně je naprosto perfektní a dělat parádu po městě nepotřebuju.
Pak se korba sundá a sporťák využiju ještě klidně další dva roky na výlety a tůry.
Máme Baby Jogger Summit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
622
13.7.20 06:36

Šla jsem stejnou cestou jako @Lucie_Sx a koupila si kvalitní sporťák, který dá vesnický terén bez problémů, je skladný a k němu hlubokou korbu a kvalitní autosedačku. Přeci jen ta korba je zhruba na půl roku. Potom chtějí mít děti většinou výhled ven. Mám taky trojkolku, Baby Jogger City Elite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
13.7.20 10:02

Děkuju za příspěvky a názory,, ještě to budeme muset promyslet. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
13.7.20 11:11
@Lucie_Sx píše:
Tohle je strašně o preferencích, je to individuální.
Já mám třeba trojkolku a nemůžu si vynachválit, že zatáčím jedním prstem, zatímco kočár s pevnými koly musíš celý nadzvednout, natočit, spustit zpět na kola…Na výběr kočárku jsem šla obráceně, hledala jsem lehký, dobře skladný, dobře odpružený a extra terénní sporťák s brzdou (i na brusle), s tím, že i na takový jde namontovat korbička. Sice to není žádný super hyper vytuněný luxusní hlubokáč, ale funkčně je naprosto perfektní a dělat parádu po městě nepotřebuju.
Pak se korba sundá a sporťák využiju ještě klidně další dva roky na výlety a tůry.
Máme Baby Jogger Summit.

Ja mela stejne preference a nasledne zkusenost, jen mam TFK joggster adventure a jsem maximalne spokojena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3220
19.7.20 20:09

@Luciziza hluboké samostatné kočáry není problém sehnat, ale výběr není takový. Třeba Patron má samostatné a do terénu je super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3893
19.7.20 20:18

@Luciziza kdyby jste nevyzadovala uplne novy, ale je jak novy :-), stale v zaruce, pouzivany jen na jedno miminko do 7mi mesicu, spise se satkovalo, nez jezdilo kocarkem… mohu nabidnout Inglesina APTICA, porizovaci cena 17tis., nyni dohodou :mavam:

https://inglesina.cz/…uattro-4-v-1

Příspěvek upraven 19.07.20 v 20:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3893
19.7.20 20:26

@Janli ono je to hodne o preferencich, co popisujes, me by vubec neuspokojilo. ja chtela lehky, skladny, s rucni brzdou na brusle. u me vyhralo jane slalom pro. do terenu lehounky, projel se mnou veskery teren, kolik rozhleden aj. jsme dali. ditka mi od 16 a 18 ti mesicu stoji na lyzich, hodila jsem lyze na strisku a ke sjezdovce v hlubsim snehu na pohodu dojela.. na inline jsme najezdily xx km. o skladani do auta jako golfky, nemusela se sundavat sportovni nadstavba. na sportaku se odejmulo madlo a nasadila se autosedacka (hodne jsme cestovali vlakem, busem, dite jsem mela v autosedacce vedle sebe a slozeny sportak pod sedackou vlaku ci v uloznem prostoru autobusu)… za mne treba velike houpaci kocary nevyhovujici… clovek pri vyberu kocarku by si mel hlavne uvedomit, jak jej bude pouzivat. :pankac: a jak pises, neni nad to, zajit na detske hriste a nazivo si ohmatat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15770
19.7.20 20:33
@markytka3 píše:
@Luciziza kdyby jste nevyzadovala uplne novy, ale je jak novy :-), stale v zaruce, pouzivany jen na jedno miminko do 7mi mesicu, spise se satkovalo, nez jezdilo kocarkem… mohu nabidnout Inglesina APTICA, porizovaci cena 17tis., nyni dohodou :mavam:

Víš o tom, že na zboží z druhé ruky se záruka nevztahuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6841
19.7.20 23:21
@markytka3 píše:

Tak to je přesně kočár, který zahodíš v prvním příkopu, když se ti kolečka po stopadesátéšesté zaseknou o nějakou nerovnost ;-).
(promiň, ale nedalo mi to)

@markytka3 píše:
zajit na detske hriste a nazivo si ohmatat

Na tohle je nejlepší zajít na nějakou významnou turistickou památku/rozhlednu/hrad, tam si najít nějaký kus horšího terénu, sednout a sledovat. V normální době mimo koronu (teď možná taky, nevím) se na takovém místě objevilo asi milion kočárků a přesně vidíš, jak se to chová v horších podmínkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
19.7.20 23:42

Kočárek

Jejda, nezlobte se, ale opravdu, ten podvozek inzerovaného kočárku je na první pohled neuvěřitelně chatrný. To určitě ne, kola musí být bytelnější.

Chtěli bychom se v brzké době podívat do obchodu s kočárky na Bebetto Luca, prodávají tam i další značky, tak uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6841
19.7.20 23:48
@Luciziza píše:
Jejda, nezlobte se, ale opravdu, ten podvozek inzerovaného kočárku je na první pohled neuvěřitelně chatrný. To určitě ne, kola musí být bytelnější.Chtěli bychom se v brzké době podívat do obchodu s kočárky na Bebetto Luca, prodávají tam i další značky, tak uvidíme.

Má skoro 14 kg, to je hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama