Dá se levák vrátit zpět a má to cenu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.10.21 20:25

Dá se levák vrátit zpět a má to cenu?

Dobrý den maminky nekamenujte mě vím je to špatně ale nic už stim nenadělàm ale zvrtali jsme to všichni ne jen já. Proto anonymní. Máme doma druhaka jako malej dělal vše oběma rukama a ve školce se to řeklo ale zničeho nic začal chodit ze školky s tím že je právak tak jsme si řekli že už se rozhodl ale asi ne, ve škole pak začal problém pořád špatný sklon nebo chyby, jinak mu vše šlo super, koncem první třídy jsme začaly uvažovat jestli neměl být levákem a paní učitelka mu udělala nějaký test prý to sama nezjistí ale prý to od ní stačí a už je to prý jedno když už pravou píše má to jen škaredé, ale ve druhé třídě máme jinou učitelku ta klade důraz na rovné pěkné písmo byla jsem sním na očním a tam mi řekli ať si to doma zkouší a ať ho vrátíme zpět že bude i líp přemýšlet a tak váš názor ale jak poznat že to tak mělo být nějaký pedagopsychologicky pracovník a jak se k němu objednat a tak učitele mi zatím moc neporadily a já mu už nechci víc ublížit prý to mám nechat být a že je to má chyba a ještě s kluka vypadlo nedávno že paní učitelka ve školce říkala že se drží v pravé to v levé to nevím proč to neřekl ale je to moje chyba tomu rozumím. Co by jste na mém místě dělaly dá se něco dělat tak aby to zatím nevěděla škola poprosit dětského lékaře o papír k pedagogicképsychologicke pracovníci a tak a nebo to fakt nechat být? Nestalo se to někomu? Promiňte za chyby nejsem zrovna češtinář.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1099
20.10.21 20:32

Poradila bych se s dětskou dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27119
20.10.21 20:34

V první řadě bych řešila s učitelkou, ať ho nebuzeruje kvůli pismu, sklonu, upravě a podivným bezvýznamným d. ebilitam.
Pak se můžete objednat do pedagogicko psychologické poradny +žádné doporučení nepotřebuješ), ať mu udělají testy na lateralitu.
Ale asi bych ho už nepreucovala. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7829
20.10.21 20:40

Netuším, jak se to řeší v dnešní době, ale dřív se leváci „přeučovali“ na pravou a děda tak uměl psát oběma rukama. Možná bych to zkusila naučit na levou, ale připrav si pevné nervy, protože to by bylo učení písma úplně od začátku. Kdyby to nešlo, to zjistíš hned v začátku. Jestli je opravdu levák, levou mu to bude přirozenější, mělo by mu to psaní jít lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36147
20.10.21 20:43

Objednej ho do pedagogicko-psychologické poradny. Můžeš sama jako rodič. Nepotřebuješ souhlas učitelky ani dětského lékaře. Udělají testy, spočítají kvocient laterality a index pravorukosti(od 0 do 100,čím nižší číslo, tím silnějším levákem dítě je), navrhnou další postup.

Zároveň si nic nevyčítej, existují lidi s nevyhraněnou lateralitou a ti většinou splynou s pravorukým prostředí. Souhlasnému levákovi s vedoucím levým okem a nízkým kvocientem pravorukosti se toto stát nemůže. Ten zůstane levákem i přes tlak okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55281
20.10.21 20:50

Osobně znám dva leváky, které někdo prznil i v téhle době na praváky. Ale tam to bylo úmyslně, že je naučí, ať nejsou edit. leváci. Na jednu stranu je obdivuji, že opravdu zvládnou psát levou i pravou. Sama jsem levák a nedokázala bych to. Na druhou stranu jsou oba velmi citliví, plačtiví, vystresovaní.
Můj syn neměl vyhraněnou lateralitu. Dělal se mu test hned ve školce. To jsem tehdy podepisovala souhlas, když měla navštívit psycholožka školku, že souhlasím. Dávala jsem mu odklad, takže prošel pak i poradnou. Takže nám bylo jasné, že je pravák. Přesto něco dělá levou. Píše pravou.
Na tvém místě bych kontaktovala poradnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9750
20.10.21 21:06

Asi není vyhranenej…šla bych do poradny a sama to už neřešila…nechala ho být. Já sama píšu levou, stříhám pravou, házu pravou, lžíci držim v druhé ruce, příbor správně… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36147
20.10.21 21:21
@Tarinka píše:
Asi není vyhranenej…šla bych do poradny a sama to už neřešila…nechala ho být. Já sama píšu levou, stříhám pravou, házu pravou, lžíci držim v druhé ruce, příbor správně… :nevim:

Máme v rodině dívku, která píše a krájí levou, stříhá a míchá pravou. Má velice špatnou pravolevou orientaci i v dospělosti, v dětství měla poruchy učení.

Dcera ve starším školním věku má také zkříženou lateralitu s nižší dominancí pravé ruky, v PPP jsme byli opakovaně v předškolním věku, 3.a 5. třídě, některé věci dělá levou. Ještě v předškolním věku střídala ruce u jedné činnosti, teď má činnosti, které dělá jako levák. Nečiní jí to žádné obtíže, dobře se učí, nemá poruchy učení, krásně píše, je manuálně šikovná, hraje na hudební nástroje a sportuje.
Mladší dcera je vyhraněný souhlasný levák. Od chvíle, kdy vzala do ruky tužku, lžičku. Nikdy neměla žádné pravé nebo nerozhodné období.

Lateralita se dá se 70.procentní pravděpodobností určit podle vlasového víru už u miminka a podle toho, kde je umístěn a taky přes kterou ruku se kojenec častěji otáčí a na kterou stranu rotuje. Ten vír je nejpřesnější. Existují podobné studie i u zvířat, které mají srst, jak ji mají stočenou, podle toho se dá poznat preference strany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9750
20.10.21 21:35

@Pears206 to s tím virem, to je mazec, to jsem nikdy neslyšela…

Já to mám taky různě a problémy ve škole jsem nikdy neměla, jen mi propiska míří směrem od těla a ne k rameni…s tím mě v první třídě trochu trápili, pak to vzdali…jinak jsme vždy psala krásne, prostorová orientace úplně ok, mám vejsku technického směru… Jo nikdy mi nešlo házet do dálky, ale je úplně jedno kterou rukou :lol: jo a myš u počítače držím v pravé, takže levou si můžu dělat poznámky, muž mi to závidí :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
948
20.10.21 23:28

@Pears206 Dcera podle vlasového víru by měla být levák. Jako miminko ostatně i levou rukou začínala. Co je však starší, tak používá spíše pravou ruku. Je možné, že by byla mezi těmi 30% u kterých to neplatí? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
758
21.10.21 00:22

@Pears206 brácha má víry dva, proti sobě :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36147
21.10.21 06:34
@aanysek píše:
@Pears206 brácha má víry dva, proti sobě :D

Ta dcera s ambidextrií taky. Teď má dlouhé vlasy, ale dva víry proti sobě, jeden výše vlevo, druhý níže vpravo, nešlo to určit :mrgreen:

@Izumi Miyako píše:
@Pears206 Dcera podle vlasového víru by měla být levák. Jako miminko ostatně i levou rukou začínala. Co je však starší, tak používá spíše pravou ruku. Je možné, že by byla mezi těmi 30% u kterých to neplatí? :D

Syn má levotočivý vlasový vír a je vyhraněný pravák, i okem. Ale máme levoruké přímé předky.
Tak nic neplatí stoprocentně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.21 07:36

Moc děkuji za rady já bych to taky nechala být ale učitele ho trápí krs psaní řekla jsem jim to a oni nedbaji proto bych pro něj chtěla ten papír říkám si proč by měl mít kvůli psaní horší známku když jde jen o psaní očařka řekla že by aji v jiných věcech mohl vyniknout tak mě napadlo to pedagogické vyšetření jestli by to nebylo marne děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
60
21.10.21 07:41
@Anonymní píše:
Dobrý den maminky nekamenujte mě vím je to špatně ale nic už stim nenadělàm ale zvrtali jsme to všichni ne jen já. Proto anonymní. Máme doma druhaka jako malej dělal vše oběma rukama a ve školce se to řeklo ale zničeho nic začal chodit ze školky s tím že je právak tak jsme si řekli že už se rozhodl ale asi ne, ve škole pak začal problém pořád špatný sklon nebo chyby, jinak mu vše šlo super, koncem první třídy jsme začaly uvažovat jestli neměl být levákem a paní učitelka mu udělala nějaký test prý to sama nezjistí ale prý to od ní stačí a už je to prý jedno když už pravou píše má to jen škaredé, ale ve druhé třídě máme jinou učitelku ta klade důraz na rovné pěkné písmo byla jsem sním na očním a tam mi řekli ať si to doma zkouší a ať ho vrátíme zpět že bude i líp přemýšlet a tak váš názor ale jak poznat že to tak mělo být nějaký pedagopsychologicky pracovník a jak se k němu objednat a tak učitele mi zatím moc neporadily a já mu už nechci víc ublížit prý to mám nechat být a že je to má chyba a ještě s kluka vypadlo nedávno že paní učitelka ve školce říkala že se drží v pravé to v levé to nevím proč to neřekl ale je to moje chyba tomu rozumím. Co by jste na mém místě dělaly dá se něco dělat tak aby to zatím nevěděla škola poprosit dětského lékaře o papír k pedagogicképsychologicke pracovníci a tak a nebo to fakt nechat být? Nestalo se to někomu? Promiňte za chyby nejsem zrovna češtinář.

Já se omlouvám, ale cože jste jako udělali spatne? Co je špatně? Nějak příspěvku nerozumím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.21 08:21
@DSB2021 píše:
Já se omlouvám, ale cože jste jako udělali spatne? Co je špatně? Nějak příspěvku nerozumím…

No měli jsme si toho všimnout

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat